Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Transmutacje prowadzi Herbina Gringor i Vingag!

  Lekcja trzynasta
Dodała Minerwa Czwartek, 08 Lutego, 2007, 21:05

Dzień dobry!
Proszę o spokój!
Hmm...
CISZA!!!!!
Dziękuję, od razu lepiej. Czy wszyscy odrobili zadanie domowe z poprzedniej lekcji? No to wspaniale. Longbottom, masz dla mnie zaległą pracę? Świetnie...
Accio pergaminy!!!
Dzisiaj rozpoczniemy naukę zncznie trudniejszego i wymagającego wiekszych mocy magicznych zaklęcia. Zaklęcia, które zamienia wybraną osobę w inną. Formuła tego zaklęcia to: PHRASYX. Samo rzucenie zaklęcia nie jest trudne, ze względu na łatwe ruchy różdżką, ale wymaga ono znacznej koncentracji, na którą nie wszystkich z was stać. Może zaprezentuję:
PHRASYX!
Czy mozecie poznać, który pan Potter jest prawdziwy? Powiem wam, że ten po lewej przed chwilą był panem Longbottomem.
Dzisiaj nie będziemy rzucać tego zaklęcia, zapiszecie tylko moje wskazówki z tablicy. A na następna lekcję opracujecie najczęstsze błędy występujące przy rzucaniu tego zaklęcia(2 rolki pergaminu) oraz przeczytacie o nim rozdział w książce.
Na dzisiaj to koniec.
Możecie wyjść.

[ 274 komentarze ]


 
Lekcja dwunasta
Dodała Minerwa Wtorek, 06 Lutego, 2007, 21:44

Witam was. Dzisiaj zaczniemy transmutacje ludzką. Jeden z ulubionych działów uczniów, ale zarazem jeden z najtrudniejszych. Mam nadzieję, że każdy odrobił zadanie, które zapowiedziałam dwie lekcje wstecz.
Accio pergaminy.
Longbottom, nie przyjmuję żadnych usprawiedliwień, jeszcze dziś napiszę do twojej babci, możesz być tego pewny. Zaległą pracę mam nadzieję zobaczyć na biurku na naszej kolejnej lekcji.
Dzisiaj, tak jak zapowiedziałam, zaczniemy transmutacje ludzką, o wiele bardziej złozoną niż w szóstej klasie, dzisiaj bedziecie rzucać zaklęcie na kolegę.
Zaklęcie methamorphosys, na czym polega?
Tak panno Granger?
Doskonale, dziesięć punktów dla Gryffindoru. To zaklęcie polega na uczynieniu naszych mysli widocznymi w rzeczywistości. Więc jeśli to zaklęcie wypowiecie z zamaszystym ruchem różdżki, jednocześnie wyobrażając sobie zamierzony efekt, możecie być pewni, że ujrzycie ów efekt na własne oczy.
Może pokażę, dodam, że mam zamiar zamienić kolor włosów panny Patil na jasny blond.
METHAMORPHOSYS!
Udało sie, ale to zdecydowanie nie jest pani kolor, panno Patil. Powrócimy do poprzedniego.
Zbliża sie koniec lekcji, zadam więc zadanie domowe:
Napisz, do jakich celów stosuje się zaklęcie METHAMORPHOSYS i kto je wynalazł (1,5 rolki pergaminu).
Koniec lekcji, do zobaczenia jutro!

[ 6 komentarze ]


 
Lekcja jedenasta
Dodała Minerwa Niedziela, 04 Lutego, 2007, 15:55

Witam, dzisiaj bedziemy kontynuować egzamin, który rozpoczęlismy na poprzedniej lekcji. Uprzednio zamienialiście zwierzęta w rzeczy martwe, dzisiaj będzie na odwrót.
Może... Pan Potter, zamieni pan ten pergamin w motyla.
Dobrze, tylko skrzydełka motyla pozostały papierowe, to niestety obniża ocenę do P.
Panno Brown, prosze zamienić tą różę we fretkę. No niestety, fretka jest czerwona, a zamiast pazurów ma kolce. Ocena Z.
Panie Wasley, proszę natychmiast przestac rozmawiać! Skoro chce się pan popisac swoją aktywnością, to proszę, teraz pan zamieni tą parę butów w kotka.
To wręcz żałosne, jak mało wyciągnąłeś z naszych ostatnich lekcji. Stawiam Nędzny. To jest właśnie przykład transmutacji niepełnej.

Nie zapomnijcie o zadaniu domowym z poprzedniej lekcji.
Do zobaczenia w czwartek.

[ 6 komentarze ]


 
Lekcja dziesiąta
Dodała Minerwa Sobota, 03 Lutego, 2007, 12:50

Witam was na dzisiejszej lekcji.
Właśnie zakończyliśmy dział transmutacji zwierząt, mam nadzieję, że każdy jest wystarczająco przygotowany. Jak juz wspomniałam ostatnio, dzisiaj sprawdzimy, co wam pozostało w głowach z moich ostatnich wykładów.
Proszę, abyscie ustawili się w kolejce do mojego biurka. Podchodzicie po jednej osobie, każdy z was dostanie do wykonania jedno zadanie, w zależnosci od stylu jego wykonania bedę wam wstawiała oceny.
Więc, panno Granger, dla pani mam dość trudne zadanie... Proszę transmutować tego szczura w kielich do soku dyniowego. Bardzo dobrze, kielich ma dodatkowo pięne zdobienia, wstawiam W.
Pan... Malfoy. Proszę zmienić żółwia w zegarek. Nieźle, chociaż nie sądzę, by zegarek miał mieć ogonek. Dostaniesz Z.
Panno Patil, pani zamieni tą papugę w parę rękawiczek, dobrze? Bardzo ładne rękawiczki, tylko strzępy materiału na końcach za bardzo przypominają pióra... Ale i tak jestem zadowolona i wstawiam pani P.

Widzę, że każdy się przygotował, co prawda w różnym stopniu, ale nie było niskich ocen.
Na następnej lekcji zaczniemy transmutacje ludzką i prosze was o przeczytanie tego działu w waszych książkach.
Ponadto, proszę o streszczenie tego działu, minimalnie dwie rolki pergaminu.
Dzwonek, możecie wyjść!

[ 11 komentarze ]


 
Lekcja dziewiąta
Dodała Minerwa Środa, 11 Października, 2006, 15:00

Witam wszystkich. Widzę, że będę musiała też przywitać profesora Snape’a. Nie odrabianie prac domowych prowadzi donikąd, panie Malfoy.
A teraz do rzeczy. Wasze zaklęcia niewerbalne kuleją. Dlatego, pomimo BARDZO napiętego programu, zrobimy lekcję powtórzeniową. Do tej pory tylko panna Granger umie zamienić kanarka w kakadu, albo żółwia w czajnik. Zadanie na dziś to zamiana poduszki na szpilki (to jest już transmutowany jeż) w bambosze. Przypomnijcie sobie poprzednie lekcje i pamiętajcie, że obniżam ocenę, jeżeli usłyszę, że szepczecie zaklęcie, zamiast użyć go w myślach. A teraz – praca domowa. Ćwiczenia. Na następnej lekcji zrobimy małą namiastkę egzaminu. Będzie to lekcja przygotowawcza. Przeczytajcie te sekcje z każdego rozdziału waszego podręcznika. Pamiętajcie, że do egzaminu macie już niewiele czasu!

[ 17 komentarze ]


 
Lekcja ósma
Dodała Minerwa Wtorek, 10 Października, 2006, 18:55

Zamiana kakadu w kanarka. Proszę się nie śmiać, panie Malfoy, gdyż zachowuje się pan jak Humprey Belcher. Kim był ten mag, panie Weasley? Zgadza się – H. Belcher uważał, że przyszedł czas na wynalezienie kociołka z żółtego sera. Niepoprawny wizjoner.
Podobny do tych z was, którzy uważają, że bez skupienia oraz wielokrotnych ćwiczeń wyskrobią choć „Okropnego” z transmutacji. A teraz część teoretyczna. Jak dokonać transmutacji? Należy wymówić niewerbalnie zaklęcie Vevaresa. Jeżeli wasza moc, zwielokrotniona podczas ćwiczeń, jest wystarczająco silna, uda się wam dokonać poprawnej transmutacji. Jeśli nie – dodatkowa praca domowa to ĆWICZENIE. Zadaję na za tydzień 2 rolki pergaminu na temat zaklęć niewerbalnych, transmutujących ptaki w inne zwierzęta. Mam nadzieję, że zostałam zrozumiana, a pomimo tego jęku dostanę 80 rolek pergaminu.

[ 4 komentarze ]


 
Lekcja siódma
Dodała Minerwa Wtorek, 10 Października, 2006, 11:16

Kolejne zadanie. Przed wami czajniczki z wrzątkiem. Zamieńcie je w żółwie błotne. Punkty odejmuję za wzorek na skorupie, nietransmutowany dzióbek lub ucho czajnika, porcelanowe stopy. Niektórzy uczniowie twierdzą, że żółwie mogą wydychać parę. To nieprawda. Weźcie to pod uwagę. Praca domowa to 1 stopa 15 cali opisu transmutacji żółwia w czajniczek z wrzątkiem, odwrotność zadania z dzisiejszych zajęć.

[ 5 komentarze ]


 
Lekcja szósta
Dodała Minerwa Poniedziałek, 09 Października, 2006, 11:15

Cieszę się, że każdy odrobił swoją pracę domową. Przed sobą na ławkach macie klatki z jeżami. Zaklęcie transmutujące jeże w poduszeczki do szpilek – to temat dzisiejszej lekcji. Jakieś pytania, wątpliwości? Za co odejmuję punkty? Poduszeczka zostaje niżej oceniona, gdy ma kolce, stopy, nos. Nie może też, co niezwykle ważne, kurczyć się ze strachu przed człowiekiem ze szpilką. Radzę wam się skupić! To zadanie jest bardzo ważne, ponieważ przygotowuje was do egzaminu! Na następne zajęcia wykonajcie polecenia, umieszczone w podręczniku.

[ 6 komentarze ]


 
Lekcja piąta
Dodała Minerwa Niedziela, 08 Października, 2006, 11:15

Dzisiaj nauczycie się, jak przemienić królika, a właściwie rzecz biorąc, parę królików, w bambosze. Jest to jeszcze trudniejsze, niż transmutacja szczura, wymagam więc absolutnej ciszy i maksymalnego skupienia. Ze względu na fakt, że to niełatwa lekcja, nie wykonamy wyjątkowo notatki, po zajęciach napiszecie o transmutacji królików 1 rolkę pergaminu. Proszę nie jęczeć. Przeczytajcie pierwszy akapit z podręcznika, dotyczący dzisiejszej lekcji, a następnie podejdźcie do mojego biurka, otrzymacie swoją parę zwierząt.

[ 5 komentarze ]


 
Lekcja czwarta
Dodała Minerwa Piątek, 29 Września, 2006, 17:15

Zamiana szczura w puchar na wodę jest bardziej zaawansowana niż to, co robiliście do tej pory, gdyż szczur jest stworzeniem większym i transmutowanie go jest trudniejsze. Oto jak przystąpić do tej czynności. Delikatnie wykonujemy różdżką łuk tak, by jego koniec dotknął szczura. W tym czasie, w miarę tworzenia łuku, mówimy: Feraverso!, spokojnie i melodyjnie. Kiedy wszystko idzie dobrze, dotknięty szczur… Zgadza się, panie Thomas, dźwięczy, gdyż stukamy różdżką nie w zwierzę, lecz w puchar. Nie lubię jednak, gdy mi się przerywa, dlatego odejmuję Gryffindorowi 5 punktów. Pod koniec lekcji obejrzę wasze puchary. Obniżam ocenę w przypadku gdy puchar ma ogon, wąsy, włosy, uszy, piszczy, ewentualnie wypluwa nalaną wodę. Praca domowa – 15 cali pergaminu na temat Feraverso.

[ 3 komentarze ]


« 1 2 3 »  

| Script by Alex

hotel in malbork,,hotel in zakopane,hotel in szczecin,hotel in sopot,munich hotels,hannover hotels,hamburg hotels,hotels in russia,fotografia katalogowa
 

  
Newsy po angielsku:
Harry Potter's Page

  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© interREKLAMA.pl
strony internetowe szczecin - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki