Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Pamiętnikiem od 26 lipca 2008 roku opiekuje się Eveline
Do 18 grudnia pamiętnik prowadziła Karolla

Kącik Fleur

[ Powrót ]

Wtorek, 02 Czerwca, 2009, 21:28

4.Przyjaciele

Przepraszam, moi drodzy, że tak długo musieliście czekać na notkę. Ten wpis to taki trochę rozdział przejściowy, ale mam nadzieję, iż się spodoba. Życzę miłego czytania.

***
Odprowadziłam Pâquerette do stajni, po czym biegiem pognałam do zamku. Mimo tego, iż w Sali Balowej wszyscy się już zgromadzili miałam zamiar iść marmurowymi schodami do sypialni, by przebrać się w szatę wyjściową. Zdążyłam postawić stopę na pierwszym schodku, kiedy usłyszałam za sobą znajomy głos, a raczej pisk.
-IIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Fleur wróciłaaaaaaś! – biegła ku mnie rozchachana Nadine- moja druga naj przyjaciółka z Beuxbatons.
Za jej plecami stał, szczerząc zęby Sawyer. Od zawsze byliśmy czwórką najlepszych przyjaciół. Co prawda przed Beuxbatons znałam się tylko z Sophią, jednak podczas pierwszego roku „przybłąkał się” do nas Sawyer, a na drugim roku doszła nowa dziewczynka z Durmstrangu, właśnie Nadine. Pewnie myślicie –Durmstrang?! Zwariowałaś , że się przyjaźnisz z dziewczyną z Durmstrangu! Ale tu was zaskoczę. Nadine jej świetną przyjaciółką, a jej wiedza o czarnej magii czasem się przydaje. Z moją kochaną trójeczką przyjaciół zawsze fantastycznie się czułam i bajecznie bawiłam, mimo tego, że każdy z nas jest zupełnie inny. Sophia to gadatliwa istotka o wiecznie rozmarzonych oczach i burzy brązowych loków. Po prostu miła romantyczka. Ach! No i jest fantastyczna w eliksirach. Nadine, można by rzec- dokładne przeciwieństwo Sophii. Ma krótkie, czarne włosy i ładną brzoskwiniową cerę. Jej mocną stroną, jeśli chodzi o przedmioty w Beuxbatons jest oczywiście obrona przed czarną magią. Jednak mimo wizerunku „czarnej księżniczki” można się w jej towarzystwie świetne bawić. Jest dowcipna i muszę przyznać, czasem wredna dla otoczenia. A Sawyer… Inni mówią, że Sawyer to jest taki nasz rodzynek. No, bo w sumie trzy dziewczyny I jeden chłopak. Ale my wiemy, i on wie, iż jesteśmy wszyscy dla siebie stworzeni. Sawyer jest szczery i otwarty, choć musze powiedzieć, że w stosunku do innych dziewcząt nieco uwodzicielski. Lecz chyba nie zdaje sobie sprawy, jak na inne dziewczęta działają jego mięśnie wyrobione podczas gry w quidditcha , szeroki uśmiech i brązowe połyskujące włosy. Nie myślcie tylko,że się w nim kocham. Nic z tych rzeczy. Żadna z nas nie jest zainteresowana Sawyerem, ale to jeszcze nie znaczy, iż nie potrafię wydać obiektywnej opinii. Jego konik to transmutacja. Zapomniałam jeszcze dodać, że Sophia również lata na miotle. Co prawda w Beuxbatons nie ma domów, ale są drużyny quidditcha: Lawrence, Somualian i Destany. Zawodnicy są wybierani do tych drużyn, ze względu na swoje predyspozycje psychiczne, nie fizyczne, tzn. mają jakieś testy charakteru. Nie wiem dokładnie, bo nigdy aż tak bardzo się quidditchem nie interesowałam. W każdym razie to jest trochę podobne do domów w Hogwarcie, jeśli miałabym porównać.
Czas wrócić do tematu wcześniej rozpoczętego. Mimo, że każdy z nas jest zupełnie inny, to nawzajem świetnie się uzupełniamy. Tworzymy zgraną paczkę przyjaciół. Jednak teraz, gdy spojrzałam na uśmiechniętych przyjaciół, tak bardzo zabrakło mi Sophii. Mało, kiedy jesteśmy tylko w trójkę. Z moich oczu poleciały łzy frustracji i wzruszenia. Pomoczyłam Nadine całą szatę, jednak ona tylko mocniej mnie przytuliła. Wiedziała, o co chodzi, sama pewnie tez odczuła nieobecność Soph. Za to Sawyer miał wyjątkowo głupi i zdezorientowany wyraz twarzy. Wyglądał tak śmiesznie, że odkleiłam się od ramienia Nad i zachichotałam pomimo łez. -Dziewczyny, chyba najwyższa pora żebyśmy poszli do Sali Balowej, bo Uczta się kończy, zaraz nastąpi Uroczyste rozdanie dyplomów, jak na tą szopkę mówi Maxime- uśmiechnął się Sawyer.
-Jestem nieubrana- mruknęłam.
-Coś tam, na sobie masz- mrugnęła do mnie Nadine, po czym wszyscy w trojkę cichaczem wemknęliśmy się do Sali.
Głupio było mi stać tam w zwykłej szacie szkolnej, ale nie miałam wyjścia. Samo gadanie Maxime trwało w nieskończoność. Po tym, nastąpiła chwila przerwy i gratulacje dla uczestniczki Turnieju Trójmagicznego.
-…zdobywając trzecie miejsce dla Beuxbatons – doszły do moich uszu słowa Madame Maxime. –Zapraszamy na środek. Brawa. Ach! Kurcze przecież to ja chyba? Otrząsnęłam się z myśli wyszłam na środek. Nauczyciele patrzyli się nie przychylnie na mój mało galowy strój, jednak pominęli to bez zbędnych słów krytyki. Zaraz potem rozdali nam tegoroczne dyplomy i ogłosili, że za tydzień, w niedzielę rok szkolny się kończy.
Uczniowie powoli rozchodzili się do sypialni. Wzięłam za rękaw Nadine, kiwnęłam głową na Sawyera i zaciągnęłam oboje do swojej sypialni. Sypialnie w Beuxbatons znajdują się na poddaszu, może nie są ogromne, ale za to bardzo przytulne i ładne. Nerwowo spojrzałam na zegar w holu głównym. Była dwudziesta pierwsza trzydzieści. Uczniowie na korytarzach i mogą przebywać do dwudziestej drugiej. Oraz w nie swoich sypialniach. Więc musieliśmy się spieszyć, żeby szczególnie Sawyera nie przyłapali u mnie po owej godzinie. Pognaliśmy marmurowymi schodami w górę, aż wreszcie otworzyłam wyczarowanym kluczem drzwi do swojej sypialni ( każdy ma indywidualne zaklęcie niewerbalne, aby wyczarować klucz do swojego pokoju, w sumie to bardzo sprytne, nie sądzicie?) i wpadliśmy do środka. Mój kufer stał przy łóżku zasłanym moja ulubioną narzutą w kolorze lawendowym.
-Siadajcie-wysapałam.-Więc- spojrzałam po przyjaciołach z zapytaniem.
-Więc co?- Nadine wyglądała na trochę zdezorientowaną.
-Jak to co? No…-zawahałam się- Chodzi mi o Sophię!- Co z nią? Macie jakieś wiadomości?
Sawyer spojrzał na mnie z miną zbitego psa –Fleur, ee…spokojnie. Wiemy tyle co ty. Czyli, że… to podobno nie będzie nic poważnego, tak? Po co te całe nerwy.
-Wysłałam do niej sowę- odparłam.- Ale jak na razie żadnej odpowiedzi, nic.
-Na pewno wszystko jest totalnie w porządku, ja wam to mówię- Nadine, widać nie traciła humoru.-Proponuję jakąś imprezę, co wy na to? Zaklęcie wyciszające może zdziałać cuda.
-Słuchajcie-zaczęłam –jest jeszcze coś. Sama nie byłam pewna, czy im to powiedzieć, ale zaryzykowałam. No, chodzi mi o ten list. Powiedziałam im wszystko, tak jak Sophii. Wspomniałam również, o tym, że Soph miała na ten temat jakieś informacje. Ale oni, ku mojemu zdumieniu wcale się tym nie przejęli. A przynajmniej nie tak bardzo jak tego oczekiwałam. Rzekłabym wręcz, iż zbagatelizowali sprawę.
-Ależ Delacour, chyba nie myślisz, że- wtrącił Sawyer- Że to miało coś wspólnego z Soph. No wiesz, że dlatego ją ktoś zaatakował.
-Słuchajcie, tak właśnie myślę!- wybuchnęłam-Sądzę, żer to mogło mieć wiele wspólnego. Sophia nigdy w ten sposób się nie zachowywała. Nie kłócimy się o chłopaków-dodałam po namyśle.
Ktoś puka do drzwi-mruknęła Nadine.
Z cichym westchnięciem poszłam otworzyć. Ku mojemu zdumieniu, za drzwiami stała Madame Bathyssa, nauczycielka opieki nad magicznymi stworzeniami.
-Fleur Delacour, zgadza się? –zapytała melancholijnym, głosem
Pokiwałam milcząco głową, nadal zdumiona widokiem nauczyciela w progu mojej sypialni.
-Moja droga, jeden z uczniów znalazł twoją sowę w lesie. Ma niewielkie zranienia i powyrywane pióra. Opatrzyłam ją i odniosłam do sowiarni, jednak sądziłam, że powinnaś wiedzieć.
-Ja..och!- bez słowa usprawiedliwienia wybiegłam z pokoju, gnając do sowiarni .-Dziękuję Pani-krzyknęłam, kiedy mój mózg zaczął ponownie pracować, dając mi znać, że podziękowanie będzie w tym momencie na miejscu. Znikając za rogiem usłyszałam jeszcze
-Przepraszam, ale to chyba nie jest wasza sypialnia? Wiecie, która godzina? Siedem minut po dwudziestej drugiej! Natychmiast do swoich łóżek, drodzy uczniowie, żebym więcej was….
Nie usłyszałam dalszej części zdania.


***
Joanna

Komentarze:


gorgie/Nike 62.233.252.1
Sobota, 13 Czerwca, 2009, 20:45

A mój komentarz chyba zginął śmiercią tragiczną. Ale dlaczego ona nie dosłyszała tego zdania???
znowu zostawilaś pytania bez odpowiedzi.
Czekam na next:)

 


Joanna
Poniedziałek, 15 Czerwca, 2009, 15:53

Tak, pytania muszą czasem pozostać bez odpowiedzi, gdyż byłoby zbyt nudno ^^. Wszystko wyjasni się w swoim czasie. Nie dosłyszała, ponieważ pobiegła do sowiarni. Przepraszam za niedkoładność.

 


Saeed 198.245.51.165
Piątek, 14 Marca, 2014, 14:41

THE GIRL FROM TOBACCO ROW is one of singing cwooby Tex Ritter's last films. Shot in Tennessee, it's a typically low-budget Ron Ormond work originally targeted for Southern drive-in theater audiences. Ritter stars as a preacher. Also in the cast is Johnny Russell (Buddy Holly's replacement with the Crickets and the composer of Act Naturally ). The delighful soundtrack is filled with vintage mountain and pickin' tunes. Also, keep a look out for that humongous harmonica!THE STORY: A man-on-the-run takes refuge with a preacher, hs son and two daughters. As the 50th Annual Tobacco Festival nears, the fugitive (who's being trailed by more than one fellow wanting to see him dead) ingratiates himself with the family. Meanwhile, Nadine (the preacher's daughter) has to fight off the affectionate advances of several local yokels.This dvd's manufacturer, JEF FILMS is also known as TELEVISTA.Another of their pictures, RATTLER KID (1967) is a Euro-western starring Brad Harris that made the rounds of drive-ins way back then.Parenthetical number preceding title is a 1 to 10 viewer poll rating found at a film resource website. (6.2) The Girl from Tobacco Country (1966) Tex Ritter/Rachel Romen/Earl Snake' Richards /Tim Ormond/Rita Faye/Ralph Emery/Johnny Russell/Martha Carson/Smiley Wilson/Kitty Wilson/Jimmy Mulcay/Mildred Mulcay

 


Fajar 94.229.49.103
Piątek, 14 Marca, 2014, 21:01

Recess Monkey has played a poor hand and I'm sure he is fully aware that<a href="http://ammyshfi.com"> poniticials</a> of any party really can't have it both ways. Once he crosses a line such as this he leaves himself wide open to similar things being done to him.IMHO Dorres is no less guilty. Politicians can't realistically expect to use their families directly or indirectly in promoting themselves and expect that they shouldn't also become issues of scrutiny. Especially on the web. If Dorries posts her kids on the website she uses to promote her career she doesn't have much right to complain. If any.FTR: I would say this on her blog but she doesn't provide a comments facility so one can only presume free speech isn't her bag.

 


Dhewy 94.76.236.130
Sobota, 15 Marca, 2014, 18:52

Dave: Yes. Aware of that. All going into one of those 'long and boring' posts shlorty.Hello, mou, and welcome to Bloggerheads. I agree with you 100% on effectively screaming 'paedo' at someone. Nadine has some wriggle-room, but it's pretty obvious what's between the lines here and it's certainly not something an MP can afford to be even a little bit careless about:"It is not lost on me that he chose to highlight the Facebook account of my 22 year old daughter. However, has he been through the Facebook accounts of all of my girls? One of them is only 15 and if he has there's a word for people like you Alex." http://pgdxbdxsvig.com ljazfwnvja qbaokzqp

 


Laneta 80.92.177.24
Niedziela, 16 Marca, 2014, 17:52

florida car insurance erection viagra in usa viagra pill sales in us here car insurance cheap

 


Delores 210.4.210.3
Poniedziałek, 17 Marca, 2014, 03:33

here generic viagara cheap viagra without prescription no prescription cialis Viagra Best

 


Nelia 82.68.193.54
Wtorek, 18 Marca, 2014, 04:16

insurance companies life lowest car insurance car insurance quotes viagra online without prescription cheap car insurance company for new york buy cheap auto insurance online

 


Jennica 91.103.233.207
Wtorek, 18 Marca, 2014, 13:09

auto insurance quote affirdble car insurance pfizer viagra Brand Name Viagra Online buy viagra on line

 


Mauve 74.113.231.124
Środa, 19 Marca, 2014, 10:00

car insurance quotes ONLINE FOR NJ car insurance rate viagra here cheep car insurance

 


Keylon 196.22.195.232
Środa, 19 Marca, 2014, 10:51

vigara in usa cialis billigst cialis cheap auto insurance free car insurance

 


Della 88.20.163.74
Środa, 19 Marca, 2014, 17:51

life insurance quotes for whole life buy cialis in usa term life insurance rates classic auto car insurance cheap car insurance nj

 


Amory 192.99.2.73
Środa, 19 Marca, 2014, 20:01

link Cheap Generic Tadalafil where to buy generic viagra progrisve auto insurance impotence treating click here michigan auto insurance

 


Kayleen 157.14.234.170
Czwartek, 20 Marca, 2014, 13:07

car insurance rate a auto insurance cheap car auto insurance quotes insurance auto quote lowest car insurance

 


Chyna 192.99.2.73
Czwartek, 20 Marca, 2014, 21:31

low cost reliable home owners insurance in state of texas cheap car insurance buy brand levitra cheapest insurance health

 


Amberly 192.99.2.75
Sobota, 22 Marca, 2014, 04:16

viagra usa car insurance for less insurance auto Cipro buy online Lasix 100 mg

 


Vicky 192.99.2.75
Sobota, 22 Marca, 2014, 10:12

cheap viagra usa cheap car insurance young female car insurance for casr insurance

 


Caelii 192.99.2.75
Sobota, 22 Marca, 2014, 16:43

united products viagra online auto insurance quotes earn online degrees Cipro bronchitis free insurance quotes

 


Amberly 192.99.2.75
Sobota, 22 Marca, 2014, 22:09

buy cheapest Acyclovir over the counter viagra insurance auto shop lowest car insurance car classic insurance ireland

 


Maribeth 192.99.2.75
Niedziela, 23 Marca, 2014, 02:21

car insurance cheap mobile car insurance rates car insurance rate buy viagra online prescription

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki