Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

WMIGUROK
======================================
Korespondencyjny kurs dla początkujących czarodziejów
Dział prowadzi Marylcia

Czujesz że nie dotrzymujesz kroku rozwojowi współczesnej magii? Zdarza Ci się usprawiedliwiać, że nie wyszło Ci najprostsze zaklęcie? Wykpiono Twoje bezskuteczne wymachiwanie różdżką? Oto rozwiązanie twoich problemów!

WMIGUROK to zupełnie nowy, szybki, łatwy i absolutnie skuteczny sposób na poznanie współczesnej magii. Setki czarownic i czarodziejów skorzystało z dobrodziejstw tej nowej metody!

Stary Wmigurok

  Lekcja ósma: starożytne runy
Dodano Czwartek, 31 Stycznia;, 2008, 08:28

Słowo RUN oznacza w języku staroskandynawskim tajemnicę. Znaki runnicze są najstarszym typem pisma ludów północy Europy. Najstarsze napisy pochodzą z III i IV w.n.e. Są one powiązane z mitologią Skandynawów i Germanów. Znanych jest kilka systemów pisma runiczego. A oto 24 najbardziej znane runy:
[image]
Tłumaczenie:
Fehu- powodzenie,władza,porządek
Uruz- zdrowie,siła przetrwania
Thurisaz- wialność,niezłomność
Ansuz- natchnienie,mądrość,wiedza
Raido- ruch,aktywność,podróż
Kenaz- entuzjazm,namiętność
Hagalaz- zmiana na lepsze
Nauthiz- ślepy los
Eisaz- koncentracja,wyciszenie
Jera- sprawiedliwość
Sowulo- nadzieja
Teiwaz- uczciwość
Berkana- kobiecość,płodność
Laguz- intuicja
Mannaz- współdziałanie
Algiz- pomyślność,powodzenie
Ehwaz- ufność,wierność
Othila- ojczyzna,rodzina
Gebo- harmonia
Wunjo- realizacja marzeń
Isa- wytrwałość
Perthro- przeznaczenie,wyrok losu
Inguz- regeneracja
Dagaz- oświecenie,świt

Runów używano przede wszystkim w inskrypcjach. Wycinano je lub ryto w kamieniu, metalu czy drewnie, gdyż wczesne ludy germańskie roz­winęły sztukę drzeworytniczą. Wiele inskrypcji runicznych wykonywali fachowi rzemieślnicy. Inskrypcje te można podzielić na wyraźnie zarysowane typy konwencjo­nalne. Najciekawsze są inskrypcje służące celom magicznym oraz wezwa­nia do bóstw pogańskich. Runy występują głównie w inskrypcjach upa­miętniających, ale stosowano je również przy wróżeniu, pisaniu listów czy ryciu na zbroi i ozdobach imienia artysty lub właściciela.

[ 1955 komentarze ]


 
Historia magii
Dodano Czwartek, 11 Października, 2007, 15:01

Magia Religijna
Juz w starozytnosci ludzie czcili jakis swoich bozków. W swiatyniach oddawali im przez kaplanów czesc. Malo kto wiedzial, ze owi kaplani posiadaja zdolnosci magiczne. Kaplani straszyli przecietnych ludzi "gniewem" bozym. Gdy ludzie nie sluchali slów kaplanów i nie oddawali im darów, kaplani prostym zakleciem wywolywali susze lub cos równie paskudnego. Oczywiscie wina "spadala" na "bogów".
Ten rodzaj magii nie zmienil sie duzo na przestrzeni wieków. Przez stulecia magia religijna zanikala, odgrywajac coraz to mniejsza role. Ostatecznie zanikla w IX wieku.

Magia biała jest magią dobroczynną, zazwyczaj praktykowaną dla osiągnięcia dobrego celu, czasami niesie pomoc ludziom i światu w ogóle.

Czarna magia jest wykorzystywana do egoistycznych, wręcz niegodziwych. Jej nazwa już wskazuje na to, że magia ta nawiązuje do ciemnej strony ludzkiego charakteru i jest naganna moralnie.

Magia „niska” nie wymaga żadnego wykształcenia czy szczególnej inteligencji. Dotyczy zazwyczaj przekazu ustnego, eksperymentów mających charakter „zamawiań”, rzucania uroków itp.

Magia „wysoka” wymaga długiego przygotowania i nauki. Nie każdy może zostać magiem, trzeba mieć specjalne zadatki czy predyspozycje. Zdolności magiczne u ludzi są najczęściej wynikiem: dziedziczenia, eksperymentów okultystycznych oraz przekazywania zdolności okultystycznych z jednej osoby na drugą.

Magia świecka
Magia świecka rozwijała się bardziej gwałtownie niż religijna, choć jej rozwój zaczął się dopiero w średniowieczu. Społeczność czarodziejska bardzo się rozrosła, dlatego nie wszyscy magicy mogli być kapłanami. Dlatego zaczęli sami eksperymentować czarami i postanowili się ujawnić. To był poważny błąd. Normalni ludzie (znani bardziej jako mugole) przestraszyli się rzeczy, których nie rozumieli, i których nie potrafili sobie wytłumaczyć. Zaczęli palić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób odbiegały od "normalności". Cierpieli na tym głównie oni sami, ponieważ rzadko udawało im się schwytać prawdziwego czarodzieja. Z biegiem lat, stuleci czarodzieje byli coraz bardziej biegli w sztuce posługiwania się czarami. Wielcy czarodzieje pozakładali swoje szkoły, w których postanowili kształcić nowe dzieci, które wyjawiały czarodziejskie zdolności. Do większości takich szkół przyjmowano tylko te dzieci, które miały za rodziców czarodziei. Powstała w tym czasie brzydka nazwa "szlama". Była to obraźliwa nazwa osób o magicznych zdolnościach, ale urodzonej w rodzinie mugoli (ojciec i matka byli mugolami). Tak więc dzieci zgłębiały tajniki magii pod okiem wykształconych, dorosłych czarodziei.[image]

To jest portret Nicolasa Flamela, który zagrał bardzo poważną rolę w historii magii.

NICHOLAS FLAMEL - (ok.1330-??)Urodził się pod Paryżem. Imał się różnych zawodów - był poetą, malarzem - zanim zainteresował się astrologią. W 1357 roku, według jego zapisków, nawiedził go anioł, który pokazał mu jakąś księgę i powiedział: „Nicolasie, spójrz na te księgę. Nie zrozumiesz jej nigdy do końca, jak i nikt inny jej nie zrozumie, ale pewnego dnia ujrzysz w niej coś, czego nikt inny nie zobaczy”. Następnego dnia Flamel zobaczył ten sam wolumin na półce księgarskiej, oferowany za niską cenę, ponieważ nikt nie mógł zrozumieć dziwnego pisma, którym był zapisany. Z olbrzymim wysiłkiem, z pomocą pewnego uczonego, który znał hebrajski, razem z Flamelem odszyfrowali treść książki, która okazała się podręcznikiem transmutacji zwykłych metali w złoto. Niestety, według zawartej w niej receptury potrzebny był do tego specjalny składnik zwany Kamieniem Filozoficznym, który nie został dokładnie opisany. Flamel latami prowadził eksperymenty, aby odkryć substancję. 17 stycznia 1383 roku pisze w swoim pamiętniku, że w końcu znalazł to, czego szukał, a poznał to po silnym zapachu. Wypróbował tę metodę kilka razy. Później przeprowadził tę operację z czerwonym kamieniem i podobną ilością rtęci i 25 kwietnia tego samego roku uzyskał taką samą ilość złota. To złoto było wyraźnie lepsze od normalnego. Wraz z żoną Perenellą trzykrotnie dokonał tej przemiany. Podobno dzięki temu stał się bajecznie bogaty. Swoją fortunę przekazał na cele dobroczynne. Kilka osób przysięgało, że w 1761 roku widziało czterystuletniego czarodzieja wraz z żoną Perenellą (żyła 658 lat) w Operze Paryskiej. Podobno po dziś dzień Flamel pojawia się tu i tam.

[ 1588 komentarze ]


 
Zdjęcia do lekcji 6.
Dodano Środa, 22 Sierpnia, 2007, 15:37

Mandragora:
[image]

Dyptam:
[image]

Tentakula:
[image]

Asfodelus:
[image]

Rdest ptasi:
[image]

Tojad:
[image]

Wierzba bijąca:
[image]

Reszty zdjęć nie udało mi się znaleźć

[ 2575 komentarze ]


 
Lekcja szósta:Zielarstwo
Dodano Środa, 22 Sierpnia, 2007, 14:25

Zielarstwo jest nauką o magicznych roślinach i grzybach, wliczając w to opiekę nad nimi i wykorzystanie ich fascynujących możliwości. Niektóre magiczne rośliny są ważnymi składnikami eliksiralnymi, niektóre same mają niezwykłe właściwości.

DIABELSKIE SIDŁA - roślina, która opasa cię swoimi pnączami nie dając możliwości ruchu. Lubi wilgoć i ciemno.

DYPTAM (Dictamnus albus) - roślina z rodziny rutowatych, o dużych różowych kwiatach i torebkowatych owocach, wydzielająca silną balsamiczną woń. Do czego się ją wykorzystuje można przeczytać w "Tysiącu magicznych ziół i grzybów" znanym podręczniku Phyllidy Spore.

MANDRAGORA - MANDRAGORA jej lacinska nazwa to-> (Mandragorus) Najcenniejsza czescia mandragory jest jej gruby brazowy korzen, mogacy dorastac do ponad metra dlugosci. Czesto bywa rozwidlony i kazdemu z odrobina wyobrazni moze przypominac czlowieka. Ksiegi ziól i roslin czestokroc przypisywaly nalezacej do rodziny piankowatych mandragorze ludzkie cechy i opisywaly ja jako mezczyzne z dluga broda albo kobiete o bujnych wlosach. Podobienstwo do czlowieka mozna bylo z latwoscia wzmocnic, dokonujac kilku zabiegów nozem, i to wlasnie ono bez watpienia leglo u podstaw sadu, ze jak czlowiek wyciagany z cieplego poslania, wyrywana z grzadki mandragora bedzie krzyczec.Mimo wspólczucia, jakie ludzie zywili dla nieszczesnego polozenia wydobywanej sila z ziemi mandragory, wyrywali ja czesto i wykorzystywali w rozmaitych celach. W starozytnosci uwazano ja za srodek przeciwbólowy i nasenny, a w wiekszych ilosciach miala wywolywac delirium, a nawet doprowadzac do szalenstwa. Uzywano jej wiec do ukojenia chronicznych bólów, a takze przepisywano na melancholie, drgawki i reumatyzm. Rzymianie stosowali mandragore jako srodek znieczulajacy, podajac pacjentowi przed operacja kawalek jej korzenia do zucia. W starozytnosci, a pózniej tez w sredniowiecznej Europie ceniono mandragore równiez za jej domniemane magiczne wlasciwosci. Byla popularnym skladnikiem eliksirów milosci i podobno uzywala jej juz Kirke - najlepiej znana czarodziejka greckiej mitologii - przygotowujac swoje najpotezniejsze mieszanki. Wedlug tradycji anglosaskiej mandragora mogla wypedzac demony z opetanych, a wielu bylo przekonanych, ze zasuszony kawalek jej korzenia noszony jako amulet odgania zle moce. Natomiast zgodnie z innymi przekazami demony wlasnie zamieszkiwaly korzenie mandragory i bywalo, ze posiadanie jej rzezbionego korzenia prowadzilo do oskarzen o czary. Podejrzliwi twierdzili tez, ze mandragora najlepiej rosnie pod szubienicami straconych morderców.Z mandragory korzystano równiez we wrózbiarstwie. Wrózbici twierdzili, ze lalki z korzenia mandragory odpowiadaja na pytania dotyczace przyszlosci, dajac znaki glowami. W Niemczech wiesniacy znani byli z ogromnej troski, jaka otaczali swe rzezbione mandragory, przyprawiajac im oczka z ziaren zbóz, ubierajac je i kladac do snu do malenkich lózeczek - a wszystko po to, by zechcialy udzielic odpowiedzi na wazne pytanie, jakie moze sie kiedys pojawic.

WIERZBA BIJĄCA - nazwa specjalnej odmiany wierzby, która, kiedy zostaje dotknięta, dość mocno oddaje swoimi długimi, grubymi gałęziami.

CZYRAKOBULWA -Roślina mająca na łodydze wielkie bąble pełne ropy. Po rozcieńczeniu dobra na trądzik.

TENTAKUTA -Roślina jadowita. Czerwona i kolczasta.

ASFODELUS (asphodel) - w Polsce znany tez jako złotowłos, śródziemnomorska roślina liliowata o wąskich liściach i białych i żółtych kwiatach, w starożytności sadzona na cmentarzach jako pokarm dla zmarłych, poświęcona królowej Hadesu Persefonie; jej bulwa jest składnikiem eliksirów, m.in. napoju usypiającego, znanego także jako Wywar Żywej Śmierci

Rdest Ptasi (Polygonum aviculare) - ziele o rozgałęzionych płożących łodygach i drobnych listkach, w ziołolecznictwie używane w leczeniu chorób płuc i jelit; składnik eliksiru wielosokowego

Skrzeloziele - magiczny wodorost, którego zjedzenie sprawia, że za uszami wyrastają skrzela, co pozwala oddychać pod wodą, między palcami wyrastają błony pławne, a stopy zamieniają się w płetwy

Tojad (wolfsbane) - zwany też mordownikiem i akonitem, trująca wysoka bylina z rodziny jaskorwatych, składnik eliksirów, wywar z tojadu jest środkiem pozwalającym zachować świadomość ludzką podczas przemiany w wilkołaka

Wiggen - Drzewo z którego pozyskuje się korę. Po połączeniu (za pomocą gotowania) tej kory z śluzem Gumochłona powstałe eliksir Wiggenowy który leczy wszelkie nie magiczne urazy. Nie myślcie, że tylko magiczne rośliny są wykorzystywane do przyrządzania eliksirów.

[ 4170 komentarze ]


 
Lekcja piąta:Transmutacja
Dodano Sobota, 12 Maja, 2007, 15:01

Transmutacja-polega na zmianie danego przedmiotu w inny, lub jakiegoś człowieka np. w fotel(Prof.Slughorn, Harry Potter i Książe Półkrwi)

Częste przypadki przy transmutacji, jakimi są nie pełne przemiany mogą doprowadzić do uszkodzeń trwałych. Transmutacja jest bardzo "zawiła".Nie wszyscy czarodzieje potrafią stransmutować chociażby igłę do szycia w jeża.

Na teraźniejszym etapie nie wszyscy jesteście na siłach przeprowadzić tak poważną transmutację.
Do następnej lekcji!!!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

[ 1872 komentarze ]


 
Lekcja czwarta: Magiczne stworzenia
Dodano Sobota, 21 Kwietnia, 2007, 20:01

Przepraszam, że tak długo nie było nowej lekcji, ale prowadzę je sama i w ogóle...i miałam ostatnio ten sprawdzian szóstoklasisty...
**********************************************************

Magiczne stowrzenia - w tym przypadku nie wszystkie sworzenia magiczne nie będące czarodziejami są zaliczane do tej grupy.Między magicznymi stworzeniami a zwierzętami czarodziejów istnieje pewne podobieństwo.

Są trzy grupy stworzeń magicznych:
- zwierzęta
-istoty
-duchy.

Podział ten został ustalony w 1811, prze Grogana Kikuta, w tym czasie ministra magii.Podział tez został stworzony w Wydziale Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami.

"Istotą" jest każde stworzenie obdarzone inteligencją wystarczającą do zrozumienia praw magicznej społeczności i do współodpowiedzialności przy ustalaniu tych praw (W stosunku do duchów został zastosowany wyjątek, ponieważ stwierdziły, że określanie ich mianem "istot" rani ich uczucia, jako że jest oczywiste, iż są "poza-istotami".

Przedstawiciele trolli zostali przepytani pod nieobecność goblinów i stwierdzono, że w ogóle nic nie rozumieją, co się do nich mówi; w związku z tym zostali zakwalifikowani do "zwierząt", mimo iż poruszają się na dwóch nogach. Po raz pierwszy zaproponowano trytonom (za pośrednictwem tłumaczy) status "istot". Elfy, chochliki i gnomy, mimo ich humanoidalnej postury, bez skrupułów zostały uznane za "zwierzęta".

Teraz parę przykładów:

Wilkołaki przez większość życia są ludźmi (obojętne czy są to czarodzieje czy mugole). Jednak raz w miesiącu zamieniają się w dzikie, czworonożne bestie o morderczych skłonnościach, pozbawione ludzkiego sumienia.


Centaury żyją w dzikich rejonach, nie noszą ubrań, wolą żyć z dala od czarodziejów i mugoli, choć są równie inteligentne. Zwyczaje centaurów nie przypominają ludzkich.

Trolle mają humanoidalny wygląd, poruszają się w pozycji wyprostowanej, potrafią się nauczyć kilku prostych słów, a mimo to są głupsze od najbardziej tępego jednorożca i nie posiadają żadnych magicznych mocy prócz zdumiewającej, nienaturalnej siły.

Ciekawostka:
Inferiusy są to martwe ciała, ożywiane przez czarnoksięzników do własnych celów.Żyją w ciemnych i zimnych miejscach, więc analogicznie boją sie światła i ciepła. Jedynym sposobem unieszkodliwienia ich jest potraktowanie tych istot ogniem.

[ 1284 komentarze ]


 
Lekcja trzecia: Eliksiry
Dodano Piątek, 30 Marca, 2007, 15:31

Eliksiry - magiczne napoje tworzone przez czarodziejów. Eliksiry robione są z różnych ingriedencji czyli składników.
Eliksirow nie da się tak szybko nauczyć wykonywać. Wymagają one wielkiego skupienia.Nawet najwięksi czarodzieje nie potrafią czasami uważyć nawet najprostzrego eliksiru.Najtrudniejszym w wykonaniu jest Eliksir Wielosokowy .Eliksir Wielosokowy - po dodaniu jakiegoś fragmentu ciała danej osoby na godzinę zamieniamy się w nią. UWAGA!!! Nie można się zamieniać w zwierzęta--> powoduje skutki uboczne.
CDN...

[ 1221 komentarze ]


 
Lekcja druga:rodzaje i moc różnych zaklęć
Dodano Czwartek, 01 Stycznia;, 1970, 00:59

Disiaj omówione na naszych lekcjach dwa tematy. Mianowicie Zaklęcia Niewybaczalne oraz zwykłe, z których na codzień korzystają czarodzieje.

Zaklęcia Niewybaczalne- zaklęcia,które budzą grozę wśród czarodziejów(przypominają im czasy, kiedy Czarny Pan wyrządzał krzywdę tak wielu ludziom).Za użycie jakiego kolwiek z nich wobec innego czarodzieja, lub mugola, lub charłak, lub inne które nie zostały wymienione.Oto one:
Imperius- osoba, na którą rzucono zaklęcie,jest pod całkowitą władzą psychiczną osoby urok rzucając

[ 1330 komentarze ]


 
Lekcja pierwsza: Różdżka i wszystko o niej
Dodano Poniedziałek, 19 Marca, 2007, 15:08

Różdżka - najpowszechniejsze narzędzie czarodziejów, znane równiez wśród mugoli.
Różdżki mogą być tworzone z:
a)drewno:
-różane
-cis
-dąb
-jesion
-klon
-grab
-ostrokrzew
-wierzba
-mahoń
-heban
-brzoza,
b)rdzeń:-włos z głowy willi
-pióro feniksa
-serce smoka
-włos z ogona lub grzywy jednorożca,
c)elastyczność:
-Sztywna
-Przy machnięciu wydaje z siebie świst
-Giętka
-Bardzo giętka
-Łatwa do zgięcia
-Przy odrobinie dobrej woli można zrobić na niej supeł,
d)długość w calach:
-7
-8 1/2
-9
-9 1/2
-10 1/4
-11
-12 1/4
-13 1/2
-16.

Ćwiczenia: najpierw należy pochwycić różdżkę w dłoń, którą się włada. Następnie unieść dłoń(w której się ma różdżke)wysoko w górę i machnąć nią w dół, tak aby wydała świst. Później należy unieść za głowę a następnie tak machnąć różdżką nad głową aby została skierowana w przedmiot znajdujący się przed Tobą.
Na zadanie domowe: ćwiczyc wymachiwanie różdżką.

Ciekawostka:
Różdżka sama sobie znajduje właścicela, a korzystanie z cudzej różdżki daje gorszy efekt.Dwie bliźnacze różdżki nie mogą walczyć przeciwko sobie.Dochodzi do czaru Priori Incatatem.

[ 1875 komentarze ]


 
Witam!!! Od dzisiaj będą wprowadzane nowe kursy Wmiguroku. Zapraszam!!!!!!!!!!!!
Dodano Czwartek, 15 Marca, 2007, 07:26

OD AUTORÓW : Witamy serdecznie. Od dnia dzisiejszego godziny 16.00 będzie można wziąć udział w naszym kursie Wmiguroku (będzie nowy, bo są nowi nauczyciele: Marylcia:-D i Artur :-D :-D ) Zapraszamy!!!

[ 868 komentarze ]


   

ZAKLĘCIA:
Lekcja pierwsza: Jak trzymać różdżkę (kilka pożytecznych wskazówek)
Lekcja druga: Wprowadzenie do zaklęć
Lekcja trzecia: Zaklęcia
Lekcja czwarta: Podział zaklęć
Test sprawdzający

ELIKSIRY:
Lekcja piąta: Jak prawidłowo ustawić kociołek, wprowadzenie oraz ostrzeżenie
Lekcja szósta: Eliksiry
Lekcja siódma: Podział eliksirów
Test sprawdzający

TRANSMUTACJA:
Lekcja ósma: Wprowadzenie do transmutacji oraz ostrzeżenie
Lekcja dziewiąta: Transmutacja w teorii i praktyce
Test sprawdzajacy

OBRONA PRZED CZARNĄ MAGIĄ:
Lekcja dziesiąta: Ostrzeżenie i wprowadzenie do obrony przed czarną magią
Lekcja jedenasta: Demony i stworzenia
Lekcja dwunasta: Złowrogie zaklęcia
Test sprawdzający

INNE:
Lekcja trzynasta: Quidditch i jego podstawy
Lekcja czternasta: Kilka słów z astronomii
Lekcja piętnasta: Trochę z zielarstwa
Lekcja szesnasta: Kilka magicznych stworzeń
Lekcja siedemnasta: Sami-Wiecie-Kto
Test końcowy
Zakończenie

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki