Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

[ Powrót ]

Piątek, 04 Lipca, 2008, 21:19

Wakacyjny Pamiętnik i inne sprawy organizacyjne.

Tak jak już poprzednio wspominałam, w czasie wakacji zawieszamy konkurs na Pamiętnik Miesiąca. W zamian otwieramy konkurs na Wakacyjny Pamiętnik. Regulamin poniżej.

1. WP zostaje wybrany przez ZKP.
2. Konkurs na WP trwa od początku lipca do końca sierpnia.
3. Wyniki konkursu na WP zostaną ogłoszone 1 września.
4. W konkursie na WP mogą brać udział wszystkie pamiętniki łącznie z Inkubatorem.
5. Zwycięzcą zostanie osoba która:
a) będzie prowadzić pamiętnik regularnie przez całe wakacje, tzn. notki pojawią się w lipcu i sierpniu.
b)wykorzysta swój wolny czas na stworzenie czegoś wyjątkowego i ambitnego tzn nie pojawią się notki chaotyczne i nieprzemyślane.
c) będzie pisać notki długie i treściwe.
d) zachwyci Jury świeżym, oryginalnym spojrzeniem i pomysłem na swoje opowiadanie.
6. ZKP przez całe wakacje będzie obserwowało wszystkie pamiętniki, więc do konkursu nie należy się zgłaszać, lecz po prostu pisać.Ponieważ były pewne niejasności co do tego, w jaki sposób wybieramy Pamiętnik Miesiąca, dlaczego tak a nie inaczej, zamieszczam regulamin, który powinien wszystko wyjaśnić. Zapewniam, że kierowałyśmy się nim przy swoich wyborach.

1. Pamiętnik miesiąca zostaje wybrany przez ZKP i czytelników, przy czym głosy decydujący ma ZKP.
2. ZKP wybiera spośród wszystkich pamiętników zawsze mając na uwadze głosy czytelników.
3. Tytuł Pamiętnika Miesiąca można otrzymac kilka razy w roku, ale nigdy 2 miesiące pod rząd.
4.Zwycięzcą zostanie osoba która:
a) będzie prowadzić pamiętnik regularnie
b)wykorzysta swój wolny czas na stworzenie czegoś wyjątkowego i ambitnego tzn nie pojawią się notki chaotyczne i nieprzemyślane.
c) będzie pisać notki długie i treściwe.
d) zachwyci Jury świeżym, oryginalnym spojrzeniem i pomysłem na swoje opowiadanie.
5. Pod koniec grudnia spośród Pamiętników Miesiąca zostaje wybrany Pamiętnik Roku.
6. Głosowanie czytelników zostaje otwarte w przedostatnim tygodniu miesiąca i trwa do końca miesiąca.
7. W ostatnim tygodniu miesiąca każdy członek ZKP OBOWIĄZKOWO pojawia się na forum i głosuje (chyba że wcześniej poda powody, dla których nie jest w stanie tego zrobić.)
8. W przypadku remisu głosy decydujące mają Meg, Arwena i M. W przypadku jeszcze większego remisu głos decydujący ma Meg.
9. Głosowanie zamykane jest o północy i już pierwszego dnia miesiąca na stronie pojawiają się wyniki.
10. W czasie wakacji uruchamiamy dodatkowy konkurs pt."Wakacyjny Pamiętnik" którego zasady znajda się w oddzielnym regulaminie.Z tego miejsca chciałabym przeprosić wszystkich autorów i czytelników za to, że regulaminy pojawiają się dopiero teraz. Powinny pojawić się tu na początku, mamy tego świadomość, ale były tylko na naszym forum. Dlaczego? Z tego powodu, że w przygotowaniu jest dział ZKP, w którym zamieszczone będą wszystkie informacje, podziały na grupy (dzięki którym będziecie wiedzieć, która osoba konkretnie zajmuje się waszym pamietnikiem i wtedy wszystkie pretensje o brak komentarzy będą uzasadnione).
Czekałam z wrzuceniem regulaminów na stronę, gdyż myślałam, że dział powstanie szybciej i chciałam wszystko zamieścić tam. Nie wyszło, za co bardzo serdecznie przepraszam.
Kiedy dział już powstanie, pojawią się tam też Zasady, które obowiązują wszystkich członków ZKP (tzn co taka osoba ma prawo, czego nie ma, czego oczekujemy i za co z ZKP można się pożegnać).

Oficjalnie chciałabym również rozwiać wątpliwości co do głosowania czytelników. Jest ono brane pod uwagę, ale nie może decydować o wszystkim, bo zdarza się, że czytelnik głosuje po kilka razy na ten sam pamiętnik (jeśli wyniki mają być realistyczne, prosiłabym, aby tego nie robić). Albo głosuje na pamiętnik, w którym w tym miesiącu nie pojawiła się notka. Niestety nie mamy na to żadnego wpływu, ale postaramy się, aby już więcej te pamiętniki nie pojawiły się w wynikach. Po prostu następna osoba (jeśli pisała) podskoczy o miejsce wyżej.

Ostatnia sprawa to taka, że (o czym również już wspominałam) z powodu wakacji nasz zespół się skurczył, obecnie wyjechało około trzy czwarte osób i musicie zrozumieć, że w takim składzie nie jesteśmy w stanie pracować tak, jak byśmy tego chciały. Dlatego jeśli ktoś widzi, że jego pamiętnik nie jest przez nas oceniany, prosiłabym o poczekanie ze skargą do września. Mam nadzieję, że to zrozumiecie. Jesteśmy ludźmi, nie cyborgami i mamy prawo do odpoczynku tak jak i wy.

Życzę wszystkim miłych wakacji.
M. - zastępczyni Meg Dimen

Komentarze:


Aurora
Piątek, 04 Lipca, 2008, 23:53

Szczerze?
Ja juz nie będę się na ten temat wypowiadać, bo poprostu szkoda słow...
rozumiem, zę macie prawo wyjechać czy mozecie poprostu nie miec ochoty siedziec calednie na tej stronie... nie p to mi chodzi
Raczej o to że nie dzałacie zdrowo.
myślicie, ze władza jest taka fajna... ;) <uśmiech pełen ironii> chodzi po prostu o to żebyście się zastanowili nad sobą...
nie ja jedyna uważam, ze wasze oceny sa chore i uwierz mi, ze jakby chciał to by wytknał absurdalność tego całego regulaminu... chociazby cały punkt 4: regularnie...hmmm.. raz na miesiąc wystarczy? notki długie i treściwe- logiczne czestsze sa krótsze, ale wychodzi wiecej... Odnoszę wrażenie ze rozumiesz treściwe przez opis pewnej częci Maryni...<pam. L.E.> notki chaotyczne? nieprzemyslane- skad wy możecie wedzieć ze to co ktoś pisze jest nieprzemyslane, może jest podane celowo o za kilka notek bedzie miec znaczenie? Ale najbrdziej rozwalił mnie punkt d. świeży pomysł?
nie no to jest poprostu chore, życzę powodzenia...
a tak w ogóle... to nie jestem jedyną isobą ktora tak myśli... tylko jedyna która pisze to co mysli < tak ostatnio jestem cięta>
i jeszcze jedno osoby z Zkp dla dobra działania nie powinny byc związane z pamiętnikami, brak przez to dystansu i obiektywizmu
pozrawiam
zostawiam maila na wypadek potrzeby rozładowania negatywnych emocji przez szanowne Zkp

 


Matix
Sobota, 05 Lipca, 2008, 17:48

Też uważam ze osoby które mają pamiętnik powinny wylecieć z ZKP ponieważ takie osoby są nieobiektywne. No niestety albo pamiętnik albo ZKP!!

 


hermiona18
Sobota, 05 Lipca, 2008, 21:44

Jako osoba z "szanownego" ZKP ustosunkuję się do tego, co napisałaś, Auroro.
Po pierwsze,tak ,jak wspomniała M. , działamy w osłabienu. Dziękuję, że to uszanowałaś.
Po drugie. Wcale nie myślimy, że (tu zacytuję) "władza jest fajna " (koniec cytatu).Robimy więcej niż wam się zdaje.
Po trzecie. Skrytykowane przez ciebie punkty: 4a) a wiesz,że wystarczy?
A co do opisy pewnej Maryni, jak się wyraziłaś, to nie tylko o to chodzi,choć opisy są również mile widziane
4d). Swieży pomysł potrzebny jest po to,żeby nie ciągnąć w kółko tego samego.Ale jak chcesz, to możesz ciągle pisać o tym samym,tylko ci ubędzie czytelników, bo kto chciałby czytać w kółko to samo? Ale jak chcesz...
aha, i ja nie będę rozładowywać sobie nerwów.
To wszystko.

 


Laura-Emma
Niedziela, 06 Lipca, 2008, 13:17

ZKP- związek krytyków pamiętników, no ale cóż, popieram Aurore i Matixa.
Oczywiście rozumiem was hermiona18. Podziw, że podjęliście się takiego zadania, ale nie wychodzi to wam zbyt dobrze. Staracie sie, staracie, rozumiem. Większosć wyjechała, no ale jeśli bierze się takie coś na swoje barki to proszę nad tym pracować. Ja nie chce się was czepiac ani nic z tych rzeczy, bo wiem ile to pracy kosztuje.
Mam nadzieję, że jak bedziecie w pełnym składzie, to pójdzie wam wszystko o wiele lepiej.
Pozdrawiam!

 


K@si@@@(oszołomiaona, wkurzona)
Niedziela, 06 Lipca, 2008, 22:43

Właśnie wróciłam z obozu, wchodzę spokojnie najpierw na forum ZKP, później na hp.org.pl i... Jak porażona prądem... Nie było mnie 2 tygodnie, a już połowa z tzw. "krytykow, którzy krytkują ZKP" zdążyła się wypowiedzieć na temat naszej, "bezskutkowej" pracy.
Rozumiem, że dla was, obserwaczy, ludzi którzy stoją z boku i patrzą na pracę innych, może wydawać się to dziecinnie proste, ale nie jest . Nie, nie, nie.
Mamy dużo roboty z krytykowaniem, ocenianiem i w ogóle. Wzięłam się za to i to dokończe... Prawda? Zostaliśmy wybrani. Staramy się nie będę ubarwiać, że idzie nam idealnie, bo tak nie jest.
Auroro twój komentarz brzmi tak jakbyś w rzeczywistości nie szanowała naszego pywatnego życia i odpoczynku. Możesz mieć pretensje, możesz, ale wydaje mi się, że hermiona18 wyjaśniła wszystko.
Matix...hm...Nieobiektywne?! Takie osoby znają się na tym najlepiej! widzą co powiedzieć, jak czuje się osba pisząca...
Lauro mimo tego, że nas krytykujesz jedynie twój komentarz daje do zrozumienia, że jednak docenoiasz chociaż tochę naszą CIĘŻKLKĄ pracę.

 


Aurora
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 00:11

Kasiu,
ja wiem, ze taka praca nie jest prosta...
i nie wkładaj mi w usta tego czego nie powiedziałam, bo bardzo tego nie lubię...
Co do Odpowidzi hermiony18 chyba nie zajarzyłaś o co chodziło z tą częścią Maryni...
Moim zdaniem nie wystarczy, odnośnie punku 4a. bo jak można ocenić jedną pracę mając na innej cały album? nie uwazasz, ze nie ma porównania?
Posłuchaj świeży pomysł rozumiem jako odejście od tego co dotychczasowe i mogłabym tu znowu coś wytknąc...ale nie zrobię tego. Łącząc 4a i 4d wychodzi, ze piszac raz w miesiacu za kazdym razem ze"świeżym spojrzeniem" mamy totalny chaos nie zgody z punktem 4b...
Ale jak można opisywać czyjeś życie nie pisząc wciąz o tym samym? W końcu piszesz o tej samej osobie, nie? co prawda życie bywa nieprzewidywalne, ale bez przesady...
I jeszcze coś mi się rzuciło: dlaczego nie może być 2 miesiące pod rzad? a jeśli jest tak genialny?

 


Aurora
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 00:11

kontynuując jaki dostałam piękny pseudonim "krytyk krytykujacy" na kalesony Merlina chyba zaraz umrę z zachwytu. Bys się dziewczyno zdziwiła ile taki bezmózgowy obserwator widzi czego wy nie zauważacie...
A wybraliście sami siebie na wzajem...
"Takie osoby znają się na tym najlepiej.." przepraszam bardzo co konczyłaś? psychologię? filologie poską ze specalnościa krytyka?A moze jesteś medium jakies? A moze jeszcze coś innego? nikt nie może wiedzieć co czuje autor pisząc swoje dzieło i zadne studia ci takiej wiedzy nie dadzą...
A z tą cieżkością pracy to uważaj żebys przepukliny nie dostała...
A Matrixowi chidziło o to, ze nie jest obiektywnym ten, kto musi oceniać cudzą pracę na tle swojej...

A wy po prostu nie przyjmujecie żadnej krytyki... Wasza działalnosć ma wiele wad i zamiast starać się naprawić ją stroszycie pióra do walki... Nikt nie chce was rozwiazać tylko weźcie się do jasnej pogody nad sobą zastanówcie! Nikt nie jest idealny,ale ważne by do ideałów dążyć...

Wiem, jestem wredna, podła i uszczypliwa... bo mówię to co myślę... a włąściwie to piszę...
nie sprawia mi to przyjemości, bo nie mam takiej natury... wiec skończmy to jeśli ma to być bezowocne...

 


Aurora
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 00:16

I żeby było jasne sam pomysł ZKP nie jesr zły, wręcz preciwnie...
tylko to co wy robicie nie jest do końca tym, czego się od was oczekuje...

Zróbcie wreszcie porządek z tymi pam. co się w nich nic nie pisze...

 


Marta G
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 09:12

Kochani Czytelnicy! Zdaję sobie sprawę z tego, że praca ZKP nie jest idealna i nie spełnia wszystkich wymogów wszystkich osób, ale uwierzcie mi: ZKP stara się, jak może i sądzę, że idzie nam coraz lepiej, chociaż nie jest to takie proste, jak mogłoby wyglądać. Wiem, że nie wszystko nam wychodzi, ale robimy, co w naszej mocy, by uporządkować stronę oraz solidnie krytykować przydzielone pamiętniki.
Co do regulaminu: uważam, że jest to dobry regulamin i jasno ukazuje to, co chcieliśmy Wam przez to przekazać, a mianowicie: że nagrodę w konkursie zdobędzie ta osoba, która wykorzysta czas dwumiesięcznej swobody od szkolnego kieratu itp. dla popracowania nad pamiętnikiem , nad obmyśleniem czegoś fajnego, zaskakującego, nad dosłownie świeżym spojrzeniem na swoje dzieło. Regularność i treściwość notek nie powinna nikogo dziwić, albowiem często zdarza się, że notki dodawane są tylko raz na miesiąc lub ich kilka, a to nie służy rozwojowi pamiętnika i wprowadza swoisty zastój. Jeśli osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, mają wystarczającą ilość wolnego czasu, to niech wykorzystają go na napisanie porządnych, treściwych wpisów, o długości oczywiście zależnej od ich literackiej konwencji (ale bez przesady), słowem, niech pożytek z wakacji będzie widoczny w ich notkach.

 


Marta G
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 09:13

Jeśli chodzi o osoby, które jednocześnie są krytykami z grona ZKP i prowadzą pamiętnik&#8230; cóż, sama jestem jedną z takich osób i muszę powiedzieć, że nie uważam się przez fakt tego łączenia stanowisk za osobą nieobiektywną.
Staram się zawsze oceniać obiektywnie wszystkie notki a to, że prowadzę przy tym własny pamiętnik, nie robi różnicy ani mi, ani komentarzom w Waszych pamiętnikach, mam nadzieję. Zgłosiłam się do konkursu na krytyka świadomie i ZKP wybrało mnie świadomie. Myślę, że na wyborze tym nie ucierpiały ani Wasze pamiętniki, które komentuję tak, jak dotąd- rzeczowo, lecz nie zapominając o zaletach- ani ZKP.

 


Marta G
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 09:14

Również fakt, iż mam powiązania z innymi autorami czy autorkami nie wpływa na mój stosunek do ich pamiętników: zapewniam Was, że zawsze byłam, jestem i będę obiektywna wobec Waszej twórczości niezależnie od tego, czy autor(ka) danej jest mi znana/bliska, czy też nie. Potrafię zwrócić uwagę, wskazać błędy i niedociągnięcia, choćbym nie wiem jak bardzo lubiła dany pamiętnik czy jej autora(kę), bo jestem w pełni świadoma faktu, że obiektywna krytyka jest tym, co dać im mogę najlepszego niezależnie od tego, czy jestem krytykiem ZKP, czy zwykłą czytelniczką.
Uważam też, że jakiekolwiek inne osoby z ZKP, które łączą funkcję autora(ki) i krytyka postępują tak, jak i jak i żen nie można im zarzucić subiektywizmu czy faworyzowania kogokolwiek.
Mam nadzieję, że na tym dyskusje, oskarżenia i kłótnie się skończą. Ostatecznie, wszystkim nam należy się trochę luzu oraz tolerancji, zwłaszcza, że staramy się być pożyteczni i wierzę, że idziemy dobrą drogą. Jeśli coś nam nie wychodzi: człowiek jest tylko człowiekiem i popełniać błędy jest rzeczą ludzką, ale jeszcze raz powtarzam: uwierzcie nam, że wkładamy w ZKP tyle pracy i serca, ile jesteśmy w stanie z siebie dać.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłych wakacji!
Marta G

 


Aurora
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 10:25

Martusiu,
Chciałam tylko zwrócic uwagę na to jak to moze wyglądać... JAk sama powiedziałaś człowiek jest tylko człowiekiem a mam wrażenie, ze niektórzy tu się za jakiś nadludzi uważają...
Nie mówie, ze każdy jest niesprawiedliwy... a;e wiem też ze nie jest proste oceniać czyjeś dzieło mając gdzieś obok swoje...
Tak samo jest psychologicznie udowodnione, że trudniej się krytykuje kogoś lub coś do czego żywi sie sympatię, nawet jeśli na to zasługuje...
Uważam że czas zakończyć...
pozdrawiam...

 


Nika1310
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 12:42

Może i ja się wypowiem...
Wiem, jak ciężko jest coś prowadzić (spogląda wymownie na napis "Żongler") i to wszystko ogarnąć. Wszyscy na was naskakują, bo chcą rezultatów odzaraz, jak najszybciej. Też tego bym chciała... Jednak źle zaczeliście. Mówicie, że tworzycie jakiś tam dział, tak? To powinniście go najpierw założyć i dopiero później opisując zasady i działalność ZKP stworzyć coś takiego jak PM.
Tak, tak! Kolejna przyszła i się wymądrza. Jednak to dzięki mnie macie te swoje forum :P. Heh... Nie ja go założyłam, ale dałam wam pomysł. Dagula wie, o co chodzi :P.
Wg mnie ta wasza działalność może jest i potrzebna, jednak najbardziej powinny liczyć się zdania tych, którzy komentują stale czyjś pamiętnik.
I jeszcze jedno, rozumiem was. Z boku wydaje się, że wy nic nie robicie, jednak tylko na forum można poznać oznaki pracy.
Pozdrawiam!
Ps.: I tak nadal uważam, że ZKP jest totalną lipą :P.

 


swweeet wwww
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 12:55

Wezcie lepiej skonczcie z tym, bo nikt was nie lubi!!!!!!!!

 


K@si@@@
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 17:20

Przepraszam droga Auroro, ale chyba źle mnie zrozumiałaś...i nie tylko mnie.
Nie musisz się do wszystkiego przyczepiać, myśląc logicznie nad każdym znaczeniem danego określenia. Hermiona18 trochę to wyjaśniła, a raczej wyjaśniła co przez to powinniście rozumieć. Regulamin nie jest perfekto w każdym calu i wymaga poprawek. Skoro większość się tego tak czepia to pogadam z pozostałymi członkami ZKP na ten temat.
Auroro, nie należę do osób, które lubią wyolbrzymiać fakty i uwierz mi przepuchliny nie dostanę.
Pisząc "Takie osoby znają się na tym najlepiej..." miałam na myśli ogólne pojęcie. Czy autor może być zestresowany itp. Czy trzeba mu coś poradzić, czy też zmobilizować... Wiem, wiem że zaraz znowu przyczpisz się do tego co napisałam, ale nie zniżę się do twojego poziomu odpowiadjąc na atak atakiem.
Trudno jest oceniać, ale uwierz raczej w ZKP nie ma osób niesprawiedliwych, przynajmniej tak mi się wydaje, chociaż jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.
ZKP nie jest idealne, ale nie powiem też, że to strata czasu.
Przykro mi, że niektórzy tak myślą, naprawdę.
Pozdrawiam
K@si@@@

 


Aurora
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 18:01

Posłuchaj...
Zaczyna się tutaj między nami robić gra pod tytułem "łapiemy się za słówka".
A mi sie wydaje że robisz z igly widły i rozgrzebujesz to bez potzeby...
Zaczynasz wywracać kota ogonrm i zmieniać zdanie... Ale nadal uparcie twierdzisz, ze jesteście tam wszyscy święci... (aureolki macie?) możesz mówić za siebie...Ale doceniem fakt, ze wzięłaś pod uwagę fakt, ze jesteś człowiekiem...
Ja już nie chce tego drążyć, bo mnie plecy bolą od schylania się...
Dorośnij dziewczyno i zrozum, że naście w wieku nie oznacza, że się zjadło wszystkie rozumy...bo ci mój jeszcze został :P
nigdy nie powiedziałam, że ZKP to strata czasu...
To nie był atak, a jeśli to tak odbierasz to znaczy, że jednak coś masz na sumieniu... Chyba jednak odrobinkę wyolbrzymiasz... a ideałów nie ma...
Poradzić owszem...jak juz mówiłam nie potrafi się sjrzeć obiektywnie na coś w co wkładasz swój trud...
Autor zestresowany? nie słyszałaś o motywującej funkcji stresu? nie masz czegoś takiego przed klasówką?
Cóż, ja też pozdrawiam i mniej stresów życzę

 


hermiona18
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 18:09

przestańmy tak wszyscy na siebie naskakiwać.Obie strony zbyt mocno stoją porzy swoim zdaniu,żeby nam cokolwiek wyszło z tych negocjacji. Wobec tego lepiej skończmy ten spór.

 


Aurora
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 18:16

no to w czymś jednak te dwie strony się zgadzają...

 


SoMeOnE
Poniedziałek, 07 Lipca, 2008, 19:26

Najlepiej będzie skończyć ten spór i dać sobie trochę czasu... bo wydaje mi się, że teraz zaczyna się faktycznie naskakiwanie i łapanie za słówka, a merytoryczna dyskusja spada w cień.

 


K@si@@@
Wtorek, 08 Lipca, 2008, 11:52

Może zakończmy tę grę...
To nie ma większego sensu. Przepraszam Auroro, że niepotrzebnie cię oskarżyłam, chociaż i tak nie zmienię swojego zdania, ale nie będę go nikomu narzucać.

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki