Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Dział prowadzi prowadzi Marta
Do 28 lutego dział prowadziła Łapa


Sklep Madame Malkin - prowadzi Maxyria Flemence

  Zestawy
Dodała Madam Malkin Sobota, 11 Lipca, 2009, 22:13

Na samym początku chciałam przeprosić za moją trzymiesięczną nieobecność. Miałam problemy z wejściem na stronę i z wgrywaniem zdjęć. O problemach osobistych nie będę wspominać. Jako że ostatnio nic nie napisałam, dzisiaj mam zamiar to nadrobić :D Chciałam zaznaczyć że nie będę robić takich zestawów jak ten co dałam ostatnio, z szatą i tiarą, bo w to możemy się ubrać tylko na Halloween, Andrzejki albo Noc Walpurgi :P. Moje zestawy są na co dzień, czasami na wieczór, na randkę albo przyjęcia, ale zawsze z nutką magii :) Już wkrótce zapraszam do Żonglera, którego reaktywujemy, a w którym na pewno nie zabraknie mody :)
Zapraszam do oglądania moich projektów :D
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Mam nadzieję, że się podobają :D
Pozdrawiam, Mia (SabrinaSpellman)

[ 7400 komentarze ]


 
Przykłady
Dodała Madam Malkin Niedziela, 21 Czerwca, 2009, 22:25

zestaw:
Image and video hosting by TinyPic
buty:
Image and video hosting by TinyPic
torebki:
Image and video hosting by TinyPic

[ 2295 komentarze ]


 
1. Tuniki
Dodała Madam Malkin Niedziela, 29 Marca, 2009, 20:35

Witam was w Kąciku Madame Malkin. Przejęłam ten dział, bo z pamiętnikami mi za bardzo nie wychodziło :).
W przeciwieństwie do poprzedniej właścicielki, chciałabym zamieszczać to głównie rady, jak się ubrać jednocześnie po mugolsku, jak i z nutką magii. Sama się tak na co dzień ubieram. Pewnie wiecie, że pójście do szkoły lub sklepu w czarnej do stóp szacie mogłoby się spotkać ze złośliwymi komentarzami. Mugole nie są zbyt tolerancyjni. Jednakże noszenie takich szat i tiar może być niewygodne (sama goniłam kapelusz na wiadukcie w Halloween :)) Dlatego osobiście stawiam na fiolet i czerń. Ostatnio było na rynku bardzo dużo bluzek o podobnym fasonie:
[image]
[image]
[image]
[image]

Byłam wczoraj w New Yorkerze, są tam tuniki podobne jak zdjęcia, "nietoperze", czarne, fioletowe, czerwone, turkusowe itp. za 39 zł.

Na dzisiaj koniec, jutro dodam więcej.
W końcu już umiem dodawać zdjęcia.
Niemniej dziękuję i pozdrawiam Parvati i Laurę :)

[ 3718 komentarze ]


 
Krótki wstęp
Dodała Madam Malkin Poniedziałek, 02 Marca, 2009, 17:07

Witam was w Kąciku Madame Malkin. W przeciwieństwie do poprzedniej właścicielki, chciałabym zamieszczać to głównie rady, jak się ubrać jednocześnie po mugolsku, jak i z nutką magii. Notki dziś nie dodam, mam małe kłopoty ze wstawianiem fotek :-( . Postaram się szybko podszkolić w tej dziedzinie. Notki będą dodawane średnio raz na tydzień. Zapraszam już niedługo :-D

[ 1509 komentarze ]


 
Jedwabne tkaniny
Dodała Madam Malkin Piątek, 28 Grudnia, 2007, 00:20

Chiny, nazwane przez chińczyków „Państwo Środka” to jeden z najstarszych ośrodków cywilizacyjnych świata o odrębnej i bogatej tradycji muzycznej, teatralnej, filozoficznej, naukowej, oraz historycznej. Ten kraj słynie również z pięknych tkanin, z których stwarza się niezwykłe stroje. Najbardziej znana tkaniną którą odkryli starożytni chińczycy już około 2700 lat p.n.e. jest jedwab. Jedwab jest włóknem pochodzenia zwierzęcego, dokładnie białkowe, uzyskiwane najczęściej z kokonu jedwabnika morwowego. Tkaniny jedwabne charakteryzują się połyskiem, są gładkie, śliskie, miękkie, lekkie, cienkie oraz bardzo przyjemne w dotyku.

Właśnie z takiej tkaniny została uszyta suknia, pewnej uczennicy, na bal. Ilustracja znajduje się poniżej. Możemy dostrzec ten połyskujący blask tkaniny, nieco przyszarzały, ale jakże piękny.
Na następnej ilustracji widzimy inną odmianę tej samej tkaniny, sukienka jest również piękna jak poprzednia, jednak widzimy spore różnice, oczywiście w dobrym słowa tego znaczeniu. Na zdjęciu poniżej tkanina jest bardziej połyskująca od poprzedniej, jest to czysta biel, oraz dostrzegamy piękne wyhaftowane kwiaty : żółte, pomarańczowe, różowe, ślicznie wyglądają na białej jedwabnej sukience.Mogę dodać tylko tyle, iż jedwab mimo, tego jak bardzo jest starą tkaniną, to nadal zaskakuje nas swoją piękną „formą”:-)

[ 14665 komentarze ]


 

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 21659763 bytes) in /public_html/malkin.php on line 718