Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Dział prowadzi: Nymphadora Tonks i Patricia


  Lekcja 5, 6 i 7
Dodano Wtorek, 13 Marca, 2007, 22:06

Lekcja 7: Przydatne zaklęcia

Z wiązku z moją długą nie obecnością dzisiejsza lekcja będzie krótka. Zajmmiemy się podstawowymi zaklęciami przydatnymi przy obronie własnej.

Pierwsze podstawowe zaklęcie to Expeliarmus. Przy rzucaniu takiego zaklęcia musimy pamiętać, aby nasza różdżka była skierowana w przeciwnika. Między nami a napastnikiem nie powinno być czegoś, co mogłoby odbić w naszą stronę zaklęcie. Niestety często zdaża się, że niewyedukowany czarodziej w walce z śmierciożercą tracił różdżkę.

Drugim ważnym zaklęciem jest Drętwota. Powoduje ona utratę władzy nad ciałem. Najbezpieczniejsze zaklęcie, jeżeli chodzi o kwestię obezwładniania.

Podobnym do Drętwoty zaklęciem jest Petryfikus Totalus.

Przeciw zaklęciem dobrym do cofania efektów uroków itp, jest Finite Incantantem. Powoduje ono neutralizację wszelkich prostych urków i zaklęć.

Impedimento należy również do uroków pojedynkowych. Służy do spowalniania ruchów przeciwnika. Bardzo przydatne podczas ucieczki.

Protego należy do najbardziej przydatnych zaklęć podczas obrony. Tworzy przed nami tarczę, która odbija zaklęcia w przypadku słabych zaklęć lub je osłabia. Kolejną porcję zaklęć obronnych dodam w przyszłości.

Prof. R.J.LupinLekcja 6: DEMENTOR

Co to jest dementor?
Dementor jest to rodzaj demona, który wysysa z ludzi szczęście, żywi się nim. Dementory pochodzą od lorda Voldemorta. Większość z potężnych czarodziejów, dziwi się władzą, że "zło" strzeże "zła". Dementorowi towarzyszy chłód i uczucie smutku, osaczenia i osamotnienia. Mugole nie widzą ich. Dementor potrafi błyskawicznie sie przemieszczać, wykorzystuje do tego lot.

Jak bronić się przed dementorem?
Są dwa sposoby. Jeden przed spotkaniem, a drugi po spotkaniu. Ten pierwszy jest dużo trudniejszy do nauczenia, więc opiszę go tylko ogólnie. Wykorzystuje się dobre uczucia, budzące w nas radość. Skupiamy się na nich i wypowiadamy zaklęcie Patronousa. Drugi sposób może zastosować nawet mugol. Wystarczy zjeść po spotkaniu czekoladę.

Jakie bronie posiada dementor?
Dementor posiada dwie bronie główne. 1.Wysysa szczęście. 2. Wysysa duszę. I robi z człowieka roślinę. Dementora nie sposób oszukać przebraniem itp! Dla własnego bezpieczeństwa tego nie róbcie!

Prof. R.J.Lupin


Lekcja 5: Lekcja o Druzgotku.

Druzgotek należy do demonów wodnych. Żyje w jeziora oraz w zamkniętych zbiornikach wodnych. Ma wyjątkowo długie i mocne palce, którymi może narobić wiele rozcięć,a czasem nawet połamać kości. Jest szczególnie niebezpieczny pod wodą, ponieważ człowiek nie może wymówić formuły zaklęcie. Wyjątek stanowi użycie zaklęcia bomblogłowy. W przypadku gdy, możemy użyć zaklęcia należy zastosować odpowiedni szyk kombinacji: 1. Skupiamy się dokładnie nad druzgotkiem.2. Wykonujemy płynny ruch dłonią z różdżka i wypowiadamy "Relashio". 3. W razie potrzeby pkt. 2 i 3 powtórzyć.

Prof. R.J. Lupin

[ 7754 komentarze ]


 
Lekcja 3 i 4
Dodano Wtorek, 13 Marca, 2007, 22:00

Lekcja 4: Podział magicznych stworzeń

Zwierzęta Magiczne nazywamy stworami.
Stwory dzielą się na potwory i dobre zwierzęta magiczne. Ponieważ są to lekcje OPCM skupimy się na potworach. Te z kolei dzielą się na demony i upiory. Demony są zwierzętami wodnymi lub/i lądowymi. W dużym stopniu ich złowieszcza siła to tak naprawdę siła fizyczna. Z tego powodu możemy wykorzystać, ich siłę przeciwko nim. Wystarczy jedynie odrobina sprytu. Natomiast z upiorami jest inaczej, nie mają one stałego kształtu. Przybierają najbardziej przerażający wygląd dla otoczenia. Najlepszym sposobem walki z nimi jest magia. Upiory możemy spotkać jedynie na lądzie.

Zadanie domowe/konkurs:
Jak podaj najsprytniejszy sposób wykorzystania siły demona przeciwko niemu. Przypominam e-mail: prof_remus_lupin@tlen.pl Wyniki poprzedniego zadania podam w następnej lekcji.Lekcja trzecia: Bogin-upiór z "szafy".

Bogin-upiór zmiennokształtny, zamieszkujący ciemne miejsca. Przybiera postać, która uzna za najbardziej przerażającą dla otoczenia. Występuje w domach czarodziei lub miejscach ich uczęszczania.

Jak się przed nim bronić?
1. Pomyśl jak ów bogin mógłby wyglądać śmiesznie.
2. Skup się na tym wyglądzie, opisany w pkt. 1.
3.Rzuć zaklęcie Riddikulus.
4.Jeżeli bogin nie zniknął(towarzyszy temu huk),powtórz pkt 1-3.
5, Bogin żywi się strachem, a więc bronią na niego ,tak naprawdę, jest śmiech. Im więcej naturalnego śmiechu tym lepiej.
6. Duża przewagę dla nas daje możliwość walki w grupie. Bogin ma dylemat w kogo ma się zmienić. Mogą przez to powstawać najśmieśniejsze kształty, ponieważ bogin będzie chciał się zmienić w np. szyszmore i dementora na raz.

Rzucanie Riddikulus:Zadanie domowe/ konkurs:
Osoba, która wyśle na prof_remus_lupin@tlen.pl najśmieszniejszy opis bogina lub jego zdjęcie, uzyska 1pkt, ten kto uzyska 10 pkt za wszystkie zadania domowe, będzie mógł napisać własną lekcję i zamieścić ja w dziale OPCM. To zadanie domowe można wysyłać do 10 marca 2006r. Pamiętajcie o podaniu swojego nicku i adresu e-mial.

prof. R.J.Lupin

[ 6216 komentarze ]


 
Lekcja 1 i 2
Dodano Wtorek, 13 Marca, 2007, 21:58

Lekcja pierwsza: Ogólne zasady obrony.

Każdy wie zapewne co, to jest różdżka, ale czy każdy wie jak się nią bronić? Co jest ważne, aby skutecznie się obronić?

Trzymanie różdżki.

Różdżka powinna być trzymana pewną ręką, lecz nie należy jej mocno usztywniać. Następnie nakieruj różdżkę na cel. Wykonaj płynny, okrągły ruch różdżka i w tym czasie wymów zaklęcie.

Podstawy OPCM. Aby pokonać upiora itp., należy uwierzyć w siebie i przestać się go bać, później reszta rzeczy przyjdzie z dziecinna łatwością. Zaklęcia i sztuczki są dodatkiem do naszej determinacji w obronie.

Prof. R.J.LupinLekcja druga: Czarna magia przodkiem białej?-skąd wzięła się C.M. i co wspólnego ma z nią biała.

Czarna magia wywodzi się z czasów starożytnych, a jej stolicą był Egipt. Nauczono się jej wykorzystywać w celu: zabezpieczenia świątyń i piramid, później w celach likwidacji faraonów lun poprostu nie wygodnych ludzi. Z czasem Czarna Magia została zauważona przez włamywaczy, zaczęli się starać przeciwdziałać jej ---> początki Białej Magii.

Z czasem ludzie zaczęli zacierać granicę miedzy Czarna a Białą magią. Ponowna granica między C.M a B.M powstała z powodu różnic etycznych. Ludzie dobrzy wykorzystujący magię do słusznych celów zaczęli, walczyć z ludźmi, którzy zabijali magią. W ten sposób kształtowała się granica pomiędzy C.M. a B.M. Ta krótka notatka uświadamia nas, że C.M kiedyś nie była taka odległa białej. TO BARDZO DUŻE ZAGROŻENIE, bo nawet teraz C.M nie raz wygląd na pozornie milusińską.

prof. R.J.Lupin

[ 7405 komentarze ]


   

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki