Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

[ Powrót ]

Piątek, 24 Października, 2008, 15:32

Ostrzeżenia

Jak wielu z was zauważyło niektórzy z autorów zaniedbują pamiętniki. Piszą notki co miesiąc lub więcej, składają fałszywe obietnice. Czasami dzieje się tak przez zwykłe lenistwo, jednak są i ważne powody.
ZKP chce, aby na stronie panował porządek i pamiętniki nie były porzucane, dlatego wprowadziliśmy w życie system ostrzeżeń.Co to są ostrzeżenia?
Autor dostaje ostrzeżenia, kiedy nie ma notki w jego pamiętniku ponad miesiąc i nie jest podany ważny powód takowej nieobecności. Można dostać trzy ostrzeżenia. Ostatnie oznacza utratę pamiętnika.


Kiedy dostaje się ostrzeżenia?
Pierwsze ostrzeżenie po ponad miesięcznej nieobecności. Jeżeli autor napsze w ciągu dwóch tygodni od ostrzeżenia to wszystko w porządku, jeżeli nie - dostaje drugie ostrzeżenie i tak dalej.
Ostrzeżenia dostaje się za także za każdą dłuższą nieobecność (półtora miesiąca i dalej). Są oczywiście sytuacje wyjątkowe (wyjazdy, choroby itp.), jeśli autor poda uzasadnienie swojej nieobecności, puszczamy to płazem pod warunkiem, że nas ono przekona.


Co zrobić, aby ostrzeżenia nie dostać?
Pisać regularnie. Dodawać wpisy średnio co dwa tygodnie, ale wiadomo, że czasami może się coś przedłużyć.O tym czy dostaliście ostrzeżenie będę informować was ja, K@si@@@ w waszych pamiętnikach lub na email (jeżeli takowy podaliście kiedykolwiek w notce). Mam nadzieję, że nie będę musiała ich często pisać.

Usprawiedliwienia, skargi, zażalenia, wąty itp. prosimy nie pisać w komentarzach, lecz na kasia.hp.org@gmail.com

Pozdrawiam w imieniu ZKP
K@si@@@ - opiekunka grupy III.

Komentarze:


Lucy
Piątek, 24 Października, 2008, 15:53

Aha..
No to teraz się trzeba będzie zabrać za pisanie:)
To nie jest żadne usprawiedliwienie, skrga, zażalenie, wąt, więc chyba mogę to tutaj napisać...

A tak z innej beczki.
Ile trzeba czekać tak mniej więcej na odpowiedź ZKP?

 


K@si@@@
Piątek, 24 Października, 2008, 17:07

Ech mi chodzi o takie "wąty" jakby ktoś chciał się do czegoś przyczapić to nie robić i tu zamieszania, ale na maila pisać :)
Pytać można xD
Chodzi ci Lucy o odp. w sprwaie pamiętnika? Ech no musimy podjąć decyzję, ale dłużej niż tydzień czekać nie będziesz, napewno :)

 


Madeleine
Piątek, 24 Października, 2008, 18:25

nie wiem jak inni ale mi się ten pomysł podoba. niektórzy naprawdę przesadzają z tą nieobecnością (czyt. nie dodawanie notek przez dłuzysz niż miesiąc).
popieram.
pozdrawiam

 


Lucy
Piątek, 24 Października, 2008, 18:54

K@si@@@, ok będę czekać:)

 


Parvati Patil/ZKP
Sobota, 25 Października, 2008, 15:45

Mnie również podoba się ten pomysł:) Może to pomoże w walce z zaniedbanymi pamietnikami...:)
pozdrawiam serdecznie:*
Parvati

 


Katie
Sobota, 25 Października, 2008, 19:12

Cześć!
Mam prośbę.
Zróbcie coś z pam.Meadows Dorcas.
Pozdrawiam.

 


Nika1310
Sobota, 25 Października, 2008, 20:50

Głupota, głupota i jeszcze raz głupota! To może odrazu usuniecie wszystkie pamiętniki, które nie spełniają Waszych wymogów? Za dużo nazbierało się tu osób, które... Ech! Szkoda gadać, może będzie lepiej jak napiszę do Gardiana, aby usunął pam. Nataszy P. skoro nie będę wyrabiać się w miesiąc?
Pozdrawiam!

 


Ann-Britt/ZKP
Sobota, 25 Października, 2008, 21:45

Ale czy to by miało jakikolwiek sens: prowadzić pam tylko po to żeby go prowadzić, wklejając notki tylko raz na 2 miesiące???? To zaśmiecanie strony i dlatego chcemy z tym zrobić porządek. Z resztą jeśli podasz sensowny powód nieobecności to nie będzie ostrzeżenia. A moga być trzy, więc nie wylatuje się od razu.

 


Aiko.
Niedziela, 26 Października, 2008, 11:10

Pomysł dobry. Ale czasu za mało. Ja o swój pamiętnik dbam, i zależy mi na jego posiadaniu. Ale musicie zrozumieć, że szkoła bardzo nas ogranicza, i nie mamy możliwości dawać notek co dwa tygodnie. No proszę, bądźmy poważni.
Pozdrawiam.

 


Nadia
Niedziela, 26 Października, 2008, 11:14

Niektóre pamiętniki są po prostu świetne, i usuwanie ich ponieważ, ktoś ma jkiś problem, szkołę, czy inne sprawy, nia ma sensu! Rozumiem, że jeśli ktoś nie pisze z lenistwa to powinniście usunąć pamiętnik... Ale wytłumaczcie mi jedno. Jeżeli na przykład masz jakiś prywatny problem, i nie chcesz o tym mówić ZKP, albo ono uzna to za niewystarczający powód, by uniewaznić ostrzeżenie, to co? Bez sensu... Może z ostrzeżeniami to nie jest zły pomysł, jednak według mnie musicie zmienić trochę system ich działania. Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam

 


Arwena Eowina Black
Niedziela, 26 Października, 2008, 13:45

Aiko rozumiemy, bo większość członków ZKP, też posiada pamiętniki (np. ja mam Lily Evans i Belle), ale Ty też spróbuj zrozumieć, że nasze działanie nie jest surowe. Dwie notki na miesiąc, czy to tak dużo? Pisanie traci sens jeśli, nie potrafi się znaleźć tej chwili czasu dla naszej postaci, o którą powinniśmy dbać. I czytelnicy, którzy cierpliwie czekają na notkę, wspierają i mobilizują nas, czy nie są wystarczającym powodem, aby spełniać konsekwentnie swoje zadanie jakie sami na siebie wzięliśmy?

 


Madeleine
Niedziela, 26 Października, 2008, 15:17

czyli już stawiacie ostrzeżenia?

 


Arwena Eowina Black
Niedziela, 26 Października, 2008, 15:22

Tak, Kasia odpowiedzialna za tą część działalności ZKP, zaczęła wstawiać już ostrzeżenia.

 


K@si@@@
Niedziela, 26 Października, 2008, 17:55

Aha. Przypominam, że jeżeli w jakimś pamiętniku nie było notki przez trzy miesiące to automatycznie idzie do przejęcia. Już robimy z tym porządek. :)
I nie rozumiem oburzenie. Napisane jest wyraźnie, że czasami przedłużyć się coś może. My nie żądamy nowej notki co tydzień.

 


Aiko.
Poniedziałek, 27 Października, 2008, 20:09

Tak, Arweno. Przykładowo dla mnie dwie notki na miesiąc to po prostu coś niemożliwego. Przykro mi, ale za najlepsze gimnazjum w mieście płaci się tym, że nie ma się czasu nawet spokojnie zjeść obiadu. Przy komputerze nie jestem na długo, zwykle robię po drodze lekcje. Przykro mi o tym myśleć, ale jeśli tak będzie stracę pamiętnik Rona, osoby tak mi bliskiej. Szkoda będzie. Ale przykro mi, nie przełożę pamiętnika nad lekcje.

 


Arwena E. B.
Wtorek, 28 Października, 2008, 18:59

Aiko, a uważasz, że dodawanie not, raz na dwa miesiące jest w porządku wobec czytelników? Trzeba być konsekwentnym. Wierzę jednak, że dasz radę.

 


Aiko.
Wtorek, 28 Października, 2008, 20:07

Nie, nie uważam. A uważasz, że my, prowadzący pamiętnik mamy mnóstwo czasu na pisanie notek? Wybacz, ale nie przełożę pamiętnika nad szkołę. I wątpię, by którykolwiek inny "pisarz", z braku lepszego słowa, tak zrobił. Gdyby nie szkoła notka raz na dwa tygodnie byłaby w sam raz. Ale w czasie szkoły, gdzie jest mnóstwo kartkówek, klasówek, odpytywania, prac domowych, lektur etc.etc? Rozumiem, że dla Ciebie przykładowo to nie jest problem. Ale ja mam góra dwie godziny na komputer, i w tym czasie robię lekcje. Nie każdy ma dostęp do kompa 24 godziny na dobę. W takim razie, z powodu ograniczeń rodziców mamy być pokrzywdzeni?

 


Madeleine
Wtorek, 28 Października, 2008, 21:14

Aiko., no to może w czasie wolnym pisz notkę w zeszycie a później w razie czego przepiszesz ją na komputer i dodasz. np. w weekendy jak masz dostęp wtedy do komputera. nie, wiem, nie znam sytuacji osób ale raczej znajdzie się trochę czasu na napisanie notki. ja też nie mam za wiele czasu ale jakoś go znajduje. przecież nie samą nauką człowiek żyję... co ja wypisuje. nadużyłam słowa: ''czas'' ale...
pozdrawiem

 


Ambrozija
Wtorek, 28 Października, 2008, 21:23

Bez sensu Bez sensu i jeszcze raz bez sensu. Dwie notki na miesiąc?! Przecież to przesada. Jeszcze zrozumiałabym jedna na miesiąc, ale przecież to co autorzy pamiętników mają siedzieć przed kompem dzień w dzień wymyślając coraz to nowe, ciekawe wątki... Nie to ja już o wiele bardziej wolałabym zrezygnować. Wiem niektórzy mają ten szczególny DAR, że 10 notek potrafią napisać w dzień, ale sama kiedyś pisałam opowiadanie i nie potrafiłam napisać choćby 5 w dzień. No chyba że takie, które miałyby ledwie pół strony.
Jeśli chcecie przerzedzić pamiętniki, zrobić porządek, sprawić, by autorzy częściej pisali, to jesteście na najlepszej drodze - z obecnych 54 pamiętników ostanie się najwyżej 10 stałych!

 


Eveline
Środa, 29 Października, 2008, 09:21

Nie rozumiem waszego oburzenia, bo mi się na przykład ten pomysł bardzo podoba. Tak jak wspomniała Arwena : Czy jest sens prowadzenia pamiętnika i dodawania jednej notki na dwa miesiące? Czy to jest w porządku wobec czytelników?
Ja na przykład wymyślam wątki przy okazji w czasie wolnym, a an pisanie noty przeznaczam 10 minut dziennie i mam gotowe gdzieś w tydzień. Czy to tak boli troszkę się wysilić? Odnoszę wrażenie, że niektóre osoby, wypowiadające się tu uważają się za pępek świata i noty dodają wtedy im kiedy im się żywnie podoba, a my czytelnicy możemy czekać nawet pół roku, a później oddawać pokłony i pisać "Super notka W++++++++++" No czy komuś zależy na takich komentarzach? No sorry bardzo, ale na tej stronie wszyscy jesteśmy równi i nie może być tak, że ktoś się stara dodaje odpowiednią ilość notek na miesiąc, a inna osoba dodaje jedną na dwa miesiące jak dobrze pójdzie.
Aiko wiesz chyba jakoś nie masz na tyle mało czasu, bo zamiast się kłócić mogłabyś w tym czasie pisać notkę i już mniej by cię dzieliło od jej dodania.
I ja nie mam "DARU" pisania dziesięciu notek w jeden dzień i nie siedzę 24h, chodzę do najlepszego gimnazjum w moim mieście, mam dobre (nawet bardzo) stopnie i jakoś mam czas, aby pisać. Być może to nie jest tak, że nie macie tego czasu... Być może nie chcecie go mieć. Poza tym wnioskuję, że dla was pisanie pamiętnika jest obowiązkiem.

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Newsy po angielsku:
Harry Potter's Page

  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© interREKLAMA.pl
strony internetowe szczecin - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki