Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

  Pamiętnik Maja 2009.
Dodano: Poniedziałek, 01 Czerwca, 2009, 19:35

Witam!
Z powodu licznych egzaminów wielu członkiń ZKP oraz zawirusowania strony nie udało nam się, niestety, zorganizować konkursu na Pamiętnik Kwietnia. Teraz jednak z liczną pomocą m. i. Guardiana udało się i oto prezentujemy Wam wyniki konkursu na Pamiętnik Maja:
1 miejsce: Wiktor Krum.
2 miejsce:
-Mary Ann Lupin
-James Potter Junior
-Lily Potter

W tym miesiącu nie przyznałyśmy trzeciego miejsca, ponieważ z naszego głosowania na forum te trzy pamiętniki miały identyczną ilość głosów, a więc podium drugiego miejsca jest w maju dość obszerne. Z kolei tytuł Inkubatora Miesiąca w maju otrzymuje pamiętnik Cedrika Diggory'ego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych autorów zachęcamy do walki o wygraną w czerwcu!
W imieniu ZKP,
Parvati Patil.

[ 58 komentarze ]


 
Pamiętnik Marca `09
Dodano: Czwartek, 02 Kwietnia, 2009, 13:26

Witam!
Ależ ten czas leci... Z powodu ferii, które dopadały po kolei członkinie ZKP w lutym, nie udało nam się ustalić najlepszych pamiętników, tegoż miesiąca.
Jednak w marcu byłyśmy zwarte i gotowe, więc spieszymy z werdyktem:

Oto podium konkursu na "Najlepszy Pamiętnik Marca":
1. Marta Pears
2. Luna Lovegood
3. Aurora Silverstone


Dodatkowo, wśród pamiętników z Inkubatora, wyróżnienie otrzymuje:
Cedrik Diggory

Wszystkim autorom gratulujemy zwycięstwa, a co za tym idzie talentu, Weny i świetnych pomysłów! Czytelników zachęcamy do czytania i komentowania wszystkich pamiętników!
Pozdrawiam
Arwena (w imieniu ZKP)

[ 4508 komentarze ]


 
Pamiętnik Stycznia 2009
Dodano: Środa, 04 Lutego, 2009, 17:00

Przepraszamy za ten poślizg czasowy, ale członek ZKP też człowiek.
W tym miesiącu głosowanie było dosyć długie, ponieważ frekwencja dodanych notek w styczniu była znacznie wyższa, niż ta z grudnia. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że miesiąc luty również będzie taki 'udany', ale pamiętajcie - nie ilość, lecz jakość się liczy.
Nie będę już dłużej przedłużać. A oto mocna trójka:

1. Lucius Malfoy
2. Lilly Evans
3. Pansy Parkinson


Dodatkowo pamiętnik Romildy Vane otrzymuje wyróżnienie w kategorii Inkubator.
Serdecznie gratulujemy laureatom!

Pozdrawiam,
K@si@@@

----------------------------------------------

Prosiłabym wypowiadać się również tylko i wyłącznie na temat Pamiętnika Miesiąca. Wszelkie uwagi, wąty, etc. proszę kierować na naszego maila ZKP.hp0@gmail.com

[ 25282 komentarze ]


 
Inkubator
Dodano: Sobota, 31 Stycznia;, 2009, 17:04

Pojawiły się wątpliwości co do Inkubatora. Wyjaśniamy, więc do czego służy, jakie stawimy kryteria, etc. Słowem - wszelkie sprawy organizacyjne z nim związane. :)
I. Co to jest Inkubator?

INKUBATOR został stworzony po to, abyśmy mieli możliwość ocenić przez próbny okres, wynoszący elementarne 3 miesiące, czy dany autor sprawdza się w swojej roli.

II. Status pamiętników w Inkubatorze.

Każdy nowo przyjęty / odświeżony / przejęty pamiętnik trafia na trzy miesiące do Inkubatora. Przez okres próbny pamiętniki znajdują się pod szczególną obserwacją członków Związku Krytyków Pamiętników i nie biorą udziału w konkursie na Najlepszy Pamiętnik Miesiąca; co miesiąc jednakże jeden pamiętnik z Inkubatora jest wyróżniany przez członków Związku pod kątem największych postępów uczynionych na ścieżce literackiej przez prowadzącą go osobę.

III. Gdy mijają trzy miesiące…

Gdy okres próbny podstawowy dobiega końca, członkowie ZKP podejmują decyzję na podstawie obserwacji, uczynionych przez ten czas, co zrobić dalej z danym pamiętnikiem. Są trzy możliwości:
a) pamiętnik może trafić do bazy głównej pamiętników - „wychodzi” z Inkubatora TYLKO WTEDY, GDY członkowie ZKP uznają, że pamiętnik jest prowadzony w sposób oryginalny i systematyczny; bardzo ważne jest kryterium ilościowe: w pamiętniku przez trzymiesięczny okres inkubacji musi znaleźć się nie mniej, niż 5 wpisów [zasady obowiązujące od 1.01.2009 r.] !
b) pamiętnik wraca do działu Do przejęcia lub Archiwum (do tego drugiego w przypadku postaci drugoplanowych i mało ważnych oraz postaci fikcyjnych) TYLKO WTEDY, GDY pamiętnik zdaniem członków ZKP nie jest prowadzony oryginalnie lub systematycznie bądź też narusza inne zasady obowiązujące autorów na stronie;
c) pamiętnik otrzymuje dodatkowy miesiąc inkubacji TYLKO WTEDY, GDY zdaniem członków ZKP, autor pisze w sposób oryginalny lecz nie spełnił kryterium ilościowego lub pisze w sposób systematyczny lecz zdaniem członków ZKP nie rozwinął jeszcze w pełni literackich skrzydeł z racjonalnego powodu [np. awaria strony przez dłuższy czas], w czym może mu pomóc dodatkowy czas bądź też z jakiegokolwiek innego powodu, uznanego przez ZKP za racjonalny; warunek jest jeden: dodatkowy miesiąc = dodatkowa szansa i autor musi ją wykorzystać; ZKP może postawić określone warunki dodatkowe do spełnienia w czasie 4 - tego miesiąca inkubacji np. ilość wpisów czy rozwinięcie danej umiejętności literackiej; po upłynięciu dodatkowego miesiąca, członkowie podejmują decyzję co do pamiętnika, biorąc pod uwagę ewentualności z podpunktów a/ i b/ (rzadziej rozważa się możliwość drugiego dodatkowego miesiąca);
Każdy autor jest powiadamiany o decyzji w dniu, w którym mija termin jego inkubacji (chyba, że nastąpią jakieś wydarzenia losowe uniemożliwiające powiadomienie go w tym terminie). Bardzo proszę każdego nowego autora o przesłanie mi na podany w punkcie czwartym adres mail / numer gadu - gadu namiarów na siebie w postaci adresu e- mail lub numeru gg, pod którym będę mogła się z nim skontaktować np. w celu powiadomienia go o decyzji ZKP co do pamiętnika po zakończeniu inkubacji. Jeśli autor nie prześle mi namiarów na siebie, decyzja pojawi się w komentarzu pod ostatnim dodanym wpisem.

IV. Do kogo się zwracać o pomoc?

Pieczę organizacyjną sprawuje nad Inkubatorem Marta G. i to do niej należy kierować wszelkie uwagi, zapytania itp. dotyczące Inkubatora. Można pisać na adres e-mail marta.g3@vp.pl LUB skorzystać z numeru gg: 7486705 ; oczywiście, pomocną dłoń wyciągną do Was także pozostali członkowie ZKP, jeśli z jakichś przyczyn opiekunka Inkubatora nie będzie mogła tego zrobić, co jednak jest mało prawdopodobne :-)

Inkubator nie jest instytucją poniżającą jakiekolwiek pamiętniki czy jakiegokolwiek autora. Ma za zadanie przetestować osobę prowadzącą dany pamiętnik.

Marta G

[ 8185 komentarze ]


 

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 28486324 bytes) in /public_html/zkp.php on line 722