Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

[ Powrót ]

Sobota, 31 Stycznia;, 2009, 17:04

Inkubator

Pojawiły się wątpliwości co do Inkubatora. Wyjaśniamy, więc do czego służy, jakie stawimy kryteria, etc. Słowem - wszelkie sprawy organizacyjne z nim związane. :)
I. Co to jest Inkubator?

INKUBATOR został stworzony po to, abyśmy mieli możliwość ocenić przez próbny okres, wynoszący elementarne 3 miesiące, czy dany autor sprawdza się w swojej roli.

II. Status pamiętników w Inkubatorze.

Każdy nowo przyjęty / odświeżony / przejęty pamiętnik trafia na trzy miesiące do Inkubatora. Przez okres próbny pamiętniki znajdują się pod szczególną obserwacją członków Związku Krytyków Pamiętników i nie biorą udziału w konkursie na Najlepszy Pamiętnik Miesiąca; co miesiąc jednakże jeden pamiętnik z Inkubatora jest wyróżniany przez członków Związku pod kątem największych postępów uczynionych na ścieżce literackiej przez prowadzącą go osobę.

III. Gdy mijają trzy miesiące…

Gdy okres próbny podstawowy dobiega końca, członkowie ZKP podejmują decyzję na podstawie obserwacji, uczynionych przez ten czas, co zrobić dalej z danym pamiętnikiem. Są trzy możliwości:
a) pamiętnik może trafić do bazy głównej pamiętników - „wychodzi” z Inkubatora TYLKO WTEDY, GDY członkowie ZKP uznają, że pamiętnik jest prowadzony w sposób oryginalny i systematyczny; bardzo ważne jest kryterium ilościowe: w pamiętniku przez trzymiesięczny okres inkubacji musi znaleźć się nie mniej, niż 5 wpisów [zasady obowiązujące od 1.01.2009 r.] !
b) pamiętnik wraca do działu Do przejęcia lub Archiwum (do tego drugiego w przypadku postaci drugoplanowych i mało ważnych oraz postaci fikcyjnych) TYLKO WTEDY, GDY pamiętnik zdaniem członków ZKP nie jest prowadzony oryginalnie lub systematycznie bądź też narusza inne zasady obowiązujące autorów na stronie;
c) pamiętnik otrzymuje dodatkowy miesiąc inkubacji TYLKO WTEDY, GDY zdaniem członków ZKP, autor pisze w sposób oryginalny lecz nie spełnił kryterium ilościowego lub pisze w sposób systematyczny lecz zdaniem członków ZKP nie rozwinął jeszcze w pełni literackich skrzydeł z racjonalnego powodu [np. awaria strony przez dłuższy czas], w czym może mu pomóc dodatkowy czas bądź też z jakiegokolwiek innego powodu, uznanego przez ZKP za racjonalny; warunek jest jeden: dodatkowy miesiąc = dodatkowa szansa i autor musi ją wykorzystać; ZKP może postawić określone warunki dodatkowe do spełnienia w czasie 4 - tego miesiąca inkubacji np. ilość wpisów czy rozwinięcie danej umiejętności literackiej; po upłynięciu dodatkowego miesiąca, członkowie podejmują decyzję co do pamiętnika, biorąc pod uwagę ewentualności z podpunktów a/ i b/ (rzadziej rozważa się możliwość drugiego dodatkowego miesiąca);
Każdy autor jest powiadamiany o decyzji w dniu, w którym mija termin jego inkubacji (chyba, że nastąpią jakieś wydarzenia losowe uniemożliwiające powiadomienie go w tym terminie). Bardzo proszę każdego nowego autora o przesłanie mi na podany w punkcie czwartym adres mail / numer gadu - gadu namiarów na siebie w postaci adresu e- mail lub numeru gg, pod którym będę mogła się z nim skontaktować np. w celu powiadomienia go o decyzji ZKP co do pamiętnika po zakończeniu inkubacji. Jeśli autor nie prześle mi namiarów na siebie, decyzja pojawi się w komentarzu pod ostatnim dodanym wpisem.

IV. Do kogo się zwracać o pomoc?

Pieczę organizacyjną sprawuje nad Inkubatorem Marta G. i to do niej należy kierować wszelkie uwagi, zapytania itp. dotyczące Inkubatora. Można pisać na adres e-mail marta.g3@vp.pl LUB skorzystać z numeru gg: 7486705 ; oczywiście, pomocną dłoń wyciągną do Was także pozostali członkowie ZKP, jeśli z jakichś przyczyn opiekunka Inkubatora nie będzie mogła tego zrobić, co jednak jest mało prawdopodobne :-)

Inkubator nie jest instytucją poniżającą jakiekolwiek pamiętniki czy jakiegokolwiek autora. Ma za zadanie przetestować osobę prowadzącą dany pamiętnik.

Marta G

Komentarze:


.
Niedziela, 01 Lutego, 2009, 16:41

Spierdalajcie głupie suki! Fuck off!

 


Zbulwersowana
Niedziela, 01 Lutego, 2009, 18:01

Przepraszam bardzo, ale z tego co gdzieś pisaliście postacie fikcyjne dopuszczacie gdy są oryginalne i ciekawe. Co w takim razie robi w inkubatorze kolejny pamiętnik, gdzie bohater/ka ma na nazwisko POTTER?! Na pewno to jest córka albo wnuczka Harrego? To ma być CIEKAWE?! Na tej stronie jest już Harry, James, Natasza, Sary, Sarah, Albusa, Lilly, Lilly i Jamesa, oprócz tego jest pełno Blacków, Voldemortów i innych potomków śmierciożerców. TO ma być CIEKAWE i ORYGINALNE?!?!?!

 


Alicce
Poniedziałek, 02 Lutego, 2009, 13:11

Ale ktoś wam pojechał... hihi... ;D

 


Rovena (ZKP)
Poniedziałek, 02 Lutego, 2009, 13:28

Tak, Alicce, skoro tak Ci się to podoba, to możesz zrobić imprezę o tytule ,,Pojechać po ZKP". Kolejny komentarz, który nic nie wnosi..
Pozdrawiam serdecznie, ponieważ słyszałam, że bardzo to lubicie.

Drogi . Bardzo interesujący nick xD Przepraszam za brak kropki w poprzednim zdaniu, bo jakoś dziwnie by to wyglądało xD Wiadomość jest tak bardzo sprecyzowana i rozwinięta, że aż mnie zatkało i odpowiedź sobie odpuszczę, bo szkoda mi klawiatury xD
Pozdrawiam serdecznie mojego/moją ulubionego/ulubioną pana/ panią. xD

A teraz Zbulwersowana, jak by inaczej :D Jako właścicielka pam. Voldemorta muszę zauważyć, że jest tylko jedna taka postać na tej stronie. Jeśli chodzi o oryginalność... sama postać nie musi takową być, najważniejsze by pam. był PROWADZONY oryginalnie, tj. liczy się pomysł na postać i oryginalność przedstawionych sytuacji. To samo tyczy się ciekawości.
Pozdrawaim serdecznie i całuję oba poliki xD

 


Ann-Britt/ZKP
Poniedziałek, 02 Lutego, 2009, 19:31

Och, to ja się dołączam do pozdrowień. Uwielbiam pozdrowienia!
Jestem wielce wdzięczna Wam, . i Zbulwersowana, dzięki Wam wiem, że ZKP ma sens!
Alicce, powinnaś była powiedzieć coś równie interesującego co poprzednicy.
Co do pamiętników: nie nazwisko się liczy, moje drogie, nie nazwisko, tylko treść! Pomysł! Styl! ZKP ceni jakość! Nie oceniajcie pamiętnika po opakowaniu. Czy nazwie.
:D
Pozdrowienia!;*

 


Lilly Anna
Poniedziałek, 02 Lutego, 2009, 19:38

Odpowiedź: odpowiedź sobie odpuszczę. Żal. I TY masz być krytykiem? Nawet nie piszesz komentarzy z sensem... I powtórzę znowu, skoro to tak lubicie: ta strona była lepsza zanim was nie było. I jeszcze jedno. To naprawdę ŻAŁOSNE że nawet nie liczycie z nami. Bo inaczej Rowena nie napisałaby POZDRAWIAM. Zrozumiałaby, że jeśli jest 30 komentarzy i w co drugim jest POZDRAWIAM, można byłoby się lekko zirytować. Dlatego specjalnie napisała: Pozdrawiam serdecznie, ponieważ słyszałam, że bardzo to lubicie.
A Zbulwersowana nie napisała tylko o Voldemorcie, dziewczynko. Jak Wy Nam, tak My Wam. Adieu!

 


Rovena (ZKP)
Poniedziałek, 02 Lutego, 2009, 23:20

Hahaha, pozostaje mi się roześmiać.
Zaznaczam, że jeżeli podpisuję się Rovena, to jest to Rovena, a nie ,,Rowena".
Pozdrawiam, gdyż jestem kulturalna i wychowana. Jeśli Cię to drażni, to jest to już Twój osobisty problem budzący niesmak.
Skoro tak bardzo Cię irytujemy, to będzie mi bardzo miło przeczytać komentarz głoszący ,,Odchodzę i więcej nie przeczytacie mojej wiadomości"
Jeszczę chwilę o pozdrowieniach. Żałosne jest to, że potraficie się przyczepić do głupiego ,,pozdrawiam". Napisałam to z przepływu złości i irytacji. Tak, więc mogę to zrobić raz jeszcze, co uczynię.
Nie napisała TYLKO o Voldemorcie, tego nie napisałam. Nie próbuj wcisnąć mi zdań w usta. Wspomniała o nim, więc to sprostowałam. Chyba mam do tego prawo, prawda?
,,Jak Wy Nam, tak My Wam", no miło, że czujesz się przez nas atakowana. Warto zauważyć, że jeśli pod wiadomościami nie znajdowałyby się wspaniałe komentarze, to nie byłoby naszych odpowiedzi. Muszę postawić pytanie.
Przez co ZKP jest tak znienawidzone?
Czy my naprawdę tak Wam niszczymy życie? Czy wszystkie decyzje muszą być potraktowane krytyką i nietolerancją? Poświęcamy forum tyle czasu, że sama czasem dziwię się, że możliwym jest dbanie o stronę internetową w tak wielkiej skali. Poświęcamy cenny czas temu, aby harrypotter.org.pl było lepsze.

 


Rovena (ZKP)
Poniedziałek, 02 Lutego, 2009, 23:20

Staramy się wnosić nowe rzeczy i urozmaicać stronę. Robimy wszystko, aby być obiektywnymi w ocenach i postępowaniu. Nie macie pojęcia jak się poświęcamy. Nic o tym nie wiecie. Uwagi,uwagi, uwagi... To jest przykre... Nic więcej, jak przykre.

 


Marta G.
Wtorek, 03 Lutego, 2009, 09:17

Niektóre przejawy naszej działalności nie są tak spektakularne, jakby można tego oczekiwać, ale z kropel składa się morze. Jeśli niektórzy nie potrafią postawić się w naszej sytuacji, zobaczyć, że wkładamy w działalność Związku pracę i serce oraz zapał, to trudno, ale pamiętajmy też o tych, którzy doceniają naszą pomoc. Myślę, że nie ma sensu robić kolejnego tasiemca z komentarzy pod tym tematem, bo to nie wnosi nic do dyskusji merytorycznej na temat zasad działania inkubatora. Rovena, Ann, proszę Was, nie odpisujcie na tego posta. Drodzy Czytelnicy i Drogie Czytelniczki, jeśli macie jakieś uwagi albo zalecenia wobec inkubatora, proszę pisać na mojego maila lub gg.

 


Winona Malfoy
Wtorek, 03 Lutego, 2009, 19:05

żałosne...

 


Panna N.
Środa, 04 Lutego, 2009, 15:20

Widzę, że zaczyna się tu powoli jakaś bitwa...ale zamiast obrzucać się wyzwiskami użyjmy sensownych argumentów. Winona, powiedz o co Ci chodziło w słowie "żałosne", w tej chwili nie wiadomo czy skierowałaś je do ZKP, czy do...echm...osób które wcześniej się wypowiadały. Sprecyzuj swoje zdanie. Zbulwersowana, choć nie zawsze zgadzam się z ZKP, a nawet częściej się NIE zgadzam, to w tej akurat chwili uważam, tak samo jak oni. Oryginalność pamiętnika nie zależy od jego nazwy, tylko treści. Kropko... Albo może lepiej nic nie będę mówić. Na przyszłość..mniej wulgarnie. No i ZKP... Może lepiej już nic na ten temat mówić nie będę, bo zacznie mi się zarzucać wtrącanie, albo coś innego. W każdym razie już nie patrząc na komentarze, cieszę się, że dodaliście taką notkę, która dokładniej informuje wszystkich. Takie coś zawsze się przyda.

 


Panna N.
Środa, 04 Lutego, 2009, 15:23

Bitwa słowna, no i prowadzona przez jedną grupę...

 


Parvati Patil (ZKP)
Środa, 04 Lutego, 2009, 16:59

Miło, że Ci się, Panno N., notka podoba. Ależ oczywiście, że można wypowiadać swoje zdanie w komentarzach do ZKP, tylko nie wiem, co ma krytykowanie naszego sposobu bycia do zasad Inkubatora. Po krytykę jest e-mail, po to on istnieje. I bynajmniej nie chodzi nam tu o nie krytykowanie ZKP, tylko nie robienie niepotrzebnego i zupełnie nie na temat Inkubatora. Gdybyśmy założyli temat "jedziemy po ZKP" to takie komentarze byłyby na miejscu (nie licząc Kropki, bo takie komentarze NIGDY nie są na miejscu). Ale jest to temat Inkubatora i powtarzam prośbę mojej poprzedniczki: jeśli nie jest Wasza wypowiedź na temat Inkubatora, to naprawdę piszcie na e-maila. Prosimy.

 


Rovena (ZKP)
Środa, 04 Lutego, 2009, 18:45

Chyba, że niektórzy mają ochotę nam dopiec i pochwalić się ciętym językiem, ale sami chyba przyznacie, że to niepotrzebne.

Popieram Parvati. Wszelką krytykę przeczytamy na e- mailu i jeśli będzie ona dobrze sprecyzowana, wyjaśniona i poparta sensownymi argumentami to z pewnością weźmiemy ją do siebie i postaramy się przeanalizować Wasze słowa, bo oczywiście mogą być prawdziwe i nawet potrzebne. Nie mówimy, że jesteśmy idealne i wszystkie nasze decyzje są doskonałe, tak więc krytyka jest Ok., jeśli tylko jest sensowna i napisana w odpowiedni sposób. Nie chcemy walczyć, a tak zwane ,,bitwy" nie sprawiają nam przyjemności. Czasem mam wrażenie, że niektórzy piszą tylko dlatego, że chcą się do czegoś przyczepić.

 


Panna N.
Środa, 04 Lutego, 2009, 20:11

A komu Roveno, takie "bitwy" przyjemność sprawiają? Zresztą nie wiem czy zauważyłyście, ale w poprzednim komentarzu, w ogóle we wszystkich komentarzach, znajdujących się pod tym postem chyba najmniej jechałam na Związek Krytyków. Szczerze mówiąc, główna część komentarza, zawierała odniesienia do moich poprzedniczek. A chyba nie poproszę ich o e-mail? I nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie jakbyś kochana Parvati się na mnie uparła...Przepraszam za zwrot, bo zabrzmiało to dosyć...W każdym razie to tylko wrażenie ;p A przynajmniej mam taką nadzieję.

 


Rovena (ZKP)
Środa, 04 Lutego, 2009, 23:43

I dzięki Ci za to :D Na forum wielu ,,jeździcieli", to nawet nie zauważam małego zjechanka xD W Twoim komenatrzu było tylko: ,,No i ZKP... Może lepiej już nic na ten temat mówić nie będę..." Dlaczego miałybyśmy zarzucać Ci wtrącanie? Co miałaś na myśli? Napisz jeśli już zaczęłaś. No chyba, że wolisz na maila :)

 


Panna N.
Czwartek, 05 Lutego, 2009, 07:04

Wiesz co... :) Może faktycznie lepiej na maila... Zresztą w komentarzu, który zacytowałaś nie miałam, takich złych myśli, jak to się mogło wydawać.
Ja tak w zasadzie to niegroźna jestem. Jak dla kogo oczywiście. A tego mojego komentarza to dla własnego i waszego dobra, rozwijać nie będę.

 


Rovena (ZKP)
Czwartek, 05 Lutego, 2009, 11:46

No dobra :D Zostawmy temat w żałobie :D Niech stoi w milczeniu przy grobie, bo temat zamykamy :D Koniec! Nie piszcie już nic! Proszę.. xD

 


Tinka
Czwartek, 05 Lutego, 2009, 12:39

Prosić to się może świnia w chlewie :p hehe

 


Vina
Środa, 13 Lipca, 2011, 11:38

Articles like this are an example of quick, helpful aswners.

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Newsy po angielsku:
Harry Potter's Page

  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© interREKLAMA.pl
strony internetowe szczecin - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki