Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

  Pamiętnik Maja 2009.
Dodano: Poniedziałek, 01 Czerwca, 2009, 19:35

Witam!
Z powodu licznych egzaminów wielu członkiń ZKP oraz zawirusowania strony nie udało nam się, niestety, zorganizować konkursu na Pamiętnik Kwietnia. Teraz jednak z liczną pomocą m. i. Guardiana udało się i oto prezentujemy Wam wyniki konkursu na Pamiętnik Maja:
1 miejsce: Wiktor Krum.
2 miejsce:
-Mary Ann Lupin
-James Potter Junior
-Lily Potter

W tym miesiącu nie przyznałyśmy trzeciego miejsca, ponieważ z naszego głosowania na forum te trzy pamiętniki miały identyczną ilość głosów, a więc podium drugiego miejsca jest w maju dość obszerne. Z kolei tytuł Inkubatora Miesiąca w maju otrzymuje pamiętnik Cedrika Diggory'ego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych autorów zachęcamy do walki o wygraną w czerwcu!
W imieniu ZKP,
Parvati Patil.

[ 58 komentarze ]


 
Pamiętnik Marca `09
Dodano: Czwartek, 02 Kwietnia, 2009, 13:26

Witam!
Ależ ten czas leci... Z powodu ferii, które dopadały po kolei członkinie ZKP w lutym, nie udało nam się ustalić najlepszych pamiętników, tegoż miesiąca.
Jednak w marcu byłyśmy zwarte i gotowe, więc spieszymy z werdyktem:

Oto podium konkursu na "Najlepszy Pamiętnik Marca":
1. Marta Pears
2. Luna Lovegood
3. Aurora Silverstone


Dodatkowo, wśród pamiętników z Inkubatora, wyróżnienie otrzymuje:
Cedrik Diggory

Wszystkim autorom gratulujemy zwycięstwa, a co za tym idzie talentu, Weny i świetnych pomysłów! Czytelników zachęcamy do czytania i komentowania wszystkich pamiętników!
Pozdrawiam
Arwena (w imieniu ZKP)

[ 4508 komentarze ]


 
Pamiętnik Stycznia 2009
Dodano: Środa, 04 Lutego, 2009, 17:00

Przepraszamy za ten poślizg czasowy, ale członek ZKP też człowiek.
W tym miesiącu głosowanie było dosyć długie, ponieważ frekwencja dodanych notek w styczniu była znacznie wyższa, niż ta z grudnia. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że miesiąc luty również będzie taki 'udany', ale pamiętajcie - nie ilość, lecz jakość się liczy.
Nie będę już dłużej przedłużać. A oto mocna trójka:

1. Lucius Malfoy
2. Lilly Evans
3. Pansy Parkinson


Dodatkowo pamiętnik Romildy Vane otrzymuje wyróżnienie w kategorii Inkubator.
Serdecznie gratulujemy laureatom!

Pozdrawiam,
K@si@@@

----------------------------------------------

Prosiłabym wypowiadać się również tylko i wyłącznie na temat Pamiętnika Miesiąca. Wszelkie uwagi, wąty, etc. proszę kierować na naszego maila ZKP.hp0@gmail.com

[ 14573 komentarze ]


 
Inkubator
Dodano: Sobota, 31 Stycznia;, 2009, 17:04

Pojawiły się wątpliwości co do Inkubatora. Wyjaśniamy, więc do czego służy, jakie stawimy kryteria, etc. Słowem - wszelkie sprawy organizacyjne z nim związane. :)
I. Co to jest Inkubator?

INKUBATOR został stworzony po to, abyśmy mieli możliwość ocenić przez próbny okres, wynoszący elementarne 3 miesiące, czy dany autor sprawdza się w swojej roli.

II. Status pamiętników w Inkubatorze.

Każdy nowo przyjęty / odświeżony / przejęty pamiętnik trafia na trzy miesiące do Inkubatora. Przez okres próbny pamiętniki znajdują się pod szczególną obserwacją członków Związku Krytyków Pamiętników i nie biorą udziału w konkursie na Najlepszy Pamiętnik Miesiąca; co miesiąc jednakże jeden pamiętnik z Inkubatora jest wyróżniany przez członków Związku pod kątem największych postępów uczynionych na ścieżce literackiej przez prowadzącą go osobę.

III. Gdy mijają trzy miesiące…

Gdy okres próbny podstawowy dobiega końca, członkowie ZKP podejmują decyzję na podstawie obserwacji, uczynionych przez ten czas, co zrobić dalej z danym pamiętnikiem. Są trzy możliwości:
a) pamiętnik może trafić do bazy głównej pamiętników - „wychodzi” z Inkubatora TYLKO WTEDY, GDY członkowie ZKP uznają, że pamiętnik jest prowadzony w sposób oryginalny i systematyczny; bardzo ważne jest kryterium ilościowe: w pamiętniku przez trzymiesięczny okres inkubacji musi znaleźć się nie mniej, niż 5 wpisów [zasady obowiązujące od 1.01.2009 r.] !
b) pamiętnik wraca do działu Do przejęcia lub Archiwum (do tego drugiego w przypadku postaci drugoplanowych i mało ważnych oraz postaci fikcyjnych) TYLKO WTEDY, GDY pamiętnik zdaniem członków ZKP nie jest prowadzony oryginalnie lub systematycznie bądź też narusza inne zasady obowiązujące autorów na stronie;
c) pamiętnik otrzymuje dodatkowy miesiąc inkubacji TYLKO WTEDY, GDY zdaniem członków ZKP, autor pisze w sposób oryginalny lecz nie spełnił kryterium ilościowego lub pisze w sposób systematyczny lecz zdaniem członków ZKP nie rozwinął jeszcze w pełni literackich skrzydeł z racjonalnego powodu [np. awaria strony przez dłuższy czas], w czym może mu pomóc dodatkowy czas bądź też z jakiegokolwiek innego powodu, uznanego przez ZKP za racjonalny; warunek jest jeden: dodatkowy miesiąc = dodatkowa szansa i autor musi ją wykorzystać; ZKP może postawić określone warunki dodatkowe do spełnienia w czasie 4 - tego miesiąca inkubacji np. ilość wpisów czy rozwinięcie danej umiejętności literackiej; po upłynięciu dodatkowego miesiąca, członkowie podejmują decyzję co do pamiętnika, biorąc pod uwagę ewentualności z podpunktów a/ i b/ (rzadziej rozważa się możliwość drugiego dodatkowego miesiąca);
Każdy autor jest powiadamiany o decyzji w dniu, w którym mija termin jego inkubacji (chyba, że nastąpią jakieś wydarzenia losowe uniemożliwiające powiadomienie go w tym terminie). Bardzo proszę każdego nowego autora o przesłanie mi na podany w punkcie czwartym adres mail / numer gadu - gadu namiarów na siebie w postaci adresu e- mail lub numeru gg, pod którym będę mogła się z nim skontaktować np. w celu powiadomienia go o decyzji ZKP co do pamiętnika po zakończeniu inkubacji. Jeśli autor nie prześle mi namiarów na siebie, decyzja pojawi się w komentarzu pod ostatnim dodanym wpisem.

IV. Do kogo się zwracać o pomoc?

Pieczę organizacyjną sprawuje nad Inkubatorem Marta G. i to do niej należy kierować wszelkie uwagi, zapytania itp. dotyczące Inkubatora. Można pisać na adres e-mail marta.g3@vp.pl LUB skorzystać z numeru gg: 7486705 ; oczywiście, pomocną dłoń wyciągną do Was także pozostali członkowie ZKP, jeśli z jakichś przyczyn opiekunka Inkubatora nie będzie mogła tego zrobić, co jednak jest mało prawdopodobne :-)

Inkubator nie jest instytucją poniżającą jakiekolwiek pamiętniki czy jakiegokolwiek autora. Ma za zadanie przetestować osobę prowadzącą dany pamiętnik.

Marta G

[ 8185 komentarze ]


 
Pamiętnik Roku!
Dodano: Środa, 21 Stycznia;, 2009, 12:59

Po wielu dyskusjach i rozważaniach ZKP podjęło decyzję.
Ten zaszczytny tytuł otrzymał:

Pamiętnik Draco Malfoya!

Wybraliśmy, również najlepszy pamiętnik z Inkubatora. Naszym zdaniem, na to wyróżnienie zasłużyła:

Marta Pears!

Kandydatów, do tych tytułów było wielu, ponieważ na naszej stronie rozwija się wiele młodych talentów, ale autor Pamiętnika Roku, musi oprócz talentu, być jeszcze: OBOWIĄZKOWY. W powyższych pamiętnikach, noty pojawiały się często, systematycznie i były zawsze dopracowane do perfekcji. Mamy nadzieję, że w czasie naszej dalszej działalności, przy wyborze Pam. Roku, czy Miesiąca, będziemy miały jeszcze większe wątpliwości i o wiele więcej kandydatów.
Pozdrawiam
Arwena E. B. (w imieniu ZKP)

[ 55 komentarze ]


 
Pamiętnik Grudnia`08 oraz Recenzje
Dodano: Piątek, 09 Stycznia;, 2009, 22:15

Wyniki z opóźnieniem, ponieważ problemy techniczne, spowodowane przenoszeniem strony na nowy serwer, uniemożliwiły nam dostęp do hp.org.
Zwycięzcami w tym miesiącu, zostają pamiętniki:

1. Wiktoria Fynn
2. Hannah Abott
3. Madeleine Halliwell


W inkubatorze, zwycięża:

Nowa Księga Huncwotów

Zwycięzcom już tradycyjnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Teraz czas ogłosić nową akcję, którą wprowadziło ZKP - Recenzje Pamiętników.
Raz w miesiącu, lub jeśli czas pozwoli częściej, będziemy się zabierały do recenzowania, któregoś z pamiętników na hp.org. W naszych tekstach, będziemy omawiały całą twórczość autora, prowadzącego dany pamiętnik. W recenzjach spróbujemy zawrzeć, omówienie:
- początków pamiętnika;
- rozwijanie się danego autora/lub brak jego rozwoju;
- to, co powinien poprawić, co nam się nie podoba;
- jakieś ogóle zdanie;
Na początku do recenzowania, będziemy wybierały chętnych kandydatów, lecz w efekcie końcowym zamierzamy stworzyć taki tekst, o każdym autorze, tworzącym na naszej stronie.
W takim bądź razie czekamy na zgłoszenia!
Pozdrawiam
Arwena E. B.

[ 377 komentarze ]


 
Nowy konkurs "Parodia"
Dodano: Wtorek, 16 Grudnia, 2008, 19:38

Witam!
Mam przyjemność ogłosić nowy konkurs. Jego zwycięzcą zostanie osoba, która prześle nam najlepszą, najśmieszniejszą i najbardziej poprawną (pod względem stylistycznym, ortograficznym itp.) parodię ostatniej walki między H.P. a Voldemortem. Jest to temat obfitujący, w ciekawe rozwiązania, który na pewno podsunie Wam jakieś intrygujące pomysły.


Regulamin:

1) Notki mają być na temat parodii o ostatnim rozdziale walki pomiędzy Voldemortem a Harrym Potterem,
2 )Notka musi być napisana starannie, bezbłędnie, na temat i stylem, który zaciekawi i pozytywnie zaskoczy ZKP,
3) Notka musi być przysłana na e-mail ZKP ( ZKP.hp0@gmail.com )) do dnia 20 stycznia,
4) Chętnie przystajemy na różnorodne pomysły, które będą oryginalne i inne od pomysłu pani Rowling, a akcja będzie pomysłowa i barwna,
5) Długość notki nie może przekroczyć 3 stron w Wordzie, a nie może być krótsza niż 1 strona (pisane w czcionce 12, TNR),
6) ZKP ogłosi swój werdykt 23 stycznia 2009 roku.Praca zwycięska zostanie wstawiona do działu "Konkurs ZKP", wraz z komentarzem członków ZKP, aby inni użytkownicy strony mogli poprawić sobie humor, podczas jej czytania. Mam nadzieję, że wielu z Was weźmie udział w konkursie.
Życzę powodzenia!
Arwena E. B. (w imieniu ZKP)

[ 1529 komentarze ]


 
Pamiętnik Listopada `08
Dodano: Wtorek, 02 Grudnia, 2008, 20:08

Witam!
Pora ogłosić wyniki, konkursu na Najlepszy Pamiętnik Miesiąca. W listopadzie, ten zaszczytny tytuł przypadł pamiętnikom:
1. Marta Pears
2. Wiktor Krum
3. Fleur Delacour


Wyróżnienie dla pamiętnika w inkubatorze otrzymał pam:
Lorda Voldemorta

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie to dla nich powód do jeszcze sumienniejszej pracy nad swoimi postaciami. Pozostałym autorom, życzymy powodzenia i zapewniamy, że jeśli tylko dadzą z siebie wszystko, mają szansę na wygraną w naszym skromny konkursie.

Korzystając z okazji, pragnę powiadomić, że ZKP, jest bogatsze o kolejnego członka. Jest nią Rovena, którą znacie z pamiętnika Voldemorta i Lockharda, oraz z komentarzy, które zostawiała pod Waszymi pamiętnikami.
Pozdrawiam
Arwena E. Black

[ 359 komentarze ]


 
Pamiętnik Października `08
Dodano: Sobota, 01 Listopada, 2008, 22:37

Mam przyjemność ogłosić wyniki konkursu, na najlepszy Pamiętnik Miesiąca. W tym miesiącu miałyśmy naprawdę spory problem z podjęciem ostatecznej decyzji, ale po wielu dyskusjach, wyłoniłyśmy najlepsze pamiętniki:

1. Lucius Malfoy
2. Wiktor Krum
3. Remus Lupin & Aurora Silverstone


Od tego miesiąca wprowadziłyśmy, również wyróżnienie dla pamiętnika z inkubatora, aby zmotywować autorów do jeszcze cięższej pracy, nad kształtowaniem swoich postaci oraz pracy nad stylistyką, ortografią i innymi ważnymi elementami, które kształtują całość. W tym miesiącu wyróżnienie dla inkubatora otrzymał pamiętnik:

Marty Pears

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim autorom życzymy Weny!
Pozdrawiam
Arwena E. B.

[ 375 komentarze ]


 
Ostrzeżenia
Dodano: Piątek, 24 Października, 2008, 15:32

Jak wielu z was zauważyło niektórzy z autorów zaniedbują pamiętniki. Piszą notki co miesiąc lub więcej, składają fałszywe obietnice. Czasami dzieje się tak przez zwykłe lenistwo, jednak są i ważne powody.
ZKP chce, aby na stronie panował porządek i pamiętniki nie były porzucane, dlatego wprowadziliśmy w życie system ostrzeżeń.Co to są ostrzeżenia?
Autor dostaje ostrzeżenia, kiedy nie ma notki w jego pamiętniku ponad miesiąc i nie jest podany ważny powód takowej nieobecności. Można dostać trzy ostrzeżenia. Ostatnie oznacza utratę pamiętnika.


Kiedy dostaje się ostrzeżenia?
Pierwsze ostrzeżenie po ponad miesięcznej nieobecności. Jeżeli autor napsze w ciągu dwóch tygodni od ostrzeżenia to wszystko w porządku, jeżeli nie - dostaje drugie ostrzeżenie i tak dalej.
Ostrzeżenia dostaje się za także za każdą dłuższą nieobecność (półtora miesiąca i dalej). Są oczywiście sytuacje wyjątkowe (wyjazdy, choroby itp.), jeśli autor poda uzasadnienie swojej nieobecności, puszczamy to płazem pod warunkiem, że nas ono przekona.


Co zrobić, aby ostrzeżenia nie dostać?
Pisać regularnie. Dodawać wpisy średnio co dwa tygodnie, ale wiadomo, że czasami może się coś przedłużyć.O tym czy dostaliście ostrzeżenie będę informować was ja, K@si@@@ w waszych pamiętnikach lub na email (jeżeli takowy podaliście kiedykolwiek w notce). Mam nadzieję, że nie będę musiała ich często pisać.

Usprawiedliwienia, skargi, zażalenia, wąty itp. prosimy nie pisać w komentarzach, lecz na kasia.hp.org@gmail.com

Pozdrawiam w imieniu ZKP
K@si@@@ - opiekunka grupy III.

[ 2523 komentarze ]


1 2 3 »  

| Script by Alex

 

  
Newsy po angielsku:
Harry Potter's Page

  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© interREKLAMA.pl
strony internetowe szczecin - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki