Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Biografie
Dział Biografie prowadzi Hermiona Granger

Postanowiliśmy zebrać w jednym dziale biografie różnych osobistości ze Świata Magii. Odchudzimy tym samym dział "Galeria" i znajdą się tu tylko fotki. Lista dostępnych Biografii poniżej.

Jka znajdziesz Biografię osoby, której tu nie ma a, która Twoim zdaniem powinna tu się znaleźć - możesz ją wysłać do nas na emaila: Guardian.

- Joanne Kathleen Rowling
- Daniel Radcliffe
- Emma Watson
- Rupert Grint
- Matthew Lewis (Neville Longbottom)
- Ralph Fiennes
- Julia Walters
- Gary Oldman
- Alan Rickman
- Dawid Thewlis
- Bonnie Wright
- Tom Andrew Felton (Draco Malfoy)

  Robert Pattinson

Robert Pattinson urodził się 13 maja 1986 w Londynie.

Był bardzo wysoko wykwalifikowanym sportowcem ponieważ, kiedy dorastał, brał udział w sportowych zawodach, m.in. piłki nożnej, narciarstwa i jazdy na snowboardzie. Dużą przyjemność sprawiała mu muzyka także muzyka. Gra na gitarze i keyboardzie.
[image]
Kiedy Robert miał 15, zaczął grywać w sztukach. Potem przyłączył się do Barnes Theatre Club i dostał rolę w "Makbecie" i ''Anything Goes and Tess of the D'Urbevilles.'' Po tym, wszedł na duży ekran w filmie "Klątwa pierścienia" jako Giselher i w Vanity Fair jako Rawdy Crawley.

W 2003, Robert przyjął rolę w filmie "Harry Potter i Czara Ognia jako Cedric Diggory i był pierwszą osobą na jego miejsce. Dostał tę rolę tydzień później po spotkaniu Mike Newella.
[image]
FILMOGRAFIA:
2009: Little Ashes jako Salvador Dali
2008: Summer House, The jako Richard
2008: Zmierzch (Twilight) jako Edward Cullen
2008: How to Be jako Art
2007: Bad Mother's Handbook, The jako Daniel Gale
2007: Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of the Phoenix) jako Cedrik Diggory
2006: Reflections on the Fourth Film (on sam)
2006: Preparing for the Yule Ball (on sam)
2006: Haunted Airman, The jako Toby Jugg
2006: In Too Deep: The Second Task (on sam)
2005: 'Harry Potter': Behind the Magic (on sam)
2005: Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire) jako Cedric Diggory
[image]
2004: Vanity Fair. Targowisko próżności (Vanity Fair) jako Rawdy Crawley
2004: Klątwa pierścienia (Ring of the Nibelungs) jako Giselher
1994: HBO First Look (gościnnie) (on sam)

[ 1871 komentarze ]


 
Joshua Herdman

Joshua urodził się w Hampton, w Anglii 9 września 1987 roku.
[image]
Jego rodzicami byli Martin i Julia Herdman. Jest on najmłodszy wśród czwórki rodzeństwa. Zaczął działać, gdy miał około siedmiu lat. Jego ojciec był aktorem, który załatwił mu agenta po znajomości. Dostał swoją wielką szansę, gdy został przesłuchany do roli w filmie 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny', w którym dostał rolę Gregory'ego Goyle. W wolnym czasie chętnie wraca do domu do St. Margarets, spotyka się z przyjaciółmi, chodzi do kina i słucha rapu. Oprócz tego lubi także boks, pisanie scenariuszy filmowych oraz robienie filmów krótkometrażowych.
Ma 193 cm wzrostu.
[image]
FILMOGRAFIA:
2006: Reflections on the Fourth Film (on sam)
2005: Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire) jako Gregory Goyle
2004: Ministry of Mayhem jako on sam (gościnnie)
2004: Harry Potter i więzień Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) jako Gregory Goyle
2003: UGetMe jako Ben
2003: Build a Scene jako Gregory Goyle (zdjęcia archiwalne) (niewymieniony w czołówce)
2002: Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets) jako Gregory Goyle
[image]
2002: Marzenia do spełnienia (Thunderpants) jako Damon
2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) jako Gregory Goyle
[image]
Crabbe (Jamie Waylett), Goyle (Joshua Herdman) oraz Draco Malfoy (Tom Felton).

[ 2247 komentarze ]


 
Devon Murray

Devon Murray urodził się w hrabstwie Kildare, w Irlandii 28 października 1988 roku.
[image]
[image]
Jego rodzice Michael i Fidelma Murray wysłali go Billi'emu Barry, gdy miał sześć lat, i w ciągu dwóch tygodni występował już w drobnych ogłoszeniach telewizyjnych firmy Tesco.
[image]
W ciągu sześciu miesięcy zagrał
w swoim pierwszym filmie 'This is My Father' (1998) Aidana Quinna. Wtedy dołączył też do szkoły Krajowej Sztuki Widowiskowej i przeżył przełom w 'Angela's Ashes' (1999). Również grał z Jane Seymour w 'Yesterday's
Children' (2000). Aktualnie gra Seamusa Finnigana (jeden z przyjaciół Harry'ego z Gryffindoru) w serii filmów 'Harry Potter'. Devon jest jedynakiem i aktualnie żyje w Celbridge, w hrabstwie Kildare (Irlandia). W obecnej chwili
posiada też sześć koni i trzy psy oraz uwielbia jazdę konną. Lubi też rollerblading, jazdę na deskorolce i grę na komputerze.
[image]
[image]
FILMOGRAFIA:
2007: Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of the Phoenix) jako Seamus Finnigan
[image]
2006: Reflections on the Fourth Film (on sam)
2005: Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire)
jako Seamus Finnigan
2004: Harry Potter i więzień Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of
Azkaban) jako Seamus Finnigan
2002: Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets) jako Seamus Finnigan
[image]
2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's
Stone) jako Seamus Finnigan
2000: Wczorajsze dzieci (Yesterday's Children) jako Młody Geoffrey
1999: Prochy Angeli (Angela's Ashes) jako Middle Malachy
[image]
1998: This Is My Father jako Christy

[ 1289 komentarze ]


 
Gary Oldman


Zawód: aktor
Data urodzenia: 21 marca 1958
Wiek: 50 lat
Miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania
Znak zodiaku: Baran
Wykształcenie: Rose Bruford College of Speech and Drama
Bliscy: żona: Donya Fiorentino (fotograf); byłe żony: Lesley Manville, Uma Thurman; dzieci: Alfie (z Manville), Gulliver Flynn, Charlie John (z Fiorentino); siostra: Laila Morse (aktorka).


O Oldmanie mówi się, że nie istnieje rola, której aktor ten nie mógłby zagrać przekonująco. Bez względu na to czy gra rolę artysty punk-rockowego, zamachowca, weterana wojennego czy wampira, potrafi bez reszty wcielić się w rolę. Choć potrafi dobrze zagrać prawie każdy typ postaci, w jego dorobku przeważają role złoczyńców i wyniszczonych, dwuznacznych bohaterów.

Urodził się jako Leonard Gary Oldman w New Cross, w południowym Londynie i został wychowany przez matkę i dwie siostry. Jego ojciec, alkoholik, z zawodu spawacz, opuścił rodzinę, kiedy Gary miał siedem lat. W wieku 16 lat Oldman zakończył naukę w szkole średniej i rozpoczął pracę w sklepie z artykułami sportowymi; w czasie wolnym od pracy studiował literaturę, a potem aktorstwo pod kierunkiem Rogera Williamsa. Rozpoczął pracę w Greenwich Young People's Theatre, a po odbyciu nauki w szkole teatralnej, do której mógł uczęszczać dzięki otrzymanemu stypendium, pracował w Citizens Theatre w Glasgow. Później związał się z zespołem z londyńskiego West End i w roku 1985 otrzymał nagrody dla najlepszego aktora i najciekawszej nowej twarzy za rolę w sztuce "The Pope's Wedding" ("Wesele papieża").

W tym czasie Oldman wystąpił również w swoim kinowym debiucie "Remembrance" (1981) oraz w dwóch filmach telewizyjnych, spośród których wyróżnił się w "Honest, Decent and True" (1985). Pierwszy przełom nadszedł w jego karierze, kiedy pojawił się w niepokojącym para-dokumencie ("Sid and Nancy", 1986), o tragicznym związku artysty punk-rockowego z Nancy Spungen. Mrożąca krew w żyłach kreacja pogrążonego życiowo rockmana, którą stworzył Oldman, zebrała entuzjastyczne krytyki. Zupełnie różna od poprzedniej, rola pisarza, Joe Ortona, w filmie Stephena Frearsa, "Kij wam w oko"(1987), przyniosła mu nominację do nagrody dla najlepszego aktora, przyznawanej przez Brytyjską Akademię Sztuki Filmowej i Telewizyjnej. W owym roku Oldman przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, by w 1988 roku ukazać się w filmie Nicholasa Roega, "Track29". Jego pierwszą rolą w dużej Hollywoodzkiej produkcji była rola podejrzanego o zamach na Kenned'yego, Lee Harveya Oswalda w filmie Olivera Stonea "JFK" (1991); zagrał też tytułową rolę podłego, lecz zmysłowego wampira w "Drakuli" Francisa Forda Coppoli (1992).

Oprócz ról ekscentryków, jak zapuszczający dredy i próbujący udowodnić, że jest rastamanem Drexel Spivey z "True Romance" (1993), Oldman gra również bardziej konwencjonalnych bohaterów, o czym możemy się przekonać oglądając go w roli policjanta w filmie "The Professional" (1994).

Swoim reżyserskim debiutem uczynił mroczny, na poły autobiograficzny dramat o patologicznej londyńskiej rodzinie robotniczej, który zadedykował ojcu ("Nic doustnie", 1997). Do grania ról dziwaków powrócił w "Piątym elemencie" Luca Bessona (1996). Postać wykreowana w filmie "Air Force One" zaowocowała kolejnymi nagrodami i nominacjami, podobnie jak rola w zrealizowanym w 2000 roku filmie pod tytułem "The Contender". Jedną z najnowszych ról Oldmana jest postać Masona Vergera, oszpeconej ofiary doktora Hannibala Lectera w filmie Ridleya Scotta, "Hannibal".
[ 1418 komentarze ]


 
Thomas Andrew Felton

Tom (ur. 22 września 1987 w Londynie) obecnie mieszka w Surrey w Anglii.
Aktor po raz pierwszy wystąpił na wielkiej scenie w 1996 roku - zagrał wtedy rolę Peagreena w filmie "The Borrowers".Poza tym zagrał rolę filmowego syna Jodie Foster, Louisa, w filmie "Anna i Król".

Tom jako Louis w "Annie i królu"

Wystąpił również w dwóch angielskich serialach telewizyjnych: Bugs, w którym zagrał rolę Jamesa, oraz Second Sight, w którym zagrał główną rolę Thomasa Inghama u boku Clive'a Owena. Wystąpił również w dwóch słuchowiskach radiowych w BBC Radio 4. W słuchowisku The Wizard of Earthsea wcielił się w rolę Ioetha, a w słuchowisku Here's to Everyone's - w rolę Herkulesa.
Po raz pierwszy Tom zwrócił na siebie uwagę w 1995 r., kiedy to zagrał w kilku popularnych reklamach telewizyjnych. Oprócz ujawnionego w młodym wieku talentu aktorskiego, Tom posiada również duże zdolności do śpiewu.. Jest członkiem czterech chórów szkolnych i kościelnych.Zaproponowano mu nawet miejsce w chórze Guildford Cathedral Choir.
Jest zapalonym sportowcem. Gra w piłkę nożną, koszykówkę i tenisa, łowi ryby, jeździ na łyżwach i łyżworolkach oraz pływa.W filmach o Potterze gra rolę Dracona Malfoya.


[ 1909 komentarze ]


 
Joanne Kathleen Rowling

Joanne Kathleen Rowling, autorka "Pottera" pochodzi z Anglii.
Urodziła się 31 lipca 1965 roku w Chipping Sodbury niedaleko Bristolu.Pierwszy pomysł historii o Harry'm przyszedł jej do głowy w czasie podróży pociągiem z Manchesteru do Londynu w 1990 roku. Odtąd zbierała i zapisywała pomysły. Niektóre z postaci Rowling wzięła z własnego życia – Ron jest podobny do jej przyjaciela, natomiast Gilderoy Lockhart to parodia jednego z jej przyjaciół.
W 1992 pisarka wyjeżdża do Portugalii uczyć angielskiego. Poznaje tam dziennikarza Jorge Arantesa. Nieudane małżeństwo kończy się rozwodem.
Po rozwodzie przeprowadza się do Szkocji, do Edynburga gdzi samotnie wychowuje córeczkę, Jessicę. Z trudem utrzymywała siebie i Jessicę z zasiłku dla bezrobotnych wynoszącego ok. 70 funtów miesięcznie. Pisarka pożyczyła 4 tysiące funtów od jednego ze swoich przyjaciół. Mogła wynająć opiekunkę i zająć się pracą nad książką. Wkrótce potem zdecydowała się zatrudnić agenta, Christophera Little'a, który sprzedał maszynopis wydawnictwu Bloomsbury Chidren's Books.
W czerwcu 1997 roku "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"wszedł na półki sklepowe. Książka natychmiast osiągnęła sukces.
Rok później pojawiła się druga część powieści - "Komnata tajemnic" , a w 1999 "Więzień Azkabanu". W 2000 roku pojawiła się "Czara ognia".

W grudniu 2001 r. Rowling powtórnie wyszła za mąż, za lekarza Neila Murraya. Ma syna Davida i córkę Mackenzie.W 2003 pojawił się "Zakon Feniksa" , a w 2005 "Książę Półkrwii".
Niedawno ukazała się siódma, i podobno ostatnia, część powieści - "Harry Potter i Insygnia śmierci".
Książki Rowling zostały przetłumaczone na ponad 50 języków i sprzedane w łącznej liczbie 250 milionów egzemplarzy.

Ostatnio pisarka napisała "Opowieści Brada Beedle'a" - zbiór bajek dla dzieci.


[ 2626 komentarze ]


 
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Mikołaja w kominie,
Prezentów po szyję,
Dwa metry choinki,
Cukierków trzy skrzynki,
Przed domem bałwana,
Sylwestra do rana z butelką szampana,
Pysznej wigilijnej kolacji
i w 2008 roku dużo atrakcji!

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
życzy herma


[ 13851 komentarze ]


 
Od autorki

Jestem Hermiona Granger (w skrócie herma).
Teraz będę prowadziła dział biografii.
Jeśli czegoś Wam brakuje piszcie na mojego maila (herma333@wp.pl). Jeśli macie biografie jakiej tu nie ma chętnie ją zamieszcze.
Pozdrawiam wszystkich
herma

[ 3399 komentarze ]


 
Katie Liu Leung

Katie (ur. 8 sierpnia 1987 w Szkocji) mieszka w Motherwell, pod Glasgow. Aktorka mieszka z ojcem, właścicielem chńskiej restauracji.
Ma trójkę rodzeństwa - młodszą siostrę Violet i dwóch braci.Od roku 2005 odgrywa rolę Cho Chang w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" i "Harry Potter i Zakon Feniksa" powstałym na podstawie opowieści Joanne Kathleen Rowling.Do filmu Katie trafiła z ogłoszenia, które jej ojciec zobaczył w gazecie. Oczekiwanie na casting trwało 4 godziny, a samo przesłuchanie trwało 5 minut. Po dwóch tygodniach dowiedziała się od jury, że pokonała 3972 rywalki i otrzyma w filmie rolę Cho. Katie uczęszcza do jednej z prywatnych i prestiżowych szkockich szkół - Hamilton College.


[ 8592 komentarze ]


 
Bonnie Kathleen Wright

Bonnie (ur. 17 lutego 1991 roku w Londynie) znana jest głównie z roli Ginny Weasley, młodszej siostry Rona, w "Harry'm Potterze".
Ma brata Lewisa.Oprócz Ginny gra dwie małe rólki w "Wyspie Robinsonów" jako młoda Sara i w "Aghata Christie: Życie w obrazkach".
[ 1674 komentarze ]


1 2 »  

| Script by Alex

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki