Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

[ Powrót ]

Środa, 21 Stycznia;, 2009, 12:59

Pamiętnik Roku!

Po wielu dyskusjach i rozważaniach ZKP podjęło decyzję.
Ten zaszczytny tytuł otrzymał:

Pamiętnik Draco Malfoya!

Wybraliśmy, również najlepszy pamiętnik z Inkubatora. Naszym zdaniem, na to wyróżnienie zasłużyła:

Marta Pears!

Kandydatów, do tych tytułów było wielu, ponieważ na naszej stronie rozwija się wiele młodych talentów, ale autor Pamiętnika Roku, musi oprócz talentu, być jeszcze: OBOWIĄZKOWY. W powyższych pamiętnikach, noty pojawiały się często, systematycznie i były zawsze dopracowane do perfekcji. Mamy nadzieję, że w czasie naszej dalszej działalności, przy wyborze Pam. Roku, czy Miesiąca, będziemy miały jeszcze większe wątpliwości i o wiele więcej kandydatów.
Pozdrawiam
Arwena E. B. (w imieniu ZKP)

Komentarze:


Panna N.
Środa, 21 Stycznia;, 2009, 17:51

Żenada. Może przesadzam, no i naturalnie nie mam nic przeciwko pamiętnikom, które wygrały. Ale. No właśnie, ale. Pamiętnik Marty i pamiętnik Dracona, są zadziwiająco do siebie podobne, czyż nie? Może dlatego, że pisane są przez jedną autorkę? Talent. Umiejętność pisania. Mało zostało autorów na hp.org, którzy pisać umieją. Mało. Są jednak wyjątki. Ale szanowne ZKP, nie wzięło ich pod uwagę, ponieważ...byli nie systematyczni? Nie dodawali notek tyle ile trzeba? W krótkim odstępie czasu? Nie chcę kwestionować gustu ZKP. Pamiętnik Draco i pamiętnik Marty...są dobre. Może nawet bardzo dobre. Ale dlaczego, do jasnej anielki, daliście dwie nagrody w ręce jednej autorki? Gdyby inne pamiętniki nie dorównywały poziomem tych dwu wygranych, może bym się z wami zgodziła. Ale przecież jest ich więcej! Choćby pamiętnik Mary Ann... nie mówiąc o Nataszy Potter, która niestety rzadko dodawała notki... James Potter Junior? Także całkiem niezły. Prześwietliłam także pamiętniki z inkubatora. I co zauważyłam? Marta owszem miała dobrej jakości notki, jednak myślę, że to nie z tego powodu daliście jej nagrodę... Zadziwiające jak w tak krótkim czasie można, dodać aż tyle notek. I to ilością zwyciężyła? Bo muszę wam przypomnieć, że to nie ilość, tylko jakość się liczy. I nie mam nic przeciwko tym pamiętnikom. Nie mam za złe, że nie zwyciężyły moje typy. Po prostu...uważam, że nasze kochane ZKP, powinno dać też szansę innym. A nie tylko Margot vel. Meg.
Ale tak czy tak gratuluję i pozdrawiam.

 


Kinguś
Środa, 21 Stycznia;, 2009, 18:32

W pewnym względzie zgadzam się z Panną N. Jednak najbardziej zaskoczyło mnie to, że Marta Pears już od dawna nie jest w Inkubatorze. Dlaczego więc dostała wyróżnienie z tego działu?
Pomimo wszystko, gratuluję zwyciężczyni.

 


Demi
Środa, 21 Stycznia;, 2009, 20:13

Doszedł do Was mój mail z drugą notą? Wysłałam go w sobotę, nie odpisaliście jeszcze, więc pomyślałam, że może się nie wysłał.

 


Panna N.
Środa, 21 Stycznia;, 2009, 21:02

Myślę Kinguś, że ponieważ jest to pamiętnik z całego roku 2008, ZKP brało pod uwagę, że pamiętnik Marty Pears jest stosunkowo świeży i nowy, no i przez te parę miesięcy w Inkubatorze był. Widocznie uznali, że ów pamiętnik najbardziej się z tych wszystkich Inkubatorowych rozwinął.

 


Thin
Środa, 21 Stycznia;, 2009, 22:05

A kiedy pojawi się jakaś recenzja? Jest wiele pamiętników do których prawie nikt nie zagląda. Może dzięki tym recenzjom coś w tym względzie poprawi...
Gratuluję zwycięzcom! A raczej zwyciężczyni!

 


K@si@@@
Sobota, 24 Stycznia;, 2009, 22:47

To, że zwyciężczyni jest jedna nie jest nieuczciwe. Wybierałyśmy spośród pamiętników wyróżnionych. Na naszym forum była anonimowa sonda i to są jej wyniki. Nie będę mówić czy wygrała moja faworytka czy nie, ale Marta sobie na to zasłużyła. ;) Gratuluję jej i proponuję na tym zakończyć dyskusję.

 


Parvati Patil (ZKP)
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 08:53

Ja również proponuję zakończyć dyskusję i wszystkie żale przenieść na e-maila, jeśli takowe się znajdą. Co do Inkubatora, patrzyłyśmy na to, który najlepiej się rozwinął, a nie na to, czy był od października czy od maja. Zawsze ma trzy miesiące i tyle. Pytanie tylko, który te miesiące najlepiej wykorzysta. Co do jednej autorki- nie jest to ani trochę niesprawiedliwe. Brałyśmy pod uwagę przede wszystkim jakość notek, ale stwierdziłyśmy, że byłoby niesprawiedliwe dać Pam. Roku osobie, która pisze świetnie, ale raz na 3 miesiące, obok osoby, która pisze tak samo dobrze, ale znacznie częściej. W końcu w częstości notek widzi się staranność i przykładanie się. A jeśli ktoś nie ma czasu na pisanie częściej niż raz na trzy miesiące, to może tak robić, ale niech się liczy z ostrzeżeniami i utratą mozlwiości wygranej. I tyle. Marta pisze wybitnie, dodaje mnóstwo notek, więc jest chyba jesne, że na ten tytuł zasługuje. Głosowanie było, głosów 9:3, więc jest jesne. Dyskusję przenosimy na e-maila, temat zamknięty.
Gratuluję zwycięstwa!
Pozdrawiam,
Parvati:*

 


Panna N.
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 09:56

Nie wiem, czy nie zostałam, źle odebrana. Cóż...nie ja jestem w ZKP, nie ja głosuje. Cieszę się jednak, że podeszliście do tego...fachowo? Bo niektórzy kiedy wyrazi się negatywną opinię w stosunku do nich, całkowicie zapominają, że istnieje coś takiego jak kultura. A...no i tak z ciekawości...Czy autorka wygranych pamiętników, w ogóle wie o tym, że wygrała? Pewnie ją powiadomiliście, ale tylko tak się pytam, bo nie zauważyłam nigdzie jakiś podziękowań, gratulacji, czy coś w tym stylu... I mam takie jedno pytanie. Może trochę nie na miejscu. Co z tym konkursem "Parodia"? Podobno wyniki miały być 23, a ja jestem ciekawa, wygranej notki. No chyba, że znów było zbyt mało chętnych...

 


Demi
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 11:21

Może wydam się namolną osobą która nie może się pogodzić z losem i odrzuceniem, ale skoro nie chcecie kolejne pamiętnika o dennych problemach nastolatki (które jednocześnie są waszymi problemami...)to może zamiast stworzyć nowy pamiętnik, przerobić inny? Jest dużo pamiętników które są do przejęcia. Np.: J.Darkness, Cho Chang, A, Spinett, Artanis, Marietta, Ann Raven. Wystarczy zmienić trochę historię, wątek, nawet nie imię. Chyba lepiej mieć 5 czynnych pamiętników o nastoletnich czarownicach w Hogwarcie, niż gdy mają być puste, bez notek. Chyba mam rację?? Piszę w komentarzu bo maila sprawdzacie chyba raz na tydzień.
Pozdrawiam, Demelza

 


Parvati Patil (ZKP)
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 12:26

Nie sprawdzamy maila raz na tydzień- najwyraźniej Twoja notka nie doszła do Arweny, albo też ona sama nie ma teraz czasu. Zrozumcie, że chociaż czasem wydaje Wam się, że nic nie robimy, roboty jest aż potąd. Ależ oczywiście, Demi, że można je przejąć- jak chcesz, przejmij, tylko wyślij do ZKP notkę na tyle dobrą, by wygrać ten pamiętnik lub startuj w konkursie.
Panno N., zawsze jest tak, że kiedy ktoś wygra, zagląda do tego działu i albo dziękuje tutaj, w komentarzach, albo przed swoją notką wstawia podziekowanie. Co do konkursu, niestety, znów za mało chętnych...Może jeszcze ktoś przyśle, zobaczymy...W każdym bądź razie serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie!:)
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o przeniesienie wszelkich pretensji (choć pewnie i tak bezpodstawnych) oraz żalów na e-mail ZKP.
Parvati

 


Marta G./ZKP
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 15:25

Chciałam bardzo serdecznie podziękować za to wyróżnienie :) szerzej wypowiadam się we wstępie do kolejnego wpisu w pamiętniku Marty Pears :) Buziaki!
Marta G/ZKP vel Margot

 


Zbulwersowana
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 16:10

Czy mi się wydaje czy rzekoma zwyciężczyni pamiętnika roku i to obydwóch działach jest jednocześnie w ZKP?!?!?! Nie no sorra, to jest chyba jakaś KPINA!!!!!!!!!!

 


Damare
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 16:41

Czuję się w obowiązku powiedzieć, że to, iż Marta należy do ZKP nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęło na naszą decyzję co do wygranej. Marta nie wygrała dlatego, że ma znajomości, ale dlatego, że dobrze pisze. Jej wpisy są systematyczne, długie i ciekawe. Ma duże doświadczenie i umie posługiwać się piórem. To chyba musi przyznać każdy, kto czytaj jej pamiętniki. Rozumiałabym wasze oburzenie, jeśli Marta wygrałaby niesłusznie, ale przynajmniej mi się wydaje, że zasłużyła sobie na to. Czy mamy dyskryminować jakieś pamiętniki tylko dlatego, że ich autorzy należą do ZKP? Gdybyśmy tak robiły, to to właśnie byłoby niesprawiedliwe.

 


Arwena
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 17:21

Demi, zawsze w pierwszej kolejności odpisujemy na pytania, pretensje muszą chwilę zaczekać. Nie mamy nic przeciwko zwykłym nastolatkom, bo same nie lubimy przesadzonych oryginałów, ale o banale też trzeba umieć pisać w sposób ciekawy...

 


K@si@@@
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 18:36

Wydaję mi się, że Marta w pełni zasłużyła na ten tytuł i nie ma sensu dłużej tego rozstrząsać. Gdybyśmy miały docenić wszystkich autorów na HP, to po co konkurs? Przecież to ma służyć temu, ale wybrać najlepszych. Jeżeli ktoś uważa, że powinien wygrać to ma szansę zdobyć również tytuł Pamiętnika Miesiąca. Wszystko skupia się na systematyczności, jakości notek no i telentu! Do pisania trzeba mieć duszę i cierpliwość. Staramy się doceniać tych, którzy się starają. Czasami ktoś jest od nich lepszy i to on dostaje tytuł, ale przecież jako Związek Komentujących, dodajemy również otuchy komentarzami. Spór ten (aczej wymiana zdań) jest więc zbędny. Jeżeli są jeszcze jakieś pytania odnośnie konkursu (nie obiektywizmu ZKP) to śmiało strzelać. Uwagi panno Zbulwersowana, proszę pisać językiem... kulturalnym. Po co tyle wykrzykników? :)

Demi oczywiście cię rozumiem. Pamiętniki o problemach nastolatek, wcale nie są nudne! Jednakże chodzi nam o to, że pamietników się roi, a ty prosiłaś o stworzenie nowej postaci. W tym przypadku ustaliłyśmy, że postać nową przyjmujemy tylko wtedy, kiedy będzie w tym coś wyjątkowego, innego. Wysyłajcą próbne wpisy nie wspomniałaś nic o ewentualnej możliwości przejęcia innego pamiętnika. Prosimy, więc o ponowne przesłanie notki próbnej, dostosowanej do wybranej postaci.

 


K@si@@@
Niedziela, 25 Stycznia;, 2009, 18:37

W poprzednim komentarzu również nie zdążyłam wypowuiedzieć się na temat pozostałych pamiętników na HP. Muszę was pochwalić, bo w tym roku wielu z was poczyniło ogromne postępy. Na stronie pojawiło się również wiele nowych talentów. Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że jeszcze długo z nami będziecie. A jeżeli chodzi o 'starych' autorów - jesteście niezastąpieni!

Pozdrawiam,
K@si@@@/ZKP


PS Za błędy przepraszam, niestety piszę z komputera, który ma niezwykle niesforną klawiaturkę. :)

 


Panna N.
Poniedziałek, 26 Stycznia;, 2009, 15:01

Hmm...K@si@@@, mam trochę inne zdanie co do postępów strony, ale cóż ;) Szczerze mówiąc wydaje mi się, że wiele dobrych autorów odeszło. Opuścili pamiętniki, stracili zapał, czy cierpliwość. Choć trzeba przyznać, że trafili tu też nowi, świeżsi, no i chyba równie dobrzy. Któraś z was powiedziała, że do pisania trzeba mieć cierpliwość...po części się z tym zresztą zgadzam. Zastanawia mnie tylko jedno...jakie kryteria maja wyłonić autora pamiętnika? I zastanawiam się, czy nie powinniście, zrobić małego czyszczenia na stronie. Uzbierało się trochę porzuconych, zakończonych pamiętników. Co do tej naszej...hmm...nazwijmy to dyskusji, to przepraszam jeśli sprawiła komuś przykrość, ponieważ wcale nie miałam zamiaru wywoływać jakiś niepotrzebnych sporów. I jeszcze mam taką uwagę do Demi... niektórych z pamiętników, które wymieniłaś, przynajmniej według mnie, nie da się kontynuować. Są to postacie fikcyjne, nie te wymienione przez Rowling. One są na swój sposób wyjątkowe, a autor który je wymyslił, na pewno sam miał plany wobec nich. Tej fabuły nie da się już odtworzyć, a jeżeli się według was da...cóż moim zdaniem to już nigdy nie będzie to samo. Na miejscu ZKP, wszystkie pamiętniki, które opowiadają o zyciu fikcyjnych bohaterów, wsadziłabym do archiwum, a te kanoniczne, do przejęcia. Nie widzę innego rozwiązania. Przepraszam, że pisałam trochę nie składnie, ale ostatnio mam problem z wyrażaniem własnych myśli :)
Pozdrawiam

 


Parvati Patil (ZKP)
Poniedziałek, 26 Stycznia;, 2009, 17:54

Co do pamiętników fikcyjnych, panno N.- rzeczywiście, te pamiętniki trafią prawdopodobnie do archiwum, ponieważ przysługuje im tzw. "prawo autorskie" autora, które je wymyślił. Nie jest to jednakże ostateczna decyzja ZKP- pomyślimy, zobaczymy. Jakie kryteria wyławiają autora? Patrzyłyśmy przede wszystkim na to, jak pisze- czy notki są wysokiej jakości, dopracowane, ciekawe, wciągające i napisane ładnym stylem. Potem oceniałyśmy systematyczność autora i jego podejście do pisania. Przykre, że wiele pamiętników, których autorzy piszą raz na trzy miesiące, straciło szansę na pam. Roku. Potem wybierałyśmy już ostatecznego zwycięscę.
Myślę, Panno N., że pomimo Twoich chęci odrobinę zamętu tu wprowadziłaś. Rozumiem, każdy ma swoje zdanie i może je głosić, ale bardzo bym prosiła, by WSZELKIE PROŚBY I ZAŻALENIA KIEROWAĆ NA E-MAIL ZKP. Nie siejmy niepotrzebnie niepodstawnego zamentu na stronie. Po to jest e-mail ZKP, by z niego korzystać i prosic o odpowiedź na pytania. I tyle. Temat zakończony. Jeśli ktoś ma pytania, to na e-mail ZKP.

 


Parvati Patil (ZKP)
Poniedziałek, 26 Stycznia;, 2009, 17:55

*zamętu

 


Panna N.
Poniedziałek, 26 Stycznia;, 2009, 19:40

Rozumiem. Wprowadziłam zamęt. Ale wiecie...to ciekawe... Prośby i zażalenia na e-mail. Przy moim pierwszym komentarzu jeszcze to rozumiem. Lecz teraz... Mój komentarz nie oczerniał nikogo, nie zawierał zażaleń, próśb także. On miał w sobie jedynie propozycje, jeśli mogę tak to określić. No i parę uwag, które wyjawiłam na forum publicznym. Czy naprawdę wszystko chcecie robić prywatnie? Nie chcę wszczynać kłótni (choć teraz mi pewnie powiecie, że właśnie to robię. Nie zaprzeczam. może to jest nawet prawda... To już wy ocenicie), ale mam wrażenie, że po prostu chcecie zachować sobie nie skalaną opinię. Cudowne ZKP...bez żadnej skazy, wszystkie zażalenia prywatnie. A nie uważacie, że w pewien sposób nas...prowokujecie. Bo całkiem niewinna prośba Parvati, przynajmniej mi wydała się... nieodpowiednia. Wyprać brudy prywatnie, ale nie koniecznie chce tego reszta. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że strona została zdominowana przez członków ZKP i ludzi płaszczących się przed nimi. Kiedyś przynajmniej można było wyrazić swoje zdanie PUBLICZNIE, a nie tak jak teraz PROSICIE - PRYWATNIE. Nie jestem autorką żadnego pamiętnika, nie jestem w ZKP, w zasadzie w ogóle nie uczestniczę w "życiu" tej strony.

1 2 3 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Newsy po angielsku:
Harry Potter's Page

  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© interREKLAMA.pl
strony internetowe szczecin - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki