Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

"ZKP - Związek Krytyków Pamiętników na HP.org.pl"
Przewodniczacą ZKP jest Meg Dimen


- O nas
- Pamiętnik Miesiąca i inne konkursy (regulaminy i inne)
- Inkubator (regulaminy i inne)
- Konkurs "Twój ciąg dalszy..."

[ Powrót ]

Środa, 04 Lutego, 2009, 17:00

Pamiętnik Stycznia 2009

Przepraszamy za ten poślizg czasowy, ale członek ZKP też człowiek.
W tym miesiącu głosowanie było dosyć długie, ponieważ frekwencja dodanych notek w styczniu była znacznie wyższa, niż ta z grudnia. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że miesiąc luty również będzie taki 'udany', ale pamiętajcie - nie ilość, lecz jakość się liczy.
Nie będę już dłużej przedłużać. A oto mocna trójka:

1. Lucius Malfoy
2. Lilly Evans
3. Pansy Parkinson


Dodatkowo pamiętnik Romildy Vane otrzymuje wyróżnienie w kategorii Inkubator.
Serdecznie gratulujemy laureatom!

Pozdrawiam,
K@si@@@

----------------------------------------------

Prosiłabym wypowiadać się również tylko i wyłącznie na temat Pamiętnika Miesiąca. Wszelkie uwagi, wąty, etc. proszę kierować na naszego maila ZKP.hp0@gmail.com

Komentarze:


Ann-Britt/ZKP
Środa, 04 Lutego, 2009, 19:31

Gratuluję zwycięzcom! I naprawdę dziękuję, że mnie wyróżniłyście! ;*

 


Lucy
Środa, 04 Lutego, 2009, 20:15

Ja też serdecznie gratuluję.:)

 


Parvati Patil (ZKP)
Sobota, 07 Lutego, 2009, 13:00

Gratuluję wygranym! Świetne i zasłużone podium oraz wyróżnienie!
Pozdrawiam,
Parvati:*

 


Rovena (ZKP)
Sobota, 07 Lutego, 2009, 16:05

Gratulacje dla wszystkich! :*

 


Leah Lovry
Sobota, 07 Lutego, 2009, 20:17

To, co teraz chcę napisać nie dotyczy Pamiętnika Miesiąca, ale całej strony harrypotter.org.pl, a więc także ZKP. Wiem, że członkinie ZKP nie życzą sobie, aby tutaj pisać na temat ich działań, a wysyłać wszystko na email, jednakże zamierzam napisać wszystko właśnie tutaj, gdyż nie jest to skierowane tylko do członków ZKP, ale głównie do wszystkich osób piszących, czytających i w jakikolwiek sposób udzielających się na tej stronie.
Ta strona kiedyś była jedną z najlepszych stron na temat Harry’ego Pottera. Na stronie przewijało się wielu ludzi. Każdy, kto chciał, mógł rozwijać swój talent pisarski i w jakikolwiek sposób przyczynić się do rozrastania się strony. Nikt nie musiał pisać na siłę, kiedy miał prywatne problemy (w szkole, rodzinie etc.), bojąc się, że zabiorą mu pamiętnik. Nikt nie wyznaczał: „ty piszesz dobrze, możesz zostać, twoje notki mi się nie podobają wypad ze strony”. Na stronie panowała przyjazna atmosfera.
Wtedy powstał Związek Krytyków . Zgłosiło się wiele osób, które chciały pomóc w rozwijaniu strony, ale wybranych zostało tylko kilka z nich. Nie było żadnej demokracji, głosowań, wybrała je jedna osoba.

 


Leah Lovry
Sobota, 07 Lutego, 2009, 20:18

Kilka osób, które miały ten „przywilej” należenia do ZKP zaczęło decydować o stronie. Odtąd ZKP podejmowało decyzje kto otrzyma pamiętnik, czasem odrzucając osoby, które może nie pisały jakoś wybitnie, ale które po jakimś czasie mogłyby pisać coraz lepiej. Każdy ma jakieś początki, nikt nie urodził się od razu pisząc jak Tolkien czy Rowling. Patrząc na to, jak zaczynały niektóre osoby z tej strony, które teraz należą do czołówki zastanawiam się, dlaczego teraz ZKP odebrało innym tę szansę? Ta strona powinna tak jak kiedyś kształcić osoby, które chcą pisać. Bo jak ktoś ma pisać coraz lepiej, jeśli nie da mu się szansy spróbować? Czemu z tej strony ma się tworzyć elita tylko tych najlepszych? Ci najlepsi też odejdą, tak ja to już niektórzy zrobili...
A co z osobami prowadzącymi już jakiś pamiętnik na stronie? ZKP wymyśliło system ostrzeżeń i minimalną ilość notek w miesiącu. Przez to autorzy czują presję, bo jeśli nie dodadzą określonej liczby wpisów do pamiętnika, to ZKP im go odbierze. Wcale nie uważam, że autorzy powinni pisać raz na pół roku. Ale trochę zrozumienia. Nie każdy może dodawać kilka notek miesięcznie. Na tej stronie są ludzie, którzy uczęszczają do liceów, mają dużo nauki, uczestniczą w olimpiadach, chodzą na różnorodne kółka zainteresowań i rozwijają inne swoje talenty. Czy nie na takich wszechstronnych ludziach nam zależy?

 


Leah Lovry
Sobota, 07 Lutego, 2009, 20:18

Tylko że osoby mające tak napięty harmonogram nie zawsze mają czas żeby choć na chwilę usiąść do komputera i coś napisać a wiadomo, że nad dobrymi tekstami literackimi trzeba się trochę zastanowić, poświecić czas, żeby wszystko dopracować, sprawdzić błędy. Pisanie wpisów do pamiętnika nie powinno być obowiązkiem, ale przyjemnością. Nawet jeśli ktoś ma mało czasu i będzie pisać załóżmy raz na miesiąc to uważam, że powinno mu się dać szansę. Mam nadzieję, że Aiko się nie obrazi, jeśli tu o niej wspomnę. Aiko była autorką pamiętnika Rona Weasley’a . Pisała bardzo dobrze, miała ciekawe pomysły i ładny styl. Zrezygnowała, chociaż jak sama powiedziała, postać Rona była jej bardzo bliska. Zacytuję tu kawałek jej wypowiedzi: „(...)jest mi ciężko i smutno. Że muszę się pożegnać z tak uwielbianą przeze mnie postacią. Niestety, strona hp.org.pl zmieniła się. Bardzo. To już nie to samo, co było kiedyś.” Chyba wszyscy wiemy, dlaczego Aiko zrezygnowała... Tak samo może zrobić więcej naprawdę dobrych autorów, jak choćby Nika1310 , autorka pamiętnika Nataszy Potter .

 


Leah Lovry
Sobota, 07 Lutego, 2009, 20:18

Zastanawiam się, dlaczego o sprawach tej strony ma decydować tylko garstka wybranych osób. Sądzę, że wpływ na jej rozwój powinien mieć każdy, kto jest z tą stroną związany. Mam na myśli autorów pamiętników, ale też osoby, które wspierają stronę swoimi komentarzami. Dlaczego o sprawach tej strony mają decydować tylko osoby wybrane do ZKP? Przecież to, co się tutaj dzieje nie dotyczy tylko ich, ale też wszystkich innych udzielających się tu osób. Sadząc po pomysłach, jakie niektóre osoby mają w swoich pamiętnikach mam wrażenie, że właśnie one mogłyby dużo tutaj wnieść, jeśli tylko miałyby szansę.
Szansę decydowania o sprawach tej strony powinien mieć każdy , i ten dobrze piszący i ten dopiero się uczący, i ten, kto tylko czyta i komentuje.
I ja naprawdę nie mam nic do członków ZKP. Uważam Nutrię za bardzo dobrą autorkę, która ma ciekawe pomysły. Opisy Roveny są bardzo plastyczne, umie oddawać dobrze uczucia, a Parvati Patil zazdroszczę systematyczności i wytrwałości. Ale wśród innych autorów i komentatorów też są wspaniałe osoby, choćby Aiko, Nika, Lucy, Syrcia, Tośka Czarodziejka, Aurora, @nk@ i wiele innych osób. One też powinny mieć szansę wyrazić swoje zdanie i zostać wysłuchane.
O co mi głównie chodzi? O demokrację.

 


Panna N.
Sobota, 07 Lutego, 2009, 22:02

Nic więcej nie napisze, jak tylko to, że całym sercem zgadzam się Leah Lovry.

 


Arwena
Sobota, 07 Lutego, 2009, 23:07

Leah, ja również Cię popieram.
Tylko, że właśnie na tej stronie jest, tak jak mówisz. Zasady ZKP zostały ustalone na początku, przez wszystkich tu w komentarzach. Padło, np. żeby powstał Inkubator, członkinie związku, tylko uściśliły zasady. W ZKP, jest jak w państwie. Macie pomysł, wysyłacie go nam na maila lub umieszczacie tutaj, a my rozważamy go na forum. Podajemy wady i zalety, a później za zgodą admina wprowadzamy w życie. Tylko, że takich propozycji od Was, jest mało. Wytykacie nam wady, ale to normalne, bo my staramy się coś zmienić, zdziałać, a zawsze kiedy jest akcja, jest też reakcja. Np. teraz chcemy podzielić pamiętniki, na fikcje i kanon oraz podzielić wedle czasów, w których żyły postacie, aby łatwiej się odnajdywało swoich ulubieńców. To na razie nasz projekt. Ale tak, naprawdę, każdy może mieć wpływ, jeśli tylko chce coś zrobić! Jednak, spotkaliśmy się tylko z krytykom naszych działań, nigdy zaś pomysłem, co do strony.
Co do selekcji autorów. Ona musi istnieć. Jeśli ktoś przychodzi do nas bez żadnych podstaw albo z pokemonowym pismem, oczywiste jest, że go odsyłamy. Ta strona, jest dla ludzi, którzy już potrafią pisać, a chcą się tylko rozwinąć. Tu chodzi o to, aby czytelnik wszedł na jakikolwiek pam. i żeby się zainteresował, a nie uciekł z krzykiem. Jeśli ktoś chce naprawdę pisać stworzy bloga i tak, też może się wyżyć artystycznie.

 


Arwena
Sobota, 07 Lutego, 2009, 23:07

Nota, na półtorej miesiąca, to chyba nie tak dużo? Zresztą, jeśli się dokładnie wczytać w zasady ZKP - to uwzględniamy choroby, czy problemy rodzinne. Zresztą są trzy ostrzeżenia, więc wcale nie wymagamy za wiele.
A inni autorzy - jeśli mają pomysły, niech śmiało do nas piszą, tak jak każdy inny, my lubimy zmiany, choć zawsze wymagają od nas trochę pracy.
Skład się zmienił od czasu naszego początku, a jest takie przysłowie, które się sprawdziło w wypadku działania ZKP: Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Pozdrawiam i proszę o konkretne pomysły.

 


Leah Lovry
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 00:55

Arweno, ja naprawdę nie mam nic do ZKP. Doceniam to, że chcecie poświęcać swój wolny czas na zajmowanie się stroną. Widzę, że w miarę możliwości staracie się udzielać autorom jakiś porad.
Tylko że z ZKP zrobiło się takie zamknięte grono ludzi, którzy wszystko omawiają tylko we własnym towarzystwie. Piszecie, że chcecie wprowadzić jakieś zmiany, ale czy którakolwiek z was spytała się ludzi na stronie, czy chcą tych zmian? Tylko wy decydujecie o wszystkim, co stawia was ponad zwykłych autorów i czytelników. To właśnie jest to, czego brakuje mi na tej stronie - demokracja.
_______________
Panno N. - czy mogłabyś mi podać swój adres email, albo napisała na mój (jest w nicku)?

 


K@si@@@
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 15:55

Demokracja na stronie hp.org Leah chcę się ciebie zapytać co masz dokładnie na myśli? Może źle cię rozumiem, ale chyba nie w tym rzecz. Mamy wstawiać notki próbne na stronę i wszyscy będą oceniać, tak? Dostaniemy pięćdziesiąt pozytywnych komentarzy od autora, który będzie się chował pod innymi nickami.
Arwena ma rację. To wy chcieliście inkubatora, konkursu na Pamiętnik Miesiąca. Możecie dzielić się z nami pomysłami, ale... ja tu żadnych nie widzę.
Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy ile notek próbnych dostajemy. Mamy przyjmować autorów, którzy popełniają więcej błędów ortograficznych w dwóch zdaniach ktoś w chociażby w czterostronnym wypracowaniu? Wydaję mi się, że lepiej, aby ba stronie było pięćdziesiąt pamiętników prowadzonych starannie i systematycznie, niż żeby było ich sto, lecz prowadzonych, za przeproszeniem 'na odwal'.
Nuech sobie przypomnę co ostatnio mówiła Panna N... Nie ilość, lecz jakość się liczy. Czy to nie było tak?

 


K@si@@@
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 15:57

Starzy dawni autorzy jeszcze przed założeniem ZKP 'masowo' odchodzili, tłumacząc się, że ta strona jest już inna, bo jest mnóstwo pamiętników. Leah teraz pomyśl, gdybyśmy nie odrzucały niektórych ile by tych pamiętników było?! Już dawno wszyscy autorzy, których wymieniłaś odeszli by z tej strony, bo mieli by po prostu tego wszystkiego dosyć.
Szansę decydowania o sprawach tej strony powinien mieć każdy. I każdy ją może mieć. Wystarczy napisać mail do ZKP i napisać. To mi się nie podoba, to można by było zmienić... Ile takich mailów dostałyśmy? No właśnie, żadnego. I odnieść można wrażenie, że niektórzy [i nie mówią tu o was, bo przedstawiłyście mądre argumenty] wyzywają nas etc., chociaż ich wcale ta strona nie obchodzi.
Tylko wy decydujecie o wszystkim, co stawia was ponad zwykłych autorów i czytelników. Tak się składa, że my mamy tylko pomysły, wszystko zależy od Guardiana.
Jeżeli chodzi o częstość dodawania wpisów to autor dostaje ostrzeżenie wtedy, gdy od jego ostatniego wpisu minęły dwa miesiąca i autor nie podał powodu swojej nieobecności. Z reguły zawsze przedłużamy o kilka dni ten termin.

 


K@si@@@
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 15:58

Podałaś Nikę z pamiętnika Nataszy Potter jako przykład. Masz rację to świetna autorka. Jednak powinna już stracić pamiętnik. Dostała dwa ostrzeżenie, a notki nadal nie ma. Nie jesteśmy jednak bez duszy. :) W końcu może miała jakiś ważny powód, dlatego wciąż czekamy.
A co do tego, że członków ZKP wybierała jedna osoba. Mówiłaś coś o głosowaniu, tak? Wtedy każdy zagłosowałby na siebie, to pewne. Nie byłoby sprawiedliwości. Z tamtego składu Zostałyśmy tylko ja, Arwena, Marta i Ann.
Nie zrozumcie mnie źle, ja nie chcę się kłócić, aczkolwiek dyskutować. Z mojego punktu widzenia to właśnie tak wygląda, jak wyjaśniłam. Jeżeli są jeszcze jakieś pytania to proszę bardzo, odpowiem.

 


Leah Lovry
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 16:31

Może rzeczywiście źle się wyraziłam. Nie chodzi mi o to, żeby pamiętniki prowadziły osoby popełniające dużo błędów, piszące PoKeMoNaMi, które nie mają w ogóle pomysłu na ten pamiętnik. Ale jeśli ktoś się stara, chce się rozwijać, to czemu nie? Jest przecież wiele pamiętników porzuconych.
Na stronie panuje też z lekka bałagan. Wśród pamiętników znajdują się też takie, których autor już dawno zrezygnował, albo nie pisał od pół roku (James Potter, Lavender Brown, Tom Riddle, Fleur Delacour)
Poza tym pamiętnik Rona Weasley'a powinien być w Inkubatorze, a pamiętnik Ann Raven usunięty ze strony.
To wy chcieliście inkubatora, konkursu na Pamiętnik Miesiąca. Te dwa pomysły rzucił akurat Guardian :)

 


Panna N.
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 16:33

K@si@@@, zacytowałaś fragment mojej wypowiedzi: "nie ilość, lecz jakość się liczy". Chodziło mi wtedy o notki. Wy stawiacie teraz głównie na ilość, stosując system ostrzeżeń, a to jest takie stawianie pod presją autora. Jakość postów się liczy, a nie ilość dodanych w miesiącu.
Napisałaś, że nie jesteście bez serca, Nika jest dobrą autorką, a wy nie odebraliście jej jeszcze pamiętnika. A gdyby autor nie pisał tak dobrze jak ona? Wtedy to już byście z czystym sercem zlikwidowali pamiętnik?
_____________________________
pannan@autograf.pl

 


Panna N.
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 16:39

K@si@@@, zacytowałaś fragment mojej wypowiedzi: "nie ilość, lecz jakość się liczy". Chodziło mi wtedy o notki. Wy stawiacie teraz głównie na ilość, stosując system ostrzeżeń, a to jest takie stawianie pod presją autora. Jakość postów się liczy, a nie ilość dodanych w miesiącu.
Napisałaś, że nie jesteście bez serca, Nika jest dobrą autorką, a wy nie odebraliście jej jeszcze pamiętnika. A gdyby autor nie pisał tak dobrze jak ona? Wtedy to już byście z czystym sercem zlikwidowali pamiętnik?
_____________________________
pannan@autograf.pl

 


K@si@@@
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 18:23

Mimo wszystko Leah te pomysły poparli inni. :)
Jeszcze dodam, że jeżeli ktoś się stara to oczywiście go przyjmujemy, jeżeli chce przyjąć pamiętnik porzucony. Z fikcją jest trochę inaczej, ale mimo wszystko staramy się dawać szansę osobom, które nie popełniają setki błędów i nie piszę PoKeMon@@mi.
Panna N. jeżeli ktoś nie pisze od pięciu miesiący to raczej innego wyjścia nie ma, czyż nie? Staramy się reagować szybko, gdy autor np. zrezygnuje, lecz to wszystko 'przechodzi' przez Guardiana, który przecież jest człowiekiem i ma swoje życie. No, ale zboczyłam z tematu - każdemu należy się szansa. Gdyby autor nie pisał tak dobrze jak ona wydaję mi się, że również byśmy się trochę wstrzymali, ale nawet na wybitnego autora ni poczekałabym ponad pół roku, jeżeli byłoby to spowodowane lenistwem.
Wy stawiacie teraz głównie na ilość, stosując system ostrzeżeń, a to jest takie stawianie pod presją autora. Jakość postów się liczy, a nie ilość dodanych w miesiącu. Bardzo bym chciała, aby to były posty dodane w miesiącu. Sytuacja na stronie wygląda inaczej. Liczy się ilość postów dodanych w czasie trzech, czterech, pięciu itd. miesięcy... A szkoda, bo jak ktoś wcześniej wspomniał strona ma pomóc rozwijać się autorom w miarę ich możliwości nawet tych czasowych. Tylko jeżeli piszesz raz na pięć miesięcy to czy to ma sens? Nie lepiej dać szansę komuś innemu być może lepszemu?
Przepraszam znowu zmieniłam temat. :)

 


Marta
Wtorek, 10 Lutego, 2009, 16:38

Sorry, ale w Polsce panuje demokracja. I jak to wszystko wygląda? Pomyślcie sobie sami...

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Newsy po angielsku:
Harry Potter's Page

  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© interREKLAMA.pl
strony internetowe szczecin - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki