Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Pamiętnikiem opiekuje się Mercy
Do 12.01.2009 pamiętnikiem opiekowała sie Eio
Do 23.03.2008 pamiętnikiem opiekował się Gideon


Kącik Cedrica

[ Powrót ]

Niedziela, 10 Maja, 2009, 22:23

Błogosławiony przez bogów, kto nie przywiązuje się do nikogo.

Przepraszam że ni pisałam ale hmm... egzaminy cóż rodzice nad głową myślą że można się czegoś nauczyć. Pozdrawiam dwa kochane potwory!

Ita wchodziła niezdarnie po schodach trzymając się kurczowo poręczy. Miała zawiązane oczy, więc szło jej to strasznie mozolnie. Wspinałem się za nią, aby ja złapać gdyby straciła równowagę. Jeszcze raz spojrzałem na zegarek. Było za trzy północ. Im wyżej wchodziliśmy tym robiło się coraz zimniej. W razie, czego niosłem ze sobą kilka koców. Gdy wreszcie znaleźliśmy się na szczycie wieży pomachałem do innych sprawców całego zajścia. Poszedłem w stronę przyjaciół i stanąłem obok Alice. Koce rzuciłem w miejsce gdzie mieliśmy siedzieć.
Pogoda była cudowna jak na luty. Piękne nocne bezchmurne niebo i lekki przymrozek. Na niebie było widać niemal każdą gwiazdkę. Wyglądało to jakby ktoś napisał dzieje świata i nieznanym nikomu języku. Niektórzy sądzą, że przyszłość jest w nich zapisana. Ja w to nie wierze. Są takie stare i piękne. Nie mogłyby wiedzieć nic o przyszłości za to dużo o przeszłości.
Z zamyślenia wyrwała mnie Alice która wzięła mnie za rękę i pociągnęła w kierunku stosiku z prezentami. Rękę miała zimną. Najwyraźniej trochę przemarzła, gdy czekała na nas. Miałem sobie za złe, że nie przyspieszyłem naszej wycieczki na wieżę. W tym samym czasie, w którym zmierzaliśmy w stronę prezentów Ita ściągnęła sobie z oczu opaskę.
- Niespodzianka! – krzyknęła Alex. Chwyciła prezent, który znajdował się na samym wierzchu i podbiegła do Ity. – Mam nadzieje, że ci się spodoba- podała dziewczynie fioletowe pudełeczko- A i wszystkiego najlepszego- dodała całując ją w policzek.
- Wszystkiego najlepszego! – Patryk wręczył jej podłużny pakunek przypominający rolkę papieru.
- Dziękuję bardzo – podziękowała Ita i dygnęła.
- A to od nas – podałem Icie prezent. Kupiliśmy jej świetną książkę o planetach i gwiazdach. Chyba było tam też coś o wróżbach.
- Dziękuje wam wszystkim bardzo za niespodziankę – Ita uśmiechnęła się ponownie i przytuliła nas
- Nie ma, za co – odpowiedziała Alice – właściwie pomysł był Alex, chociaż my wszystko zorganizowaliśmy - Ita rozpakowała prezenty. Nie zauważyłem, co dostała od Alex natomiast Patryk dał jej specjalny papier do listów o zapachu konwalii. Adam nie mógł niestety do nas dołączyć gdyż leżał w skrzydle szpitalnym. Na ostatnim meczu pomiędzy Gryfonami i Krukonami tłuczek wpadł w trybunę i niestety trafił biednego Adama. Przynajmniej tyle udało mi się wyciągnąć od Alice
Wszyscy siedzieliśmy na wcześniej przygotowanym „miejscu piknikowym” jak to nazwała Alex. Po środku stał koszyk z jedzeniem ”pożyczonym” od skrzatów z kuchni. Długo rozmawialiśmy aż koło trzeciej Alex powiedziała, że jest zmęczona i poszli razem z Patrykiem a wraz z nimi Ita. Zostaliśmy tylko ja i Alice.
- Pięknie, co? – zapytała przerywając ciszę.
- Bardzo – przytaknąłem. Alice wstała i podeszła bliżej murku, aby podziwiać widok z wieży
- O faktycznie wysoko tu – pojrzała w dół.
- Jakby nie było to najwyższa wieża Hogwartu. Nie zimno ci? – spytałem widząc że nie wzięła ze sobą koca.
- Troszkę – odpowiedziała. Wziąłem, więc koc i otuliłem ją mocno.
- A teraz? – spytałem
- Trochę cieplej – podpowiedziała – Przytuliłem, więc Alice i ten gruby koc do siebie.
- Teraz już ci powinno być ciepło. – stwierdziłem
- A wiesz, że mugole skaczą z takich wież jak ta albo z mostów i jeszcze za to płacą.
- Dziwni są ci ludzie – stwierdziłem
- Dlaczego? Ja bym chciała skoczyć. – Alice uśmiechnęła się do mnie.
- Jesteś szalona – powiedziałem pod nosem.
- Wiesz tak właściwie to mało o sobie wiemy- stwierdziła Alice
- Mnie wystarczy, że jesteś – na znak, że mi to wystarczy objąłem ją mocniej
- Przestań, bo mnie udusisz! – krzyknęła Alice jednocześnie udając że się dusi
- Jak będziesz tak krzyczała to obudzisz cały Hogwart. Mówiłaś coś, że mało o tobie wiem.
- Bo tak jest. Nigdy nie zapytałeś, czemu się przeprowadziliśmy
- Nie chciałem być natrętny.
- Czyli chcesz wiedzieć?
- Tak chcę – odpowiedziałem
- No, więc... Zacznę od początku tak będzie łatwiej – wzięła głęboki oddech – Urodziłam się gdzieś na północy Europy. Dokładnie nigdy mi nikt nie wyjaśnił gdzie. Mieszkaliśmy w domu nad jakimś jeziorem. Od kiedy mama mi opowiedziała, że mieliśmy domek chciałabym tam wrócić, ale nie wiem czy mi się to uda. No i było wszystko pięknie ładnie do czasu, kiedy do naszego domu nie wpadli aurorzy. Schwytali ojca i zawieźli na przesłuchanie. Od tamtej pory już go nie widziałam. Mama mówiła, że po tym zdarzeniu szybko wyprowadziliśmy się gdzieś w głąb Rosji. To nie ma teraz znaczenia. W każdym razie udało mu się uniknąć Azkabanu. Co gorsza dowiedział się że to mama powiadomiła ministerstwo . Od tamtej pory nas szukał. I szuka dalej. To nie jest chlubne być córką śmierciożercy. – zamknęła oczy. Po policzku spłynęła jej łza. – Nie masz pojęcia jak się boje. Byłam mała i naiwna, ale mama opowiedziała mi o wszystkim. Codziennie, kiedy się budzę zastanawiam się tylko czy już wie gdzie nas szukać czy jeszcze nie. Pewnie zrobi tak jak napisał. Pewnego razu już nas prawie namierzył i wysłał mojej mamie list. Napisał, że jej nie zabije, chociaż go wydała. Dopadnie nas, aby bardziej cierpiała, żeby myślała, że śmierć będzie dla niej lepszym rozwiązaniem.
- Och nie płacz Alice – przytuliłem ją do siebie – zobacz jestem przy tobie i zawsze będę. Niedługo wzejdzie słońce i zacznie się nowy dzień. Stoimy na wieży razem. I nie masz się, czego bać – starałem się ją pocieszyć. Chociaż wiedziałem, że w starciu z dorosłym czarodziejem nie miałbym najmniejszej szansy na przeżycie. Nagle stało się coś nieoczekiwanego Alice prawie by się przewróciła. Na szczęście stałem blisko i zdążyłem ją złapać. – Alice? Wszystko w porządku? – zapytałem przestraszony
- Tak raczej tak – odpowiedziała – jestem chyba tylko trochę zmęczona. Wracajmy już.


***
I znów przyszła wiosna. Pierwsze ciepłe dni ludzie spędzali na dworze. Niestety inni tacy jak ja Ita Alex czy Patryk siedzieliśmy nad książkami i zwykle jak to bywa wpatrywaliśmy się w nie nierozumnie. Po pierwszych pięciu minutach stwierdziłem, że ciągle czytam ten sam wiersz. To jest straszne, dlatego nie lubię jak jest na zewnątrz ciepło, bo to w pewnym stopniu otępia umysł.
- O właśnie mi się przypomniało – powiedziała Ita podnosząc głos – wiecie, że Aludra to gwiazda z gwiazdozbioru Wielkiego Psa? – przekazując nam tę informacją wyglądała jakby dopiero co obudziła się z głębokiego snu.
- Świetnie. A tak w ogóle napisał ktoś coś? – Rozejrzałem się w koło. Alex mazała piórem po pergaminie Patryk był nieobecny wzrokiem jak również pewnie umysłem. Ita właśnie wyskoczyła z jakąś dziwną informacją. Nagle drzwi biblioteki otworzyły się z hukiem i wbiegł Adam.
- Stało się coś? – spytała Alex przerywając swoją twórczą pracę
- Aaaa....lice...jest ...w skrzydle ...szpitalnym – wydyszał Adam
- Co się stało? – zapytał wyrwany z otępienia Patryk
- Nie wiem zemdlała na lekcji. Tyle mi powiedzieli. Na razie nie można do niej chodzić. Nie wiem, co jej jest.


***
- Zobaczysz jeszcze odnajdziemy twój domek nad jeziorem. Nawet, jeśli będziesz chciała to skoczę wraz z tobą z mostu, chociaż to czysta głupota. Obudź się. Wiem, że się obudzisz. Pojedziemy na wakacje pod namioty. Proszę...
- To nic nie da. Przychodzisz tu, co dziennie przez dwa tygodnie rozmawiasz z nią a ona ci nie odpowie. – Ita też przychodziła codziennie do Alice w nocy a po mnie w dzień abym poszedł na lekcje. Ja jednak chciałem zostać i mówić do niej. Spała tak spokojnie. Jej twarz była taka łagodna. Leżała już tak dwa tygodnie.
- Ced. Proszę chodźmy na te lekcje. Nie mogę patrzeć jak się męczysz.
- Ita zrozum, jeżeli ona się nie obudzi do soboty to przeniosą ją do Munga. Musze zrobić wszystko, co w mojej mocy....
- A ja musze zrobić wszystko byś nie zwariował. Proszę chodź nie chce się kolejny raz z tobą szarpać.
- Poczekaj. Słyszysz to? – spytałem
- Niby, co?
- Jej serce zabiło inaczej szybciej. – Nasłuchiwałem. Jej serce zaczęło uderzać coraz szybciej. Myślałem, że się obudzi, że wszystko będzie dobrze. Serce biło jak dawniej. Ona nadal nie otwierała oczu. – Nic się nie stało. Nie obudziła się. – odwróciłem się w stronę Ity i poszedłem do klasy.

***
Alice nie wytrzymała do soboty przenieśli ja tego samego dnia. Już nie mogłem jej odwiedzać. Nie wiedziałem, co się dzieje. Nikt nic nie mówił. Stało się oczywiste, że wszyscy wiedzą coś, czego nie wiem ja. Adam nie chodził do szkoły po to, aby mógł odwiedzać ją w szpitalu. Ita jak zwykle chodziła gdzieś po zamku i trudno ją było znaleźć. Alex i Patryk jakoś zbyt często znikali mi z oczu. Dni wlokły się jeden po drugim. Godziny lekcyjne w dusznych salach wydawały się nie mieć końca. Chciałem wiedzieć, co się dzieje z Alice, ale bałem się poznać odpowiedzi. Wmawiałem sobie, że niema się, czym martwić przecież tam są wspaniali uzdrowiciele.
Siedziałem zupełnie sam w pustej klasie. Chciałem zadać sobie tysiące pytań, ale nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi, chociaż na jedno.
- Przeszkadzam? – zapytał ktoś uchylając drzwi
- O! Ita, wejdź – powiedziałem
- Słuchaj nie jest dobrze. Nie jest nawet źle. Jest gorzej niż źle. Lekarze stwierdzili, że to jakaś trucizna dostała się do jej organizmu. Nie mogą jej rozpoznać. Jej organizm zabija sam siebie. – powiedziała. Zauważyłem grymas bólu na jej twarzy. Schowałem twarz w dłonie. Nic nie było jasne i nic nie było sprawiedliwe. Wszystko się skończyło. Chciałem tylko poznać winnego . Chciałem się dowiedzieć, kto to zrobił.

Komentarze:


Marta G/ZKP
Wtorek, 12 Maja, 2009, 15:37

Droga Mercy. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Takiego wpisu dawno u Ciebie nie było: wszystko pasuje, jest dobrze opisane (popracuj nad składnią i przecinkami), świetny pomysł, bardzo dobra realizacja. Naprawdę jeden z najlepszych wpisów spod Twej ręki. Uważam, że zasługujesz na duże P! :) Pozdrawiam i życzę dużo weny oraz zapraszam do Marty Pears na nowy wpis ;*

 


Nelly
Środa, 24 Czerwca, 2009, 11:10

Zaskakujące jest to, ze jak tylko pojawiła się na ekranach kin ekranizacja niczego innego jak "zmierzch" sławne się stały niektóre imiona- teraz gdzie się nie obejrzysz widzisz Alice, wszędzie roi się od Edwarda- i tutaj juz obrzydliwie szalenie duzo zdjęć...
Zaraz pojawi się alternatywna strona dal hp w odbiciu zmierzchu.
Uważam ze powinnaś napisać nie Patrk lecz Patric- skad polska forma?
<masz problemy z przecinkami, kropkami itd... juz o ortografi nie wsponę NIE MA, sorex, ale ten błąd jest niewybaczalny.

 


Dag (ZKP)
Wtorek, 30 Czerwca, 2009, 17:05

Potworku, i Leosiu kochany, to naprawdę dobry, bardzo dobry wpis. Chyba najlepszy w inkubatorze.
Trzymam kciuki!

Tylko wiesz co? Zależą Ci się baty za interpunkcję i błędy językowe.

 


Sweet_Lady_xB
Piątek, 03 Lipca, 2009, 18:58

Najlepszym wpisem w inkubatorze, to on niestety nie jest. Mi twoja notka się nie podobała, i już. Po prostu nie zaciekawił mnie pomysł, ani jego realizacja, z którą chyba było gorzej. Nom, ale nie każdemu przecież musi podobać się to samo, prawda?
Błędy językowe były, niestety...
-Lola_x3

 


Mia/ Sabrina ;)
Sobota, 11 Lipca, 2009, 22:53

Zapraszam do Madame Malkin !
M jak moda, M jak magia :)
Pozdrawiam, SabrinaSpellman

 


Jeremy
Sobota, 15 Września, 2012, 21:57

ujqvmjvpGorean pornNina roberts porn moeivsSimpson porn adventures online girl videoatfckmsuvygczrwoPorn erin online girls videolqqdyuxqGina depalma pornHeather on you porn home erotic movievndcamvztwixvslssrsitwppBabysitter drawn porn incest girls movie3d young pornPorn spankingqjlalryybsezguxsDad fucking his daughter pornLyla lei porn starExposed magazine porn site girlfriend filmmfqtmlxxMohini porn incest fuck videoxhzepamkkugkvkdiebotceuapdsnxatoDaddy daughter porn sitesjaymczanFrree gay pornzqlntrlhfrsaudyrjuzfglxsGod bless christian pornFusker porn

 


utyqjeynguv
Niedziela, 16 Września, 2012, 12:25

K7udmi <a href="http://xlrvlkzpfico.com/">xlrvlkzpfico</a>

 


ujennt
Niedziela, 16 Września, 2012, 19:44

ZUy4Rw , evpnbrmtfzuc, qgkutetkwjui, http://dkkqrnmrcrks.com/

 


Demarlo
Wtorek, 18 Września, 2012, 03:14

ujqvmjvpGorean pornNina roberts porn moviesSimpson porn adventures &#8211; online girl videoatfckmsuvygczrwoPorn erin &#8211; online girls videolqqdyuxqGina depalma pornHeather on you porn &#8211; home erotic movievndcamvztwixvslssrsitwppBabysitter drawn porn &#8211; incest girls movie3d young pornPorn spankingqjlalryybsezguxsDad fucking his daughter pornLyla lei porn starExposed magazine porn &#8211; site girlfriend filmmfqtmlxxMohini porn &#8211; incest fuck videoxhzepamkkugkvkdiebotceuapdsnxatoDaddy daughter porn sitesjaymczanFrree gay pornzqlntrlhfrsaudyrjuzfglxsGod bless christian pornFusker porn

valtrex viagra viagra and levitra

 


Heloise
Środa, 26 Września, 2012, 10:56

MTV UK has a great campaign going on right now called Brand New: For 2011.With this annual campaign MTV shortlist 10 brand new artist and gives the worldthe opportunity to vote for who they think is the best new talent. Win or Lose this a greatcampaign to give new artist exposure to new fans

viagra auto insurance quotes

 


Ziggy
Wtorek, 02 Października, 2012, 14:11

Postępowe jednostki kłamią a tak ogółem piszesz gdzieś poza blogiem? Nieważne notatki mógłbyś pisać częściej, chyba lubię ten dziwaczny humor. Pozdrawiam

buying viagra auto insurance quotes

 


Moon
Sobota, 06 Października, 2012, 09:33

niezly komentarz ale niestety po tym co czytam na koncu to wydaje sie bardzo plytki&#8230; tak &#8211; najlepiej jest nie glosowac i miec to wszystko gdzies i krytykowac z domu lub na blogu&#8230; prosze Pana, polityka zawsze polegala i bedzie polegac na wyborze mniejszego zla a nie wiekszego dobra (nie wazne jakby czlowiek pragnal zeby bylo inaczej) &#8211; jak sie wszyscy zamkniemy w domach to w koncu znowu przyjdzie jakis dyktakor lub inny organ przywodczy i on juz nam wszystkim pozamiata czy bedziemy tego chciec czy nie i nie bedzie mozna slowka pisnac jak to jeszcze calkiem niedawno bylo &#8211; czy taka przyszlosc Pan sobie wymarzyl? czy Pan pojdzie na wybory czy nie to i tak jeden z tych patalachow zostanie wybrany&#8230; czy nie lepiej pojsc i pomoc wybrac tego, ktory mowiac prosto uczyni mniej szkody?

new jersey car insurance cheapest car insurance

 


Jaylyn
Niedziela, 07 Października, 2012, 08:22

Dziekuje, Robercie. Pamietam jak po wyborach ciezko bylo sie dowiedziec czegokolwiek. Czy oni czasem nie przenosza tylko siedziby? (Moge sie mylic). Oby, nie&#8230; Jesli tak to bedzie tak jak z innymi firmami, ktore &#8220;powstaja&#8221; w Kaliszu przed wyborami, a po wyborach okazuje sie, ze jedynie przenosza sie lub zmieniaja nazwe&#8230; =) Bede pierwszym, ktore pogratuluje wlodarzom nowych miejsc pracy.

cheap car insurance low car insurance

 


Luck
Środa, 10 Października, 2012, 08:34

Niestety, nie zgadzam się z Pana wywodami.Wygrał na szczęście pan Komorowski który niczego na pewno nie będzie rozdawał za darmo ale będzie to polityka przewidywalna, a nie polityka awanturnicza,oszczercza,klerykalna. Największą zaletą PO jest fakt , że trzymają się z daleka od Torunia ! A wizja państwa wyznaniowego śmierdzi mi stęchlizną średniowiecznej świętej inkwizycji.

insurance auto auctions new jersey car insurance

 


Symona
Wtorek, 16 Października, 2012, 09:42

Jest po 1 w nocy, więc nie mam siły wypunktować tych momentów w tekście, z którymi się nie zgadzam, bo trochę by tego było. Pragnę tylko kurtuazyjnie pochwalić artykuł, bo choć reprezentuje Pan poglądy znacznie, jak mniemam, różniące się od moich, lektura nie przyprawiła mnie o hercklekoty &#8211; doceniam umiar, dystans i spójność wywodu.Co zaś się tyczy &#8222;języka nienawiści&#8221;: jako że jest to termin-wydmuszka, proponuję go zdezawuować poprzez przyjęcie perspektywy filologicznej. Z tej perspektywy jest tylko nieudaną metaforą. Coś takiego jak &#8222;język nienawiści&#8221; w ogóle nie istnieje. Można co najwyżej mówić o &#8222;retoryce&#8221;, a bardziej profesjonalnie &#8211; o &#8222;dyskursie&#8221; nienawiści. W ten sposób cały problem sprowadzamy do poziomu pragmatyki i pojedynczych czynności tekstotwórczych, czyli tam, gdzie jego miejsce, odbieramy mu (pozorny) wymiar globalny i rangę (niesłusznie nadaną) całkiem nowego kodu lub systemu. I tyle.

affordable car insurance cheap auto insurance

 


Lorena
Wtorek, 30 Października, 2012, 17:24

viagra for woman elrqt viagra uajhx affordable car insurance 7241

 


Kalea
Czwartek, 01 Listopada, 2012, 18:10

auto insurance quotes oh %-O a auto insurance 957813 online colleges uduzu

 


Aspen
Sobota, 03 Listopada, 2012, 14:41

whole life insurance policies >:-[[[ auto insurance 29002 a auto insurance %-OO affordable auto insurance %]]]

 


Quiana
Poniedziałek, 05 Listopada, 2012, 07:35

car insurance 572514 auto insurance lvvr state auto insurance >:-OO

 


Charl
Środa, 07 Listopada, 2012, 17:32

car insurance 8345 affordable auto insurance 120 life insurance %(

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki