Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl - powrót
- Pamiętnik Miesiąca i i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)

Czym jest ZKP i czego oczekujemy od jego członków?
ZKP jest związkiem stworzonym w celu wypracowania u internautów komentujących pamiętniki na stronie harrypotter.org nawyku konstruktywnego komentowania. ZKP nie ma stać się elitą, wywyższającą się dopiskiem (ZKP) przy nicku. Jak wyobrażamy sobie dobrego ZKP-owca?
Przede wszystkim powinna go odznaczać wysoka kultura osobista i znajomość gramatyki i ortografii języka polskiego. Nasze komentarze muszą być kulturalne, konkretne, ale nie sztywne!
Jak już wspomniałam, nie chcemy, aby ZKP stało się elitą. Nie możemy się do takiego czegoś poczuwać, bo nie chodzi o to, aby nagle ze zwykłych komentujących stać się rzeczowymi jak nauczyciel oceniający wypracowanie. Nagle się wywyższyć i uznać za osobę nieomylną.
Dlatego apeluję, aby nasze komentarze nie traciły dawnego koleżeńskiego stylu. Mogą, a nawet powinny, stać się obszerniejsze, ale pamiętajmy, że nadal jesteśmy na takich samych prawach jak inni komentujący.
Członek ZKP nie ma większych praw niż inni internauci. Ma za to więcej obowiązków. Decyzją o wstąpieniu do ZKP zobowiązałaś/zobowiązałeś się do regularnego odwiedzania strony i komentowania.
Także "władza" (czyli Meg Dimen, Arwena Eowina Black i M.) nie zamierzamy nagle zamienić się w królowe, kontrolujące wszystkich, a same nie robiące nic. Będziemy koordynować pracę grup i wyboru Pamiętników Miesiąca, owszem mamy prawo podjąć decyzję o tym, ze ktoś, kto nie przestrzega regulaminu, pożegna sie z ZKP. Ale poza tym jesteśmy jak każdy krytyk. Ergo : mamy po prostu więcej pracy.
Wszelkie pomysły i propozycje, pretensje i wąty dotyczące ZKP oraz wiadomości z prośbą (i próbną notką) o prowadzenie pamiętnika kieruj na ZKP.hp0@gmail.com
Skład ZKP:

Meg Dimen:)

Email

O sobie: Tej wiosny skończyłam 16 lat. Jestem uzależniona od książek fantastycznych oraz młodzieżowych i nie ma tygodnia, abym nie przeczytała choć 100 stron. Poza tym kocham podróżować po Polsce i (choć rzadko) za granicą. Kolejną moją pasją jest taniec. Na chwile obecną chodzę na tańce towarzyskie, choć wolałabym coś bardziej nowoczesnego. Niestety w mojej miejscowości nic innego nie prowadzą. Na harrypotter.org.pl Mogliście mnie również znaleźć pod nickiem GarenMD, Kristiane D.
data urodzenia : miejscowość:
założycielka, opiekunka grupy


M.

Email

O sobie: Kobiety nie pyta się o wiek, więc niech pozostanie on tajemnicą. Nałogowo chłonę wszelakie informacje na temat teatru (niektóre wykorzystując w praktyce) i równie nałogowo pogrywam na gitarze. Oprócz tego maniakalnie czytam, nie gardząc żadnym gatunkiem. Nie toleruję ludzi, którzy nie umieją posługiwać się swoim własnym językiem i obca im jest instytucja słownika, w najgorszym przypadku Worda.
data urodzenia: miejscowość:
opiekunka grupy


Arwena Eowina Black

Email

O sobie: Jestem zapalczywą turystką, chodzę wszędzie, gdzie się da, szlajam się po zapomnianych szlakach, kocham przyrodę i wraz z turystyczną ekipą wyjeżdżam często na wypady turystyczne. Dużo czytam, lubię słuchać muzyki (zwłaszcza Reggae) i ludzi, chodź zazwyczaj ich przegaduję. Fascynuje mnie teatr i ambitne filmy. Kocham improwizacje teatralno-kabaretowe i kabarety. Poza tym uwielbiam, mieć podwyższoną adrenalinę we krwi, czyli prościej mówiąc, jestem amatorką mocnych wrażeń.
data urodzenia: miejscowośa: Wałcz
opiekunka grupy


hermiona18

Email

O sobie: Cóż o mnie można powiedzieć? Swoim uwielbieniem książek i byciem kujonem przypominam Hermionę. W szkole nie mam zbyt wielu przyjaciół.Lubię chodzić po górach, czytać książki,wczytywać się w historię i rozwiązywać wraz z bohaterami książek zagadki w stylu Sherlocka Holmesa. Należę do tych 10% społeczności ludzkich mających lepiej rozwiniętą lewą półkulę mózgu,czyli po prostu jestem mańkutem.
data urodzenia: gg: 3523812
Krytyk

Marta G.

Email

O sobie: Mam na imię Marta, mam 18 lat i jestem studentką prawa Najważniejsza w życiu jest dla mnie rodzina, a także muzyka i literatura. Mówią o mnie, że jestem wrażliwa, inteligentna sympatyczna, dowcipna i niezmiernie romantyczna^^ Chetnie służę pomocą wszystkim, którzy się o nią do mnie zwrócą.
data urodzenia: gg: 7486705
Krytyk


Ann-Britt

Email

O sobie: Idę teraz do trzeciej klasy gimnazjum, uwielbiam język angielski oraz grube, wciągające kryminały z klasą (moimi ulubionymi autorami są Mankell i Christie, jednak nie pogardzę też Rowling ;p). Bardzo lubię sporty: jazdę na nartach, na rowerze i rolkach, wspinaczkę górską i pływanie. Jestem uzależniona od czekolady mlecznej Wedla (ewentualnie Lindta) i telefonu komórkowego. Jestem raczej przyjazna środowisku, poza tym chciałabym jak najbardziej pomóc osobom, które piszą tu swoje pamiętniki.
data urodzenia: miejscowość:
Krytyk


Kimberly L.

Email

O sobie: Aktualnie mam 15 lat. Codziennie zatapiam się w jakiejś książce. To jest moje najgłówniejsze i najbardziej interesujące hobby. Interesuję się również muzyką. Jestem od niej uzależniona. Moja przyjaciółka powiedziałaby o mnie, że jestem : sympatyczna, wrażliwa, opiekuncza, cudowna, szalenie koleżeńska, pomocna, wspaniałomyślna, ciągle czytające, zwariowana, inteligentna i romantyczna.
data urodzenia: GG: 6072452
Krytyk
K@si@@@,

Email

O sobie: Spontaniczna, wesoła, towarzyska miłośniczka książek fantasty, bądz kryminałów (chociaż nie pogardzi typową młodzieżówką ). Dużo czasu spędza z przyjaciółmi, jednakże w weekendy najczęściej można ją spotkać na basenie. Ta dziewczyna kocha podróże i kulturę latynoskich krajów, ponieważ ma niesamowicie wielki zapas pozytywnej energii, którą dzieli się z innymi. Przyjaciele mówią o niej "dusza towarzystwa", chociaż ona sama lubi czasami zagłębić się w wciągającej lekturze, z dala od głośnych ulic miasta... Co tu dużo mówić... Taka właśnie jest K@si@@@.
data urodzenia: miejscowość:
Krytyk


Dagula

Email

O sobie: Profil w przygotowaniu
data urodzenia: miejscowość:
Krytyk


 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki